Aktuálny čas je 19 Júl 2018, 02:03 Pokročilé hľadanie

Politická (ne)korektnosť

Politická (ne)korektnosť

Poslaťod Patres10 » 20 Jan 2015, 16:02

prvou "témou" nebude náš domáci piesoček, ale správa o Izraeli, ktorý zjavne začína robiť prvé kroky proti vyšetrovaniu ich (vraj) obranných ofenzív za tie roky v spore s Palestínou ... IZRAEL ŽIADA SPOJENCOV, ABY PRESTALI FINANCOVAŤ MEDZINÁRODNÝ TRESTNÝ SÚD
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Re: Politická (ne)korektnosť

Poslaťod Chymus » 20 Jan 2015, 18:28

Mohol si dat nieco z domacej "kuchyne" :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod Patres10 » 21 Jan 2015, 15:00

Z "domacej kuchyne"? Tak dobre... Palciva otazka poslednych dni. Ako sa staviate k planovanemu referendu?

Aby sme nezabudli ake otazky budu polozene, tu je ich suhrn:

• Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
  • Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
  • Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovat účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Ja na vsetky tri otazky pravdepodobne odpoviem Ano.

K tej prvej asi tolko. Nemam nic proti gejom ci lezbam, mam medzi nimi dobrych kamaratov/tky, ale ide mi o to slovo manzelstvo a jeho vyznam. Podla mna je manzelstvo (a aj bude) vzdy zväzkom muza a zeny a nijak inak. Ak chcu mat registrovane partnerstva s obdobnymi pravami ako manzelia, nech ich maju, ale nech to nenazyvaju manzelstvom.

V tej druhej zatial este vaham. Viem, ze vychova deti nieje len o mame a otcovi ale hlavne o laske a starostlivosti o dieta. Predsudky tipu "ak to dieta vychovaju homosexuali, stane sa aj z neho homosexual, resp. bude sex s rovnakym pohlavim povazovat za normaly" radikalne odmietam. Staci sa pozriet ani nie do tak dalekej historie, kde sex s rovnakym pohlavim nebola ziadna rarita, preto tento predsudok neobstoji, nakolko drviva väcsina z nas aj napriek tomu vyrastla v "normalnych" ludi. Avsak chapem hlavnu myslienku tejto otazky. AZR a popravde aj mne vadi, ze o adopciu sa snazia prave ty preafektovany homosexualy, ktori by boli najradsej, keby heterosexuali vobec neexistovali. Ako keby ta väcsina bola odchylkou. Spytajte sa klasikeho homosexualneho paru, ci uvazuje nad adopciou a pevne verim, ze minimalne 80% vam odpovie nie. Ma to avsak aj tu dovratenu stranku, ze tomu mensiemu percentu, ktore by dokazalo s laskou vychovat dieta z domova to zakazeme. Tato otazka je podla mna tou moralne najdolezitejsou z toho referenda.

K tej tretej iba tolko. Nejde mi o to kedy sa dieta zacne ucit sexualnu vychovu. Aj tak verim, ze sa o tejto teme s mojim synom porozpavame skor a lepsie ako sa o tom zacne ucit v skole, ale ide mi o to, aby som mal moznost povedat, ze vztah muz a zena je standard. Ak bude mat rad chlapcov budem sklamany, nebudem ho odsudzovat, ale vysvetlim mu, ze to nieje standardom. Nieje to zle ale nieje to ani z biologickeho hladiska normalne, nakolko nemoze splnit jeden zo zakladnych predpokladou nasej existencie a to reprodukciu s rovnakym pohlavim.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod GorilaSK » 22 Jan 2015, 00:49

Ja sa referenda určite zúčastním a tiež dám 3x ÁNO. Proti homosexuálom nemám nič, ale rodina je základný stavebný prvok spoločnosti a deti ako také by mali byť voči takýmto druhom výchovy chránené.
Obrázok užívateľa
GorilaSK
Veľká nádej
Veľká nádej

Som fanúšikom:: FC Petržalka Akadémia

Poslaťod Chymus » 22 Jan 2015, 17:03

Kvoli nedostatku casu velmi strucne a jasne - viem si predstavit vyhadzovanie penazi aj na lepsie a dolezitejsie veci ako je toto referendum. V principe nech si hovori kto chce co chce tuto ide o diskriminaciu a zamedzovanie prav parov rovnakeho pohlavia, nech su uz pre nas heterosexualov akokolvek "nenormalni", "nechutni" a neviem co este. Ja sa na tomto podielat nemienim a preto by som na obidve prve otazky dal NIE. Tretia otazka je jednoznacna odpoved ANO. Ani skoly, ani cirkev, ani ina institucia nema co nutit deti k podobnym veciam, ak s tym ci uz rodicia alebo deti nesuhlasia. Dovi
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod alimat » 25 Jan 2015, 03:32

3x Áno. Prečo? lebo nechcem aby sme tu mali do 15 - 20 rokov toto:
Obrázok užívateľa
alimat
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: toho môjho :-)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia