Aktuálny čas je 20 Mar 2019, 00:51 Pokročilé hľadanie

prve "beta" dojmy

Všeobecná diskusia k FM 2019

prve "beta" dojmy

Poslaťod Tefal » 20 Okt 2018, 23:37

Dlhe cakanie na novy rocnik je uz skoro u konca, kedze vyvojari opat prisli s "beta verziou" a ako obycajne, opat su tu klady a Bohuzial aj zapory...
Zacnem pozitivne, zapracovalo sa na vylepsenom systeme treningov, co tu v tak detailnom ponati este nebolo a treba povedat, ze uz bolo nacase. Chvalabohu pre novacikov pribudol aj navod, co vela hracom ulahci zoznamovanie sa s celou hrou.
Preco ten navod... v ramci taktiky ci treningovych nastaveni sa ide coraz viac do hlbky a lahko sa da v nom stratit, ci nedajboze odradit svojou narocnostou.
No jasne, vsetko sa da hodit na chudaka asistenta, nech si chlapec svoje peniaze zasluzi, no fajnsmekri sa radi pohrabu v detailoch a nastavenie treningovych jednotiek v ramci kazdeho dna, spatne informovanie o flakacoch, ci naopak o hracoch co aj pocuvaju co na treningoch maju robit isto potesi.
Taktika... snad to najdolezitejsie v ramci hry presla opatovne miernymi upravami, pribudli zname "tiki-taka" ci "zaparkovany autobus" a zopar dalsich, no stale je mozne spravit si vlastnu taktiku.
Drobnosti typu jastrabie oko, ci system VAR su fajn, no myslim si, ze je kopec ovela ovela ovela dolezitejsich veci, na ktorych sa dalo zapracovat...
Nebudem rozoberat detaily, kedze tie budu rozobrate v inych castiach fora.
Zapasovy screen... co dodat... srdce ma velmi zabolelo, oci este aj teraz palia, ani neviem ci som sa mal smiat, ci sa ist radsej odreagovat aby ma netrafil slak. Uz tri roky marne cakam ze sa zvysi zapasova inteligencia hracov na ihrisku, ze nebudem musiet nadavat nad zcela nelogicky pohyb hracov na ihrisku, o brankaroch nehovoriac, obrancov radsej ani nebudem spominat a utocne akcie niekedy uplne postradaju logiku a velakrat som sa pristihol pri myslienke, ci nahodou vyvojarom niekto nezabudol povedat, ze toto je futbalovy manager, nie vodnopolovy, ani americky futbal!
A to som bol plny ocakavania, pretoze som pol roka pocuval ako budu hraci prenasat naucene pokyny z treningov na ihrisko. Asi mam inu verziu... :nono:
Ano, pribudli mensie zranenia v kazdom zapase, 4-5 dnove, co je realne a zrejme je to aj dosledok poctu lekarov, ci stavu vaseho zdravotneho centra... ja som si dal druholigovu Petrzalku na uvod a nepamatam si odohrate ligove kolo po ktorom by som neprisiel o jedneho ci viacerych hracov. Lahke zranenie pocas zapasu ako natiahnute triesla, ci ine svalove zranenia nepotesia, no stavaju sa, ok. Ale to co ma aleze vazne skrelo ( nech ostanem slusny ) uz pocas minulych rocnikov pokracuje dalej. Ako moze potencialne zraneny hrac, ( ktory po zapase navyse hned zacne marodovat s natiahnutym svalom ) pocas zapasu polahky presprintovat mojho zdraveho hraca??? icte s prepacenim pekne do riti! :58: ( vyvojari, nie vy, ci ty... )
Respektive by som poslal spomenutych vyvojarov na ihrisko, nech sa laskavo prebehnu, pretoze mi to pride ako keby vo vyvojovom centre pracovali "ITeckari", ktorym futbal nieco vravi, ale najskor ho videli akurat tak z monitora...
A ze vraj vyse 500 prepracovanych akcii, spresnenie nahravok, hlaviciek atd... :bad:
Po niekolkych zapasoch som bol opat nuteny prepnut zobrazenie na 2D, lebo sa na to uz skutocne nedalo pozerat...
Ked sa k tomu pripocita klasicka zastarala databaza slovenskej ligy a la "Bánska Bystrica", "Bardějov", ci bonbonik v podobe klubu TJ Sokol Dolna Zdana v druhej lige ( ach ano, potesi...) s tym som sa uz ako tak zmieril, kedze sme mala krajinka a este dlho bude trvat, kym sa na tom nieco zmeni.
Aspon jedna dobra sprava na zaver, Nemecka liga je licencovana... pribudla tak k Holandskej, Talianskej, Francuzskej a dalsich klubom... loga, dresy a dalsie drobnosti si vsak aj tak kazdy hladame svojou cestou... tolko k dobrym spravam... reprezentacia je nadalej "out of order", takze bude nutne vyhladat subory v adresari a tak ako kazdy rok ich pekne odstranit...
Takze zhrnutie na koniec... palec hore za novinky v ramci taktiky, treningov, pribudlo mnozstvo detailov k hracom, ich vykonom na ihrisku, treningoch. Detailisti budu ochkat blahom, no zaroven palec az dole ku kolenam za stale absentujucu ( a niekedy som mal pocit ) znizujucu sa inteligenciu hracov na ihrisku, ktora tak kazi detailne a az prplave nastavovania spominanych treningov ci taktiky. Co oci nevidia, srdce neboli... 2D to zachranuje, no ako trener by som chcel vidiet komunikaciu hracov na ihrisku, ich normalne prihravky, vybiehanie brankara proti superovmu hracovi, obrancov ktori budu registrovat superovych hracov a nie ich splasene pobehovanie atd...
Stacilo rozculovania sa... ostava verit, ze sa co to podari do oficialneho rocnika vylepsit, inac sa tazko bude pisat "dennik", respektive, ostanem pri pracovani na databaze...
ak bude vola a chut :drink:

ps: toto je samozrejme iba moj osobny nazor, urcite sa najde kopec spokojnych fanusikov a ja im drzim palce nech pri FMku vydrzia aspon tak dlho ako harcovnici, ktori pamataju zaciatky Championship Managera este z minuleho tisicrocia. Pre mna to bude uz 22 sezona, tak snad mam ake take pravo sa trosku kriticky rozculit 8)

Tefal
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: Petrzalka

Re: prve "beta" dojmy

Poslaťod Patres10 » 21 Okt 2018, 11:00

A práve preto som ti navrhoval pracovné stretnutia, aby sme sa takýmto failom dokázali vyhnúť hneď na začiatku :winner: .
Inak tie klasické prešľapi ala Bánska Bystrica či Bardějov sú len v českom preklade. Za ten slovenský research nemôže.
Za ten môže po.. :58: preklad tuším od kamošov čechov z Comgad (a supportom z FM Series).

Čo sa 3D zobrazenia týka, prečo si to robíš? Toto nikdy nebude FIFA či PES (jedine že by kúpili ich engine) a už vonkoncom nechápem, prečo to ľudia chcete. Guličky sú proste klasika, ktorá aj tak najviac pasuje k simulátorom a simuláciám. Aj tam sa dá vychytať nedokonalosť taktiky a nemusia pri tom bolieť oči. Ja osobne nepotrebujem vidieť, že si hráč posúva loptu po lajne a následne nezmyselne padne v súboji s obráncom. Mne osobne stačí, že vidím výsledok, čiže koniec mojej akcie. Nadávam rovnako, ale nezvaľujem to na 3D engine.

A tvoja databáza "is a MUST". Tak ani len nerozmýšľaj :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Halofon » 08 Dec 2018, 17:50

Nuz moja skusenost je taka, ze nech nastavim akukolvek taktiku tak vzdy prehram.

Citim sa divne.
Banik py**!!!
Obrázok užívateľa
Halofon
IT Support
IT Support

Som fanúšikom:: Fulham FC, FC Baník Ostrava

Poslaťod Chymus » 09 Jan 2019, 16:51

Patres10 píše:Čo sa 3D zobrazenia týka, prečo si to robíš? Toto nikdy nebude FIFA či PES (jedine že by kúpili ich engine) a už vonkoncom nechápem, prečo to ľudia chcete. Guličky sú proste klasika, ktorá aj tak najviac pasuje k simulátorom a simuláciám.

Suhlasim, ze gulicky su klasika, ale tiez ked sa preslo z textoveho zobrazenia zapasov na gulicky tak tiez si asi neostal niekolko rokov pri textovom zobrazeni iba preto, lebo ved to je "klasika". Zrejme v tom case ani nebola moznost vyberu, to uz si nepamatam. Pamatam si vsak X situacii, pri ktorych clovek chcel vidiet aspon replay v 3D, napr po cervenej karte alebo nariadenej penalte. Kazdopadne 3D zobrazenie je tu uz snad 10 rokov (+-) a za tu dobu sa sice nejaky progres urobil, ale stale je to velmi zle. Tento rocnik som vsak zatial nevidel ani z lietadla a vlastne ani minuly, cize mal by som drzat hubu, ale ked uz tolko casu a energie investuju do vyvoja 3D na ukor inych veci tak po tolkych rokoch by clovek cakal, ze to musi priniest nejake ovocie. Z Tefalovej spravy mam presne opacny pocit...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod Patres10 » 09 Jan 2019, 18:59

FMko hrávam od 2005 a čo si pamätám, tak guličky tam boli vždy spolu textovým komentárom. Čiže len textový výpis si naozaj nepamätám :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Tefal » 18 Jan 2019, 17:45

pri niektorych akciach je skoda sledovat aj tie pohybujuce sa gulicky...
taka klasicka, ktoru fakt nepochopim vyzera asi takto:

- superov hrac s natiahnutym stehennym svalom! ( po zapase skutocne vypadne zo zostavy na 3-4 dni ) polahky presprintuje na kridle protihraca!!! nasledne posle "backhemovsky" 50 metrovy pas na branu!!! ( brankar na to samozrejme nereaguje lebo sa mu zrejme snurky zasekli na brankovej ciare ), lopta nastastie smeruje bezpecne mimo branky.
No a "cukrikovy" zaver - snazivy, nikym neatakovany obranca ju odhlavickovava z ciary priamo pred nedaleko volne stojaceho protihraca, ktory spravi dva-tri kroky a nechytatelne skoruje! :shok:

A co je horsie, este som nevidel ani raz! aby hrac logicky nechal loptu vystrelenu protihracom ist za ciaru!!! nepochopitelne, hlupe az by som povedal sproste... :shit: FM by malo preplacat povinne kardiovaskularne vysetrenia, vyjazdy zachranky pri kazdom silnejsom infarkte... :crazy:
( v poslednej dobe mi uz automaticky volaju miesto zachranky pohrebaka )
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: Petrzalka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť