Aktuálny čas je 14 Dec 2018, 04:42 Pokročilé hľadanie

FC DAC 1904 sezóna 2017/18

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2019

FC DAC 1904 sezóna 2017/18

Poslaťod Thomas1986 » 28 Okt 2017, 16:14

FC DAC 1904

Obrázok
Dňa 14. júna sa kormidla v Dunajskej Strede ujíma rodák z metropoly Žitného ostrova MUDr. Tomáš Újhelyi. Mladý iba 31. ročný tréner sa dostáva do povedomia ako neznámy tréner, čo vytvára istú nespokojnosť medzi fanúšikmi a širokou verejnosťou. V novej sezóne bude za hlavný cieľ klubu dostať sa do nadstavbovej časti Fortuna ligy a do finále slovenského pohára. Počas ročníka 2018 by sa mal dostavať štadión s kapacitou 13000 divákov, ktorý bude nosiť meno MOL ARÉNA. Stavebné práce sú na konci aj na akadémií, ktorá svojou rozlohou ale aj modernosťou bude patriť medzi jedny z najmodernejších a najväčších v strednej európe.

Príprava na nový ročník bude prebiehať v domácom prostredí a v rakúskych Alpách. Na pláne máme štyri priateľské stretnutia. Prvé absolvujeme v maďarsku proti Diosgyoru a následné tri na sústredení v rakúsku. Hráčsky káder prešiel zatiaľ minimálnymi zmenami. Hlavným dôvodom na radosť je príchod maďarského reprezentanta Zsolta Kalmára na ročné hosťovanie z nemeckého Red Bull Lipska, medzi ďalšie posily radíme príchod Ashiruho z FC Brno, Kristiána Koštrnu, Tomáša Maleca, Patrika Maceja, Lukáša Čmelíka a ďalších. Na druhej strane mňa osobne mrzí odchod Pavla Šafranka do dánska, ale i touto cestou mu želám veľa šťastia a gólov v novom pôsobisku.

Obrázok

Letná príprava

Obrázok

Počas letnej prípravy sme odohrali štyri stretnutia s bilanciou jedno víťazstvo nad Bijelo Brdo, dvoma remízami s Kolínom a Diosgyorom a jednou prehrou proti Brondby. Počas krátkej prípravy na jesennú časť som sa pokúšal spoznať mužstvo, pretože tak ako ja pre hráčov tak i oni boli pre mňa neznámou a to nielen po fyzickej ale i psychickej a taktickej stránke. Príprava na novú sezónu neprešla podľa mojich predstáv, pretože do prvého zápasu som bol trochu bezradný a neistý či som zvolil správne rozostavenie
Naposledy upravil Thomas1986 dňa 29 Okt 2017, 18:18, celkovo upravené 1
Thomas1986
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC DAC Dunajská Streda

Re: FC DAC 1904 sezóna 2017/18

Poslaťod Slamka 17 » 29 Okt 2017, 15:31

Ako zatiaľ Ok, ale že si Maďar sa vie po tretej vete.
Obrázok užívateľa
Slamka 17
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: MFK Košice, Lazio Roma, West Ham United

Poslaťod Claravel » 29 Okt 2017, 15:35

Nesúhlasím s tebou Slamka, po prvej. :winner:
Claravel
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: Real Madrid, AC Milan, Arsenal

Poslaťod Thomas1986 » 29 Okt 2017, 17:56

Slamka 17 píše:Ako zatiaľ Ok, ale že si Maďar sa vie po tretej vete.

Ak dobre viem nie je to stránka, kde sa majú riešiť národnostné veci.
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Patres10 » 30 Okt 2017, 00:19

Páni národnostnú otázku prosím nevyťahujeme :)

Hlavne nie teraz, keď Katalánci vyhlásili nezávislosť a premiér im to stopol ako protiústavné 8)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Slamka 17 » 31 Okt 2017, 16:15

Sorry, keď sa Ťa to dotklo, Ja som mal na mysli štylizáciu viet, nie národnostnú stránku, teraz keď si to už trocha upravil, je to lepšie. :drink:
Obrázok užívateľa
Slamka 17
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: MFK Košice, Lazio Roma, West Ham United

Poslaťod Thomas1986 » 27 Nov 2017, 22:51

Mužstvo

Mužstvo je poskladané z hráčov, ktorých vekový priemer patrí medzi jednych z najmladších v lige. Kapitánsku pásku bude nosiť chorvátsky defenzívny stredopoliar Marin Ljubičič, ktorý patrí medzi opory mužstva už štvrtú sezónu. Jeho zástupcom bude miláčik publika, žitnoostrovský CR7 Erik Pačinda. Žolíkom pre žltomodré farby by mal byť maďarský stredoporial Zsolt Kalmár od ktorého vedenie DAC čaká prínos kretívnej súčinosti pre útočné chúťky týmu. Počas letného prestupového obdobia ešte určite budeme hľadať vhodné typy hráčov na doplnenie a zosilnenie mužstva.

Obrázok

Hlavný sponzory

Obrázok

Predsezónne príchody:

Obrázok

Prvou letnou posilou do útoku je mladá puška z akadémie Ajaxu Amsterdam, ktorý prichádza na ročné hosťovanie na žitný ostrov.
* pre atribúty klik na obrázok

Obrázok

Druhou letnou posilou je Lukman Haruna, ktorý prichádza ako voľný hráč naposledy pôsobil v kazašskej Astene, odkiaľ bol prepustený pre zlú životosprávu. Nám len zostáva dúfať že v DAC sa predstaví v lepšom svetle.

Obrázok

Posledná letná posila prichádza tiež z voľného trhu. Jedná sa o rodáka z Konga DR, ktorý pôsobí od malička vo francúzsku, kde aj futbalovo vyrastal v akadémií Paris SG, naposledy pôsobil v druholigovom FC Dijon

Pred začiatkom sezóny za vylosovalo prvé kolo slovenského pohára, ktorá je pre mňa a klub prioritou v tomto ročníku, cieľom je finále. Los nám nebol moc milostivý pretože už v úvodnom kole sme dostali do cesty rivala zo Šamorína, ktorý ma v radoch mnohých šikovných futbalistov z krajiny sambi.

Obrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 29 Nov 2017, 21:40

Obrázok

Počas letného predsezónneho obdobia sme sa pripravili dostatočne dobre na to aby sme mohli vstúpiť do fortuna ligy víťazstvom. Trochu času určite budú potrebovať naši nový hráči, aby sa vžili s mužstvom a aby podávali optimálny výkon. Dúfam, že tomu prispeje aj domáce prostredie a diváci nás vždy doženú do víťazstva. V prvom kole doma vyzveme MFK Ružomberok. Liptáci mali skrátenú letnú prípravu pre účasť v európskej lige. Jednou z výhod je pre nás ich zvýšená fyzická vyťaženosť, či sa to prejaví aj na ihrisku uvidíme. Posledné vzájomné stretnutie sa odohralo na liptove, kde sme prehrali 2:0, čiže máme čo ruži vracať. Pre jesennú časť som sa rozhodol pristúpiť k taktickému rozostaveniu 4-2-1-3.

ObrázokObrázok

Obrázok

V úvodnom zápase sme podali optimálny výkon proti húževnatej družine Norberta Hrnčára, avšak musím dodať že v prvom polčase nás niekoľkými výbornými zákrokmi podržal aj brankár Patrik Macej. Na prvý zápas to bolo výborne, ďakujem chlapcom za profesionálny prístup.

Obrázok

Hneď v druhom kole nás v City Arene čakalo krajské derby proti bílim andelom. Počas 90 min. nám nebolo súdené čo i len gól streliť pretože z 11 striel na brankára Vantrubu, neskončilo v sieti ani jeden. Absolútne sme boli jaloví v útoku a dokonca školácke chyby Ľuba Śatku nás stáli všetky body

Obrázok

Druhé domáce stretnutie nás čakalo proti jednému z najofenzívnejších mužstiev v lige. Hoci Trenčín vypadol v prvom kole pohára UEFA proti slovínskemu Gorica, nás nečakalo nič jednoduché. Pred návštevou kola 5800 divákov sme mohli byť svedkovia divokej prestrelky po 90 minutách svietilo na svetelnej tabuli 4:2. Zdá sa že mladá puška z Ajaxu nám prináša skvelé výkony, pretože v troch zápasoch nastrieľal už tri góly. Už mi len zostáva dúfať, že mu to vydrží až do konca sezóny a po Pavlovi Diňovi bude mať DAC znovu kráľa strelcov vo fortuna lige.

Po stretnutí s AS Trenčínom si ma vedenie zavolalo na mimoriadné valné zhromaždenie. Bol som dosť prekvapený a nevedel som čo očakávať a kvôli čomu môže byť tak skoro na začiatku sezóny mimoriadne sedenie, len som mohol dúfať že vedenie nenašlo nového manažéra na moje miesto. Musím uznať, že na stretnutí som sa milo prekvapil, keď mi predstavili nového hlavného sponzora, ktorý nás oboznámil so svojimi cieľmi. Ktorým je aby DAC bolo do dvoch rokov majstrom Fortuna ligy a účasť v skupinovej fáze buď ligy majstrov alebo európskej ligy.

Obrázok

Obrázok

Druhý domáci zápas pred domácim publikom sme v prvom polčase absolútne nezvládli, keď v prvom polčase sme vystrelili na bránu iba raz. Senica našu prvopolčasovú bezzubosť využila 100% a vyhrávala 1:0 po prvom polčase. V pólčase som zdvihol hlas a hneď spravil dvojitú zmenu. V druhom polčase sme prestrielali Senicu a za 45 minút sme strelili na bránu 16-krát, čoho výsledkom bolo že sme otočili stav stretnutia na 2:1.

Obrázok

Na zemplíne sme skopírovali zápas spred týždňa a zasa sme museli otáčať z nepriaznivého stavu. Z jednej stránky som hrdý na vnútornú silu kabíny, ale dekoncentrácia v obrane mi robí vrásky na čele. Na tomto musíme popracovať v nasledujúcich týždňoch.

Obrázok

V Žiline sme odohrali jedno ofenzívne divadlo z oboch strán sa koncentrovalo iba na útok, diváci museli odchádzať zo stretnutie spokojný. No mňa znova znepokojovala naša obranná rada. Obrovské chyby spravil zasa Šatka, ktorý hral namiesto zraneného Huka. Nepresvedčil ani Granddi N´Goyi.

Obrázok

Derby stretnutie proti Nitre prinieslo ďalšiu prestrelku, už v prvom pólčase bol stav stretnutia 4:3. Začiatkom druhého polčasu vylúčili hráča Nitry Kotríka, to čo nasledovalo potom bolo priam neuveriteľné Hroššo v druhom polčase chytil 3 čisté góly a aspoň 2 tutovky sme vynechali v podaní Čmelíka a Harunu a ako už to býva hostia z jednej šance vyrovnali.
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 01 Dec 2017, 10:22

Rozhovor:

Obrázok
Na úvod by si sa mohol prestaviť naším divákom?
Ahoj! Volám sa Kaj Serhius a som tu na ročnom hosťovaní z Akadémie Ajaxu Amesterdam, mám 19 rokov a mojou prednosťou je hra v šestnástke.

Kde si sa narodil a ako si futbalovo vyrástal?
Narodil som sa v hlavnom meste grécka v Aténach, avšak futbalovo som vyrástal v holandsku. Prvý môj mládežnický klub bol WSV ´30, kde som strávil iba bol roka. Následne ma vyhliadky skauti Ajaxu a presunul som sa do ích Akadémie, kde som strávil osem rokov. Vyrástal som pod vedením vynikajúcich trénerov.

Ako si sa dostal do DAC, pričom Ajax ma na slovensku spojené s AS Trenčínom ?
Prvým kto ma oslovil ohľadom prestupu bol práve manažér DAC Thomas1986, následne to už prebiehalo pod iniciatívou športového riaditeľa a Ajaxom, rokovania prebehli rýchlo. Vede. Som že sa dostanem do prvého týmu a budem hrávať o postup do európskej ligy, pričom v Ajaxe by som ešte tento rok určite strávil v Akadémií.

Aký je váš dojem zo slovenského futbalu a aké športové ciele mate u nás?
Slovenský futbal je o niečo pomalší a malo technickejší ako ten náš. Myslím si že aj infraštrukturálne je to tu o niekoľko rokov pozadu, ale pre mladého hráča ako som ja je to správne miesto sa ukázať o svojich schopnostiach a kvalitách. Mojím osobným cieľom je odohrať čo najviac zápasov a nastrieľať čo najviac gólov aby som o rok bol súčasťou prvého týmu Ajaxu Amsterdam, no a klubu chcem pomôcť dostať sa do futbalovej európy.

Ako sa vám páči Dunajská Streda a ako sa páči futbalová atmosféra na zápasoch?
Jedná sa o maličké mestečko, veľa času trávim so spoluhráčmi a ak máme voľný čas navštívíme buď Bratislavu alebo Gyor, poprípade Viedeň. Chvála bohu naši fanúšikovia patria medzi najvernejších a najlepších na slovensku, preto aspoň v domácich stretnutiach trochu pripomína atmosféru z domova.
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Patres10 » 01 Dec 2017, 11:15

Obsahovo fajn. Som rád, že sa konečne niekto odhodlal obohatiť denník aj graficky :)

Čo sa toho rozhovoru týka, po obsahovej stránke len pár vítiek. Ak už si na začiatku písal, že preberáš DAC a uviedol si reálne meno, bolo by vhodné ho používať naďalej a nemiešať to s nickom. Trošku to kazí dojem z čítania. Prečítaj si text pred/po uverenení viac krát, pretože sa ti stáva, že tam chýba písmenko, resp. si spravil preklep. Možno aj formulácia viet je niekedy až príliš zložitá. Snaž sa používať kratšie rozvinuté vety (ja viem, aj ja s tým mám problém :D)

K výsledkom:
Nitra aj tu opäť úradovala :D. Normálne začínam mať nutkanie si zapnúť save práve z domáceho prostredia. To zaváhanie v Trnavskom derby bolo čo?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť