Aktuálny čas je 23 Apr 2019, 16:23 Pokročilé hľadanie

Espanyol

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2020

Re: Espanyol

Poslaťod Patres10 » 11 Apr 2019, 12:23

Klobúk dolu. Vytiahnuť ich až skoro na pohárové priečky svedčí o tvojej kvalite. Mohol by si nám trošku priblížiť nové aspekty hry? Mňa osobne by nesmierne zaujímal tréning a tvoje nastavenia
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Tefal » 12 Apr 2019, 18:54

Patres10 píše:Klobúk dolu. Vytiahnuť ich až skoro na pohárové priečky svedčí o tvojej kvalite. Mohol by si nám trošku priblížiť nové aspekty hry? Mňa osobne by nesmierne zaujímal tréning a tvoje nastavenia

Dakujem :winner:

Trening som nechal zatial na trenerov, nemam moc casu im do toho zasahovat, kedze mi ho kompletne zabera taktika. Obcas niektoreho hraca pochvalim, ci zvozim za vysledky z treningu, ale to je tak vsetko...

K taktike vsak mam co povedat, kedze je to alfa/omega pripadneho uspechu ci neuspechu 8)
1) s prvymi informaciami pred kazdym zapasom prichadza "speh", teda nas datovy analytik no treba ich spravne "citat"

Obrázok

* najzranitelnejsia formacia - funguje hlavne proti podobne silnym celkom, kde rozhoduju o pripadnej prevahe prave mensie detaily. Zaroven je dobre si prehrat predchadzajuce zapasy supera. Je docela mozne, ze super sa spolieha na rovnaku taktiku, vdaka comu moze byt zranitelny, ak sa na neho samozrejme dokazeme dobre pripravit!
* analyza standardiek - niektore celky sa zameriavaju hlavne na standardky, no napriek protinastaveniam ich hraci nie velmi pocuvaju :blush:
* analyza golov / cas - dolezite v pripade, ked sa super snazi vyuzivat uvodne minuty a je schopny na supera "vyletiet"
* treba si taktiez vsimat klucovych hracov, v pripade ze sa super zameriava jedineho utocnika, pripadne ma schopneho zaloznika, nie je naskodu na neho nasadit "osobneho polovnika"
* tiez je dobre sledovat, ci hra super na kridla, pripadne ci sa snazi "tlacit" loptu stredom.

2) nasleduje detailnejsi rozbor taktiky, prisposobeny nasledujucemu superovi 8)

* zakladom je poznanie vlastneho kadra.
- taktiku nastavujem na kazdeho supera inac. Ci uz z dovodu zraneni, kvality supera, formy hracov... tych aspektov je viac. Na vyrazne silnejsieho supera nemozno vybehnut s otvorenou obranou, to je cista samovrazda... Espanyol je aktualne kvalitativne niekde okolo 7-10 miesta. Aj z tohto dovodu sa aj proti slabsim celkom spolieham viac na obrannu taktiku, kedze oni naopak cakaju ze na nich "vybehneme" a snazia sa hrat na protiutoky. Paradoxne im tato taktika zvykne vychadzat, takze nie je na skodu ich hned z uvodu schladit a postupne pocas zapasu prejst do utoku...
- s prepacenim, ale ked vidim, ze niekto hra celu sezonu s rovnakou taktikou a polahky vyhrava... no nebudem to komentovat. Na rozdiel od minulych rocnikov uz superi sleduju ako hrame a v pripade ak hrame 3-4 zapas s rovnakou taktikou, su schopny sa na nas skvele pripravit. A je jedno, ci je to silnejsi, alebo slabsi super... zrazu hraju ako "wonderteam", vyhravaju vsetky osobne suboje, su o dva kroky pred nami atd.
- takticky system: obranny alebo utocny? Ako som spominal, vyletiet na supera moc nepreferujem, ale viacmenej zalezi od daneho supera

- aktualne spekulujem nad taktikou a la "zaparkovany autobus" kedze nas caka v prvom ligovom kole Atletico Madrid.
V minulom roku sme si proti nim s klasickou taktikou ani nepipli, nevychadzali ani protiutoky, jednoducho nic... takze skusim nieco uplne nove.

Obrázok

- pocas letnej prestavky sa mierne obmenil kader, prisli sme o niekolko schopnych hracov, ktori boli u nas iba na hostovaniach, na druhej strane mame v kadri zopar novacikov, ci uz v ramci prestupov, alebo vlastnych odchovancov, ktorych by som rad zapracoval do kadra.
- aby som nezabudol... k zostave... je dobre si vsimnut taky mensi detail u hracov, a to aky "vztah" maju k "dolezitym zapasom". Ak hrac nema velke zapasy rad, je vysoko pravdepodobne, ze bude v zapase kopit chyby, vymyslat blbosti a tak je obcas efektivnejsie nasadit sice slabsieho hraca, ktory sa vsak bude snazit plnit takticke pokyny...

tolko k taktike...

3) predzapasovy takticky brifing

-

4) pokec v kabine pred vykopom

- asistent obcas navrhuje pekne somariny, no v 9 z 10 pripadov funguje klasicke povzbudenie "verim Vam, tak ukazte ze ste lepsi"

5) ak sa odflakne predzapasova taktika, tak sa nedivte, ze si z Vasich hracov super spravi "statistov" :sarcastic:
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: Petrzalka

Poslaťod Tefal » 12 Apr 2019, 22:10

Letna sezona

* CR7 ukoncil hracsku karieru, no z futbalu by sa nemal vytratit, kedze aktualne sklada trenerske skusky...
* Lionel Messi ohlasil svoj odchod do futbaloveho dochodku na konci buducej sezony, hodla vsak ostat pri futbale ako veduci rozvoja mladeze...
* Chorvati pod vedenim Zlatka Dalica porazili vo finale ME domacich Nemcov!
* 23 rocny Argentinsky stredny obranca Gabriel Martinez prestupil za 113 mil. eur z Arsenalu Londyn do PSG ( prestup leta )

Obrázok

Odchody a prichody v ramci Espanyolu

- Stefan Johansen - nespokojny Norsky stredopoliar zamieril do Talianskej Pescary
- Jon Bautista - nechceny utocnik si to namieril za 500 tisic eur do Eibaru
- Demarai Gray, Joshua Zirkzee, Gustavo Torres, Pablo Sarabia - navrat po hostovani
- Marc Marin - 19 rocny talentovany lavy obranca odisiel v posledny prestupovy den za 3,1 mil. eur do konkurencnej Seville
- Juan Miguel - 16 rocny talent nam vykupilo Atletico Bilbao ( 425 tisic euro )
- Gerard Herranz - dalsi velky 16 rocny talent zamieril za rovny 1 milion eur do Realu Madrid

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Nemanja Radoja (DMC) - 31 rocny srbsky defenzivny zaloznik prichadza zadarmo zo Celty Vigo.
- Luciano Morais Amorim "Baratinha" (ST) - 19 rocny talentovany brazilsky utocnik sa stal v minulej sezone s 18 golmi najlepsim ligovym kanonierom v madarskej lige a z Debrecinu prichadza za 1,7 mil. eur
- Mthokosizi Thobela (MC) - dalsi 19 rocny talentovany stredny zaloznik z Debrecinu prichadza za 900 tisic eur
- Justin Falkentein (AML) - po odchode Pabla Sarabiu sme potrebovali posilnit lavu stranu zalohy a na tu prichadza z Feyenoordu Rotterdam 20 rocny holandsky kridelnik. Vyhodou je, ze sme za neho nemuseli zaplatit ani cent, kedze odisiel po skonceni zmluvy
- Leonel Basterrechea (AMR) ( hostovanie ) - velkym problemom bola strata Demaraia Graya na pravej strane zalohy a najst za neho nahradu vobec nebola lahka. Sumy ktore boli pozadovane za niektorych hracov boli pre nas neakceptovatelne a tak sme sa zamerali na ziskanie talentovaneho hraca v ramci hostovania. Paradoxne sme jedneho takeho nasli u susedov na Nou Camp. 19 rocny Leonel ma na konte zatial iba starty v "becku" Barcelony, na konte nema ani starty za juniorsku reprezentaciu, no napriek tomu bol hlavnou volbou naseho sefa skautingu. Vo vlastnom klube by sancu nedostal, kedze na jeho poziciu ziskali "blaugranas" velku posilu, Leona Baileyho z Liverpoolu. Mimochodom, toho Baileyho ktory hral aj v Trencine... Po dokladnej analyze sme Leonela nakoniec zlanarili k nam...
- Christian Sako (GK) ( hostovanie ) - po problemoch v zavere minulej sezony na poste brankara sme hladali schopneho brankara, no kedze mame obmedzene financne zdroje, ostalo opat iba pri moznosti hostovania. Vyber padol na hraca druholigoveho Sochaux, 19 rocneho Christiana Saka. Mal by byt druhou brankarskou volbou...

Priprava

Obrázok

Priprava nedopadla extra slavne. Po odchode niektorych hracov sme skusali vlastnych juniorov, medzitym prichadzali nove posily, skusali sme rozne takticke nastavenia a tak sa niet co divit, ze sme sa obcas trapili aj proti celkom, ktore by sme mali polahky zdolavat... snad to bolo skutocne iba vinou "pripravnych" zapasov...

Kader na novu sezonu

Obrázok

Prognoza pred sezonou

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 13 Apr 2019, 12:25

Sezona 2024/25 - La Liga

Letna prestavka ubehla rychlo, priprava bola akasi nemastna-neslana a na nas caka v prvom kole super "tazkeho kalibru" - Atletico Madrid. Bilanciu s druhym celkom minulej sezony mame katastrofalnu, no doma verime v prelomenie zlej serie.

Obrázok

Navyse, nas super je skvele zohraty, hraci ako Oblak, Griezmann, Saul, Lemar no a hlavne kapitan Koke hraju spolu uz niekolko rokov a pod vedenim Jurgena Kloppa poskuluju po titule, ktory ziskali naposledy uz pred vyse 10 rokmi...

La Liga - 1. kolo
"Prekvapenie na uvod!"

Obrázok

Obrázok

Espanyol Barcelona 1:0 Atletico Madrid ( 0:0 )
( 75. Oscar Melendo )
26. august 2024,
Estadi de Cornella - El Prat, Barcelona, 40859 divakov

Atletico Madrid pred osmimi dnami vo finale superpohara na stadione Nou Camp zdolalo uradujuceho majstra z Madridu a proti domacemu Espanyolu nastupovalo s jasnym cielom ziskat do novej sezony prve body.
Bilancia vzajomnych subojov oboch celkov z poslednych rokov nebola voci Espanyolu vobec priazniva, no na rozdiel od predchadzajucich zapasov sa tentokrat domaci zamerali od uvodu na kompaktnu obranu s tvrdym napadanim, co tvorivym a technicky skvele vybavenym hostujucim hracom sposobovalo nemale problemy.
K prvej vaznejsej sanci sa hostia dostali az v 18 minute! ked obrana domacich poskytla Emersonovi na lavom kridle prilis vela volnosti, ten sa rychlostou blesku dostal az na hranicu sestnastky, no jeho prudku strelu kryl Josep Maria v brane Espanyolu.
V 26 minute vsak zahrozili po prvykrat aj domaci, ked sa po nezistnej prihravke Sabatera ocitol pred brankarom zcela volny 19 rocny Miki Calvo, no jeho strela iba rozvlnila bocnu siet Oblakovej svatyne.
Do kabin sa tak odchadzalo za bezgoloveho stavu, no spokojnejsi mohli byt predsa len domaci, ktorym sa podarilo uspesne otupit nebezpecne ostrie ofenzivnej sily "Colchoneros".

Obrázok

Hned od uvodu druheho polcasu hostia zvysili pressing, vdaka comu sa domaci hraci zacali dopustat chyb a po strate lopty v 52 minute sa po rychlom protiutoku dostal k strele Lemar, no dokazal iba opeciatkovat zrd za chrbtom Josepa Mariu.
Atletico nasledne zatlacilo domacich do hlbokej defenzivy a hraci Espanyolu celili miestami az drvivemu tlaku. V 64 minute po dalsom z nespocetnych centrov Emersona z lavej strany hlavickoval z bezprostrednej blizkosti Iván Pascual, no Josep Maria vytiahol senzacny zakrok a zabranil na brankovej ciare istemu golu.
Espanyol sa snazil vymanit zo zovretia, zmenil tempo hry, zvysil drzanie lopty na vlastnych kopackach a po jednom z mala protiutokov sa po prihravke Borju Iglesiasa ocitol sam pred brankarom zcela nepokryty a zabudnuty Oscar Melendo a na jeho prudku strelu nemal Jan Oblak v brane Atletica Madrid narok.
Po strelenom gole sa ocakaval tlak hostujuceho celku, no domaci vdaka pevnej a zovretej obrane nedali favoritovi sancu na vyrovnanie a tak si po hvizde hlavneho rozhodcu mohli zasluzene vychutnat ovacie zaplneneho stadiona.
Na uvod sa tak Espanyol postaral o necakane prekvapenie :hearth:

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 15 Apr 2019, 08:06

Obrázok

V druhom kole zamierime na predmestie Madridu, kde nas caka novacik, CF Getafe. "Azulones" v uvodnom kole vyfasovali stvorgolovy pridel vo Valencii a navyse prisli aj o vyluceneho Arambarriho. Zverenci trenera Pabla Machina tak budu chciet doma fanusikom dokazat, ze maju na viac...
Mimochodom... v posledny den prestupoveho obdobia nam "vykupil" Villarreal mladeho praveho obrancu Hectora Pagesa a kedze na tomto poste figuruje iba Fosu-Mensah, nechcem ani mysliet nato ze by sa zranil... navyse jedinym dalsim pravym obrancom je Joaquin v "Becku" no ten je vhodny akurat tak do stanku s parkami a nie na ihrisko...
Moja chyba, ze sa mi tam nepodarilo zohnat aspon aku taku nahradu...
Aby toho nebolo malo, okolo Mensaha lietaju velke zahranicne kluby a chlapec sa uplne prestal sustredit na futbal :nono:

La Liga - 2. kolo
"Espanyol golom do satne rozhodol zapas"

Obrázok

Obrázok

Getafe CF 0:1 Espanyol Barcelona ( 0:1 )
( 43. Baratinha )
1. september 2024 ,
Coliseum Alfonso Pérez, Getafe, 10362 divakov

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 23 Apr 2019, 16:11

El Derbi Barcelonés

La Liga - 3. kolo
"..."

Obrázok

Obrázok

Espanyol Barcelona : FC Barcelona ( : )
( - )
14. september 2024,
Estadi de Cornella - El Prat, Barcelona, ? divakov
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Predchádzajúci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť