Aktuálny čas je 19 Jún 2018, 04:27 Pokročilé hľadanie

Slovenská "Repre"

Re: Slovenská "Repre"

Poslaťod Patres10 » 20 Nov 2014, 14:56

Uz sa nemozem pozerat na to, co sa v poslednej dobe zacalo vytahovat, len aby sa zdiskreditoval byvali trener slovenskej 21tky, ktoremu aj napriek 2 nasobnej ucasti v barazi nebola predlzena zmluva. Ano priznavam. Galada mam rad aj preto, ze viedol aj Nitru a bol to prave on, kto ju pozdvihol a vratil do prvej ligy. Mozno si niekto bude mysliet, ze je to len moje fabulovanie, ale podla mna je na mojom tvrdeni, ktore si precitate nizsie, urcite minimalne 80% pravdy... (tak ako je vraj pravdivých 80% z toho anonymneho listu ohladom vyvadzania 21tky)

Kazdy vie, ze od prevzatia Acka Kozakom, zacal na SFZ fukat "vychodny vietor" (teda ten uz fukal aj skor, ale nedokazal sa nejak vyraznejsie presadit) a uvidime to na 100% aj pri vymenovani noveho trenera 21tky, ktory podla mna bude tiez vychodniar. Nie, neberte to zle, nieje to ziadny "zapadniarsky" komplex voci vychodu. Vychodniarov mam nesmierne rad. Dlhe roky s nimi spolupracujem a su to fakt fajn ludia. A toto vobec nebude o Zapad vs Vychod, ale skor o Kozak vs Galad. Podme si trosku zaspominat, aby sme si mohli dat veci do suvislosti, preco podla mna musel Galad pri reprezentacii skoncit. Toto je vyjadrenie J. Kozaka po prevzati taktovky nad nasim A-muzstvom:

Otazka novinara: U reprezentačného trénera A-mužstva sa automaticky ráta, že bude komunikovať a vychádzať s kolegom pri "dvadsaťjednotke”, je známe, že vaše vzťahy s Ivanom Galádom majú ďaleko k ideálu. Podáte si ruky?

Odpoved J. Kozaka: „Pána Galáda som v jeho trénerských začiatkoch podporoval, myslím si, že vzťah medzi nami bol dobrý. Videl som uňho zápal, aj určité danosti, pracovitosť, študoval, zdokonaľoval sa, venoval sa futbalu. Prišiel jeden zápas, kde sa nezachoval korektne. Všetci chceme vyhrať. V zápale boja sa nezachoval pekne. Už prejavil náznak zblížiť sa so mnou, ale ja som mu dal ešte čas, aby sa polepšil. Verím, že ho využil. Nemám problém stretnúť sa s ľuďmi, ktorí sú profesionáli.“

Tu najdete celý rozhovor, ak by si to chcel niekto overit.

Niekto este evidentne neprekusol incident z Nitry z roku 2009, ked si dovolil trener brankarov Meszaros podat na Kozaka tresne oznamenie za napadnutie. A cuduj sa svete v tom case bol trenerom Nitry prave Galad, ktory dal jasne najavo, ze Kozak je obycajny hulvat, ktory sa nevie spravat a mysli si, ze je majster sveta. Kozak dostal pokutu cca 3.300 EUR a mal za tento incident zakaz viest muzstvo na 7 mesiacov. Tresne stihanie bolo nakoniec koncom roku 2009 za zahadnych okolnosti prokuratorom zastavene a nebrali sa do uvahy ani namietky Meszarosa.

Pri vsetkej ucte ku Kozakovi je evidentne, ze ked je teraz o stupienok vyssie, zatahal za snurky aby si napravil "staru krivdu" ...

Či máte iný názor?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Chymus » 20 Nov 2014, 18:45

Priznam sa, ze o tychto veciach citam prvykrat (asi to bude tym, ze slovensky klubovy futbal az tak moc nesledujem a ani pikosky ala Novy cas, ktore si tu vytiahol :D). Co sa tyka merita veci tak mi to pride predsa len trosku pritiahnute za vlasy. Mozno sa mylim (pretoze este raz opakujem nie som znaly tychto zakulisnych pomerov), no ak niekto chce zdiskreditovat Galada tak preco to robi tym, ze zdiskredituje celu reprezentacnu 21tku? Ak by to bol skutocne len konflikt Kozak / Galad a teda realne to co sa momentalne pretriasa v mediach je iba vymysel a zakulisne tahy ako sa zbavit Galada tak to je uz potom silna kava. Ved z tych chalanov bude neskor cerpat aj Kozak do A timu (vlastne uz zacal povolanim Hrosovskeho a Dudu do Acka na Finov). Ich reputacia tymto "skandalom" dostala riadne na frak a pokial je to fakt len Kozakove "tahanie za snurky" tak ani on, ani ostatni do toho namoceni, si neuvedomuju dosledky. Nechcem teraz nikoho obhajovat, ale ako sa vravi "bez vetra sa ani listok nepohne". Otazkou ostava ci sa niekedy dozvieme skutocnu pravdu ako to s tou 21kou naozaj bolo...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod Patres10 » 21 Nov 2014, 01:16

Nebudem nikomu nutit svoj pohlad, preto som aj napisal, ci ma niekto iny nazor. Len este doplnim, ze tento pohlad na vec sa neprezentuje v ziadnom clanku (ci uz serioznom alebo bulvarnom) ktory som doposial k tomuto mal moznost citat. Spojitost diskreditacia Galad a nepriatelske vztahy s Kozakom sa uplne ignoruju, ako keby ani neboli relevantne. Moje stanovisko zhrniem do par otazok a necham na teba, ci su odpovede na ne logicke alebo nie.

... ak niekto chce zdiskreditovat Galada tak preco to robi tym, ze zdiskredituje celu reprezentacnu 21tku? ...

• Ako chces zdiskreditovat uspesneho manazera, ktory za tie dve kvalifikacie v podstate nespravil ziadnu chybu a dosiahol s reprezentaciou to, co si ani pani na SFZ nedokazali predstavit?
  • Galadovou filozofiou je profesionalny pristup od A po Z a netoleruje ziadne preslapy. Zdiskredituje jeho pracu porusenie tejto filozofie jeho zverencami pocas jeho vedenia?
  • a ako bonus: Ako konecne relevantne odôvodnis nepredlzenie zmluvy takemuto manazerovi, aby to bolo prijatelne aj laickou verejnostou?

... Ved z tych chalanov bude neskor cerpat aj Kozak do A timu (vlastne uz zacal povolanim Hrosovskeho a Dudu do Acka na Finov). Ich reputacia tymto "skandalom" dostala riadne na frak a pokial je to fakt len Kozakove "tahanie za snurky" tak ani on, ani ostatni do toho namoceni, si neuvedomuju dosledky...

• To uz sme fakt zabudli na to, ako sa v novinach prepierali mlady Weiss a Stoch, potetovane baletky v nasej reprezentacii a podobne veci pocas vedenia repre Grigom a Hippom?
  • Ako najlepsie "uzemnit" resp. "pristrihnut kridielka" mlademu hracovi/hracom, ktoremu/ktorým sa velmi slubne rozbieha kariera, aby nevyletel/nevyleteli do prilisnych vysin?

A zasa by som povolanie Hrosovskeho a Dudu na pripravny zapas nebral ako nejaku smerodatnu vec. Kazdy trener skusa mladikov z U21 ci U19 ked ma na to prilezitost, ak tyto preukazuju nejaky progres resp. hraju dobre vo svojich kluboch. Tiez by sme si mohli polozit otazku preco v priprave nedostal sancu napr. kapitan 21tky Lasik (a nebol ani len v sirsom vybere)? Preco napr. chytal Mucha, ktory tuto sezonu odchytal v klube len jeden poharovy zapas a nepovolal napr. mladeho Rusova? To su tiez take otazky, na ktore by som ja chcel mat odpoved...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Poslaťod Chymus » 17 Aug 2016, 12:06

Majstrovstva Europy su sice davno za nami a mozno uz aj zabudnute, no po ucinkovani nasho vyberu na turnaji sa Herr Kozak vyjadril, ze turnaj mu otvoril oci a ze nasa repre potrebuje generacnu obmenu. S tym sa da do znacnej miery suhlasit. Aky mate na to nazor vy? Koho by ste v sucasnom time vymenili a naopak koho by ste radi videli na ich mieste?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Poslaťod Patres10 » 17 Aug 2016, 19:50

Samozrejme Hamšík bol o úroveň vyššie ako ostatní. O tom sa nebudeme ani škriepiť. Ale že to chce generačnú výmenu? Ako áno chce, ale veď tí starší tam boli najlepší hráči. Pekarík (29) asi druhý najlepší hráč na šampionáte, Pečovský (33) štandardne vynikajúce výkony, aj Ďurica (34) s Hubočanom (30) zahrali obstojne. Na opačnej strane veľké sklamania mladíkov ako Weiss (26), Mak (25), či Škriniar (21) boli pre mňa veľkým sklamaním. Ok Škriniar sa má ešte veľa čo učiť, ale bol tam aspoň náznak záujmu, nie ako u Weissa...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Poslaťod Chymus » 22 Aug 2016, 15:00

Weiss total fail. Okrem golu proti Rusom na mna posobil velmi zlym dojmom, ako keby dosiel na dovolenku. No ja sa skor pytam, kto by mal do A timu naskocit namiesto hracov, ktori ci uz na to nemaju vek alebo kvalitu.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Poslaťod GorilaSK » 23 Aug 2016, 21:05

Nedokážem povedať kto by mal koho nahradiť, ale verím Kozákovi, že je u nás top autorita, aby urobil poriadok a správne vybral. Na ME ma sklamal len pre neho neobvyklým zaváhaním pri striedaní slabo hrajúcich hráčov.

Tieto ME odhalili v tíme istú slabinu - že v našom tíme je síce dostatok kvalitných hráčov, ale po psychickej stránke ako profesionalita, prístup, odolnosť voči záťaži - máme výrazné rozdiely medzi "hviezdami". A nedá mi nespomenúť fyzickú pripravenosť. Pamätám si, že Česko-Slovenský futbal bol stavaný na tradičnej ruskej škole - tvrdá fyzická príprava. Mám pocit, že v súčasnosti dobiehame tú technickú úroveň zo západu, ale po fyzickej stránke to ide dole vodou. Aj laik si všimne, že proti fyzicky vyspelejším mužstvám máme veľké problémy a s pribúdajúcim časom pohyb hráčom značne upadá...
Obrázok užívateľa
GorilaSK
Veľká nádej
Veľká nádej

Som fanúšikom:: FC Petržalka Akadémia

Poslaťod Chymus » 24 Aug 2016, 09:47

V najnovsej nominacii nie je Stoch ani Weiss...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Poslaťod Patres10 » 24 Aug 2016, 13:17

Tak to som ešte nezaregistroval a o to viac ma to mrzí, keďže Stocha som mal vždy veľmi rád...

A čo sa týka fyzičky tak to je maximálna pravda. Pamätáte si ešte ten rapídny nárast "kvality" rakušanov na domácom šampionáte v 2008? A to vôbec nebolo technikou ale tvrdým kondičným drilom. Proste na čo nemali technicky , to tam všetko ubehali fyzicky. A našlo sa naozaj len pár tímov, ktoré dokázali tomuto štýlu vzdorovať. A bývalo to kedysi aj veľkým pravidlom u afrických tímov na svetových šapionátoch. Teraz sa už pravdepodobne všade orientujú skôr na tú kreatívnu stránku hry a tú fyzickú nejak extra "nepreháňajú"...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Poslaťod Chymus » 30 Aug 2016, 22:44

Ano. Najma pri tych africkych timoch je to velka skoda, lebo tie boli vzdy prijemnym spestrenim a ozivenim kazdeho svetoveho sampionatu. Zial teraz je to uz viac o taktike a potom nezainteresovani divaci pri telke mozu nechty obhryzat...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

PredchádzajúciĎalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť