Aktuálny čas je 09 Dec 2018, 23:50 Pokročilé hľadanie

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2020

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Poslaťod Thomas1986 » 01 Nov 2018, 15:28

Obrázok

Pri zahájení denníka pre ročník 2018/19 by som chcel zaželať každému hráčovi čo najviac úspechov. Dúfam, že tento ročník prinesie veľa zaujímavých denníkov a to hlavne z domácich trávnikov. Novú sezónu začnem ako inak s mojím obľúbeným DAC.

Na začiatok by som Vás chcel oboznámiť so zmenami, ktoré sa v klube udiali. Prvou azda najzaujímavejšou novinkou je, že po 25- rokoch sa predstavíme na európskej scéne, kde si zahráme európsku ligu. Výrazné zmeny nastali v realizačnom týme, kde tréner Rossi odišiel na čelo maďarskej reprezentácie spolu zo svojím staffom. Za nového trénera vybrali práve mňa.
Počas letného prestupového termínu sa nám podarilo získať, Vidu Mátého z Vasas Budapešť, Martina Bednára z Michaloviec, Stanislava Bilenkyiho z FC Olimpik Donetsk, Denisa Baumgartnera na hosťovaniez zo Sampdorie Janov, Zsolta Kalmára na trvalí prestup z Lipska, Maksym Tretyakov s FC Chornomorets Odesa, Milan Šimčák z Michaloviec, Adriana Slančika z 1. FC Tatrana Prešov.

Počas letnej prípravy však náš káder opustil dlhoročná opora a kapitán Marin Ljubičič, ktorý nasmeroval svoje ďalšie kroky do Slovana. Ďalšie odchody Simon Pambou - Hapoel Petah Tikva FC, Kwin, Slávik a Živkovič sú bez angažmá, Mervo – Gyor, Kontár – Gyirmót Gyor.

Mesto: Dunajská Streda
Štadión: Mol Aréna
Kapacita: 13 000 divákov
Klubové farby: žlto- modrá
Klubová Himna: Nélküled
Hlavný rivali: Spartak Trnava, Slovan Bratislava
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Leonard Leony Kweuke

Leony sa vracia do známeho prostredia, kde pôsobil v roku 2008/09. Hráč, ktorý sa nachádzal na voľnom trhu, bol mojim prvoradým cieľom. Jedná za o veľmi dobre stavaného 189 cm hrotového útočníka. Z DAC odišiel v roku 2009 v januárovom prestupovom období na hosťovanie do Eintrachtu Frankfurt, kde sa mu futbalovo darilo menej. Nasledovalo hosťovanie v druholigovom Energie Cottbus, kde počas 25 stretnutí strelil 6 gólov. Po skončení hosťovania nasledoval trvalí prestup do Sparty Praha, kde sa znovu ukázal v tom najlepšom svetle a v 73 stretnutiach strelil 31 gólov. Do tureckého Rizesporu prestúpil v roku 2013 a následne tam strávil 5 rokov. Klub však vypadol do druhej najvyššej súťaže a hráč po skončení zmluvy klub opustil.

Obrázok

Obrázok
Diego Vela

Španielsky ľavý krídelnik prichádza na post Erika Pačindu, ktorý už zarezáva vo Viktorii Plzeň. Tento 26-ročný hráč pôsobil minulú sezónu u našich južných susedov a to konkrétne v DVTK Miškovec. Jeho hlavnými prednosťami sú vynikajúcé vedenie lopty,pričom ani v rýchlosti nezaostáva. Do Dunajskej Stredy prichádza z voľného trhu. Bolo trochu zložité sa dohodnúť na podmienkach zmluvy, ale pôsobenie v Európskej lige ho presvedčilo podpísať kontrakt na rok.

Obrázok

Obrázok
Tomáš Košut

Na slovenské futbalové trávniky sa po desiatich rokoch vracia rodák z Pieštan Tomáš Košut. Začiatky svojej kariery odohral za FC Nitra, odkiaľ jeho kroky smerovali do hlavného mesta českej republiky kde si rok zahral za "B" tým Sparty. Po nedostatku príležistostí v A-čku prestúpil do 1. FC Slovácka, kde pôsobil 7 rokov. Na rok sa presunul do Arka Gdynia a naposledy pól roka hral za Honvéd Budapesť. K nám prichádza ako voľný hráč.

Obrázok

Obrázok

Počas letnej prípravy sme mali naplánovaných šesť stretnutí s veľmi kvalitnými súpermi. Stretnutia s Lipskom a Independiente sme museli pre kvalifikačné zápasy európskej ligy zrušiť. Príprava prebiehala v domácom prostredí. Najlepší zápas sme odohrali proti Aston Ville i keď sme prehrali 2:1. Hráči počas sústredenia absolvovali trojfázové tréningy zamerané na rýchlosť, vysokú obrannú činnosť a rýchlu prechodovú fázu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Po presne štvrťstoročí sme sa tešili na zápasy európskej ligy. Prvý dvojzápas, sme hrali proti lichtenštajnskému klubu, hrajúci vo švajčiarskej prvej lige. Favoritom prvého kola bol FC Vaduz. Prvý zápas sme odohrali doma. Zápas sledovalo 10 063 fanušíkov žhavých po euróspky úspech. Zápas sa začal pre nás výborne, keď v 10 minúte po krásnej priamočiarej akcií zakončil do čierneho Černák. V ďalšom priebehu sme sa skôr sústredili na obrannú činnosť a trochu sme upustili od gegenpressu. Nakoniec sme uchránili čisté konto a do Vadúzu sme leteli s jednogólovym náskokom. V odvetnom stretnutí sme odhorali takticky fantastický zápas a gólmi Černáka a Košuta postúpili do druhého kola. Je ne mňa úprimným potešením, že tréningový proces, ktorý sme aplikovali počas letnej prípravy prináša už tak skoro ovocie.
Naposledy upravil Thomas1986 dňa 16 Nov 2018, 22:53, celkovo upravené 3
Thomas1986
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC DAC Dunajská Streda

Re: FC DAC 1904 Dunajská Streda

Poslaťod Thomas1986 » 09 Nov 2018, 22:46

Obrázok

V druhom kole európskej ligy sme dostali bieloruského súpera. Šance na postup boli 50:50. Prvý zápas sme odohrali vonku. Zápas by sme mohli nazvať bláznivým. V prvom pólčase sme viedli až priam neuveriteľne 0:
3. Cez prestávku som prizvukoval hráčom aby ešte pridali, lebo súper je psychicky na bode mrazu. Do druhého polčasu sme tak aj vstúpili v 54 minúte Kalmár pridal už na 0:4. Bieloruský futbalisti v týchto minútach, ako keby sa vytratili z ihriska. Po rohu v 62 minúte Košút pridal už na 0:5. Potom však stalo, čo nikto nečakal a domáci sa vrátili do zápasu a behom 17 minút znížili na 3:5. To však sa už hrala 89 minúta. Hráči Soligorsku cítili šantu ešte zápas zdramatizovať. Pri Ultra ofenzíve domáci, však v 90. minúte podarila jedna krásny protiútok, na ktorého konci Černák uzavrel skóre na 3:6. V odvetnom zápase bola hra pod našou kontrolou a počas celého zápasu sa dialo to, čo sme chceli. Výsledok hovorí sam za seba, súpera sme zdolali hladko 3:0. Teda sme mohli čakať na súpera v 3 kole.

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil Thomas1986 dňa 09 Nov 2018, 23:26, celkovo upravené 2
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 09 Nov 2018, 23:17

Pred losovaním tretieho kola európskej ligy si už človek nenavyberá. Keď sa nám podarilo postúpiť do tejto fázy, chceli sme získať atraktívneho súpera. Medzi možnými súpermi boli Zenit Petrohard, Sparta Praha, Rapid Viedeň, Steau Bukuresť a iný. Mnohí sme boli plno očakávaní, či sa vylosuje federálne derby so Spartou Praha. Nestalo sa tak a naše cesty v ďalšom kole zavedú do neďalekej Viedne, kde si zmeriame sily s Rapidom . Myslím si, že favorit je viac menej jasný. Dúfam v dôstojnom obstáti i v tomto dvojzápase európskej ligy.

Obrázok

V treťom kole európskej ligy sme zavítali do hlavného mesta rakúska, kde sme si zmerali sily s domácim Rapidom. Prvý zápas bol ako z ríše snov, už po prvom polčase sme vyhrávali 3:0 v Allianz aréne. V druhom polčase sa na hráčoch začal prejavovať fyzický deficit z náročného programu, čoho dôsledkom bolo veľa faulov a aj žltých kariet. V 88. minúte dokonca Kalmárovi rozhodca udelil červenú kartu. Pred odvetou som mal veľmi ťažkú úlohu. Na odvetu nemohol nastúpiť Kalmár, Diego Vela a Šatka z disciplinárnych dôvodov, z útoku vypadol Kweuke pre výron. Odvetný zápas sme odohrali v oklieštenej zostave, chýbal nám stred pola, kde dostal šancu Herc, Bednár a M. Vida v obrane nastúpil Špiriak a v útokuK. Vida. Stalo sa to čoho som sa najviac bál, mladá hráči nezvládli tak a v Mol aréne sme utrpeli prehru 0:3, čoho dôsledkom bolo vypadnutie z európskej ligy. Azda o rok budeme mať silnejšie mužstvo a dostaneme sa ďalej

Obrázok
Naposledy upravil Thomas1986 dňa 16 Nov 2018, 18:22, celkovo upravené 2
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Patres10 » 10 Nov 2018, 08:26

Po grafickej stránke si sa nesmierne zlepšil avšak používal by som skôr žlto modrú kombinaciu ako žlto zelenú (prvý post = zelená sa veľmi zle čítala).

Prestupy zaujímavé, ale na zhodnotenie by som potreboval vidieť ich profily.

Doterajší výkon mužstva je podľa očakávania. Taktika na moje počudovanie dosť radikálna ale asi sedí. Rapid si myslím že potrápiš a bude to tesné.

Inak rád by som videl novinky. Čiže nastavenie tréningov, scouting, atď. Ako si sa popasoval s nimi?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Thomas1986 » 10 Nov 2018, 16:52

Patres10 píše:Po grafickej stránke si sa nesmierne zlepšil avšak používal by som skôr žlto modrú kombinaciu ako žlto zelenú (prvý post = zelená sa veľmi zle čítala).

Prestupy zaujímavé, ale na zhodnotenie by som potreboval vidieť ich profily.

Doterajší výkon mužstva je podľa očakávania. Taktika na moje počudovanie dosť radikálna ale asi sedí. Rapid si myslím že potrápiš a bude to tesné.

Inak rád by som videl novinky. Čiže nastavenie tréningov, scouting, atď. Ako si sa popasoval s nimi?

Ďakujem pekne za koment. :thankyou:
Farbu červeno zelenú som vybral z dôvodu in out hráčov z mužstva zmením odtieň.

Profil hráčov doplním.
Čo sa tréningov týka, časovo by bolo dosť náročné každo týždenne ich sme lepiť, ale ak je záujem môžem občas pridať pred dôležitým zápasom eventuálne počas zimnej prípravi.
V lete sme mali trojfázové tréningy- Fyzička – fyzická odolnosť, rýchlosť a regenerácia po zápasoch.
Obrana – bránenie s napadaním, a obranné pozície
Útok – priamočiarosť, hra na krýdla.
Brankár – chytanie, likvidovanie striel, jeden na jedného.
Raz sme mali mimo futbalové stretnutie s fanúšikmi na sprestrenie programu počas letnej prípravy. 8)
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 16 Nov 2018, 18:46

Prinášam súhrn zápasov po 11. kolách fortuna ligy

Obrázok

Prvý zápas v domácej lige sme začali hneď s najväčším rivalom Slovan Bratislava, obe mužstvá hrali cez týždeň dôležitý zápas v európskej lige, čo sa však neprejavilo na výkonoch jednotlivých hráčov. Zápas mal parametre európskej úrovne. Zápas bol do poslednej minúty vyrovnaná. Prvý gól stretnutia strelil Kweuke po rohovom kope zavesil hlavou do čierneho. Slovan v 60. minúte po krásnej akcií po osi Bozikov, Holman a Schet vyrovnal na 1:1. Už si každý fanúšik myslel, že sa body budú deliť Černák v 91. minúte z dvadsiatich metrov vyslal ďalekonosnú strelu, na ktorú bol Greif prikrátky. Šťastnejší koniec zápasu pre DAC. Konečný výsledok 1:2.

Obrázok

V 8. kole nás doma čakalo západoslovenské derby proti týmu spod Zobora FC Nitra. Cez týždeň sme sa zodpovedne pripravovali na tohto mimoriadne nepríjemného súpera. Jeho tréner je veľký takticky mág, ktorý vždy vie prekvapiť. Zápas na moje prekvapenie bol veľmi jednostranný a Nitru sme zdolali vysoko 4:0. Pričom do pozornosti by som dal aj štatistiku zápasu. Asi sa taktika, ktorú si hráči čim viac osvoja tým viac uplatňuje.

Tréning

Obrázok

Štatistika zápasu:

Obrázok

Obrázok

V 11. kole sme doma privítali v krajskom megaderby Spartak Trnava. Zápas v Mol aréne sledovalo 9266 divákov. V zápase sa po mesiaci a pól sa objavil po zranení Zsol Kalmár, ktorý odohral posledných tridsať minút. V zápase sme mali jednoznačnú výhodu, tým že Spartak sa dostal do skupiny európskej ligy. Po štvrtkovom zápase s Realom Betis boli dosť fyzicky vyčerpaný. Zápas sme zvládli z taktickej stránky fantasticky. Výsledok hovorím sám za seba 4:0.

Obrázok

Rozpis zápasov po 11 kolách Fortunaligy

Obrázok

Fortuna liga po 11 kolách

Obrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 16 Nov 2018, 22:42

Súhrn zápasov slovenských týmov vo futbalovej europe:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť