Aktuálny čas je 19 Jan 2018, 13:19 Pokročilé hľadanie

Ligue 1 [Francuzsko]

Ligue 1 [Francuzsko]

Poslaťod Chymus » 11 Jún 2013, 17:21

Kedze uz tu je tema pre spanielsku ligu, skusme par slov aj k francuzskej prvej lige. Samozrejme jej uroven je urcite nizsie ako spanielska, ale pre mna v FMku je to najoblubenejsia sutaz. Dovodov je hned niekolko - napriek tomu, ze v lige kraloval posledne roky Lyon (s malymi vynimkami) tak liga bola pomerne vyrovnana. Prichodom sugar daddyho do PSG (ci naposledy Monaca) sa samozrejme situacia na cele meni, no predchadzajuca sezona priniesla velke prekvapenie v podobe zisku titulu pre Montpellier. To ako keby nasu ligu vyhrala Nitra (to by sa ti pacilo Patres, co? :laugh: ). Tento rok to uz bola podla ocakavania zalezitost PSG. Dalsim dovodom preco tuto ligu oblubujem je, ze sa vo Francuzsku generuje strasne vela talentovanych hracov. Iste, nevyhodou je, ze kluby nemaju tolko penazi ako v dalsich 4 top ligach a teda najlepsi odchadzaju a aj vekovy priemer hracov v tejto lige je podstatne nizsi. O uspechoch v europskych poharoch tiez mozu viacmenej len snivat, ale prave to ma vzdy motivuje zacat hru za nejaky francuzsky tim. Som zvedavy ci este niekto zdiela moje pocity :umnik:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Re: Ligue 1 [Francuzsko]

Poslaťod Patres10 » 11 Jún 2013, 17:58

Tak u mna su vo francuzsku srcovkou cislo jedna Les Verts a ten kto ma pozna, vie aj preco (mala pomocka - hraval tam Riťko). Je to snad najuspesnejsi klub v celom Francuzsku, aj ked ich posledny ligovy titul je uz riadne zapraseny a ich najväcsim rivalom je prave spominany Lyon. Musim ale priznat, ze som na tuto ligu v poslednych rokoch dost zanevrel a v obdobiach kralovania ich uhlavneho rivala Lyonu som ju prestal sledovat. Samozrejme nie az tak, aby som nevedel zakladne informacie, ale nie je to uz tak detajlny prehlad ako kedysi. Teraz sa snou opät zoznamujem formou tvojho dennika, cize ako taky (aj ked simulovany) prehlad znovu mam.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť