[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 499: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 499: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 394: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 394: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_reimg.php on line 136: preg_match_all(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_reimg.php on line 138: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_reimg.php on line 141: Invalid argument supplied for foreach()
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_reimg.php on line 136: preg_match_all(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_reimg.php on line 138: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_reimg.php on line 141: Invalid argument supplied for foreach()
FM Slovakia Forum • Zobrazenie témy - Crystal Palace veľkoklubom? Prečo nie!

Aktuálny čas je 17 Okt 2019, 17:27 Pokročilé hľadanie

Crystal Palace veľkoklubom? Prečo nie!

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2019

Crystal Palace veľkoklubom? Prečo nie!

Poslaťod petkop » 02 Sep 2018, 12:12

Čaute :)

Tento denník bude tak trošku netradičný :) Nezačnem od sezóny 2017/2018 (kvôli tomu, že by to bolo pridlhé, a tak tiež si na veľa vecí nepamätám a FMko ma k ním nepustí), ako by sa patrilo, ale až od sezóny 2022/2023 v ktorej som prebral Crystal Palace. Taktiež to nebudem písať tradičným formátom, ale budem robiť postupný súhrn sezón. Ak však máte záujem prečítať si niečo o mojej kariére pred pôsobením v anglickom klube, nájdete to v spoileri. Všetkých tým rozhodne obťažovať nebudem.

Sezónu 2023/2024 som začal ako manažér Trnavy. Mužstvo opustil Egho s Brunom Dipom, tých však nahradili Lukáš Prekop z Michaloviec a Alain Diallo z ASECu. To bolo, čo sa týka posíl, všetko. Podarilo sa nám prebojovať do skupiny EL, tam sme však nepochodili, a rozlúčili sme sa už v skupine. na poli FL to však bol iný príbeh a opäť sme jasne dominovali. Moje manažérske schopnosti však neušli pozornosti zahraničia. Záujem mali mužstvá druhého sledu najmä zo Španielska a Anglicka. V konkurencii Ovieda, Betisu či Leedsu najviac vyčnieval Crystal Palace. Bola to však obrovká dilema. Nevedel som sa rozhodnúť, či opustiť skvele fungujúcu Trnavu a zamieriť do mužstva, ktoré bojuje o záchranu. Ak by som misiu nesplnil a v PL by som sa neudržal, následoval by vyhadzov, čo by mi mohlo pošramotiť moju povesť. Ak by sa mi však podarilo uspieť, mohlo by to otvoriť nový level mojej kariéry. Tak som sa rozhodol pre zmenu a od 11.1.2024 som sedel na lavičke Crystal Palacu, v ktorej som nahradil Carlosa Carvalhala.
Zostava: Hráči, ktorí sa v tom čase v mužstve nachádzali rozhodne neboli zrelí na vypadnutie. Vo väčšine zápasov však bola nevhodne zvolená taktika. Hralo sa v rozostavení 4-1-2-3, ktoré hráčom príliš nevyhovovalo. K dispozícii som mal mnoho hráčov, chýbali mi však kvalitní krídelníci, na ktorých som vo svojej kariére staval svoju hru. Rozhodol som sa tak pre experiment a skúsil následujúcu zostavu:

Prepáčte, že to nieje z hry ale zápas mi to už neotvorí.
Taktika:

Takémuto spôsobu hry som sa snažil dlho vyhýbať, čo sa mi aj darilo. Káder bol však na túto taktiku ako stvorený a rýchle brejky boli práve tým, čo nám prinieslo úspech. Taktika väčšiny súperov bola pre našu obranu ideálna, keďže hrávali poväčšinou na jediného hroťáka, ktorého sme bezproblémov pokrývali. Krajní obrancovia síce nepatrili medzi tých najrýchlejších, ich centre boli na inej úrovni. V strede zálohy pracovala behavá dvojica, ktorá vynikala taktiež kreativitou, keďže nie vždy sme útočili formou protiútoku. Niekedy bolo treba skvelou prihrávkou rozhodiť obranu, čo sa im skvele darilo. Na hrote bola trojica útočníkov. Každý z nich vynikal rýchlosťou a skvelým zakončením. Pri brejkoch sa krajní útočníci menili na krídla a centrami sa navzájom zásobovali.
Prestupy: Káder, ktorý vidíte vyššie bol takmer identický s tým, ktorý som v Londýne prebral. Pribudli doň len Arnau Puigmal - Manchester United, 925.000€ a Abel Ruiz - AS Rím, 15.000.000€. Megatalent Rickson (budete o ňom počuť neskôr) - Nautico, 4.000.000€ bol ponechaný na hosťovaní. Odišli nepotrební Wilfried Zaha - Leicester, 17.000.000€, Andros Townsend - QPR, 6.250.000€ a Jean-Paul Boetius - BMG, 5.000.000€.
Výsledky:

Crystal Palace sa pred mojím prevzatím výsledkovo i herne trápil. Nová taktika a dve posily to však rapídne zmenili a mužstvo nakoniec skončilo na peknom 10. mieste dokonca s kladným skóre.
Naposledy upravil petkop dňa 04 Sep 2018, 15:44, celkovo upravené 1
petkop
Mladík
Mladík

Som fanúšikom::

Re: Crystal Palace veľkoklubom? Prečo nie!

Poslaťod Patres10 » 04 Sep 2018, 13:53

Čakáme na ďalšiu časť ;)
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

2024/2025

Poslaťod petkop » 04 Sep 2018, 17:52

2024/2025
Ciele: Ani po skvelej druhej polovici minulého ročníka som nemal veľké oči ani ja, ani vedenie klubu. Naším cieľom bolo hrať zaujimavý futbal s množstvom gólov, ktorý by na tribúny prilákal čo najviac divákov tak, ako tomu bolo v minulej sezóne. Chceli sme skončit v kľudnom strede tabuľky, tj. do toho 12. miesta. Z hľadiska infraštruktúry klubu som mal záujem získať pridružený klub, do ktorého by chodili moji hráči hosťovať. Obzeral som sa najmä po slovenských kluboch, ktorým som chcel pomôcť (najmä Michalovciam so záchranou). Slovenské kluby však vedeniu príliš nevoňali a tak som sa musel uspokojiť s Championshipovým Gillinghamom. :facepalm: Moje ďalšie prosby na vedenie už ale splnené boli v plnom rozsahu. Prvou bolo vylepšenie tréningových priestorov a druhou rozšírenie počtu trénerov. S pomocou rôznych zahraničných (čítaj lacných a kvalitných) trénerov som mal najlepší trénerský tím v súťaži ešte pred Vianocami.

Prestupy: Chlapci ukázali, že futbal hrať vedia. Nebol som však úplne spokojný s hĺbkou kádra a tak som sa pokúsil na každý post dotiahnuť aspoň jedného hráča, aby som predišiel problémom s prípadnou maródkou či disciplinárnimi trestami. Do brány došiel najprv na hosťovanie Jack Butland (31r.) zo Stoke City, v zime sa za 9,000,000€ pripojil natrvalo. Stred obrany posilnil Nikola Milekovič (27r.) z Atlética Madrid za 6,000,000€ a v zime talentovaný Saša Jeremič (19r.) z Partizanu Belehrad za 400,000€, ktorý poväčšinu sezóny strávil v juniorke. Kraje obrany vystužili. Na krajoch obrany konkurenciu zvýšili Alexandre Dutra (22r.) z Grémia, kvôli dlhodobejšiemu zraneniu Charlieho Taylora Roel van Loon (22r.) na hosťovanie z Leedsu a na pravý kraj Vanja Pašaljič (18r.) za 130,000€ z Partizanu Belehrad.. Do stredu prišli Stefan Kneževič (23r.) za 850,000€ z Crvenej Zvezdy a Ostoja Paunovič (19r.) za 1,700,000€ z Partizanu. BTW, záujem o Srbov nebol cielený, boli však za super peniaze a svoje si vždy odohrali. Z klubu odišli Isaac Success za 25,000,000€ do West Hamu, Rony Lopes za 20,000,000€ do Southamptonu, Sergio Alvaréz za 3,500,000€ do Herty Berlín a Harry Arter za 450,000€ do Aston Villy. Aj napriek značnej aktivite som bol 15,000,000€ v pluse. Not bad. Aby som nezabudol, z hosťovania v Náuticu sa vrátil Rickson (19r.).

Zostava: Nové posily sa vo veľkom odrazili aj na zostave, ajkeď som to veľmi nečakal. Noví hráči, poväčšinou mladíci doniesli do staršieho kolektívu behavosť dravosť a výpadky hráčov dokázali spoľahlivo nahradiť. Do základu sa počítalo len s Butlandom a Milenkovičom, Vanja Pašaljič si však svojími spoľahlivými výkonmi dokázal získať miesto v zostave a nahradiť tak svojho mentora Adama Smitha.

Taktika: Minulá sezóna mi naplno ukázala, že aj to, čomu neverím môže fungovať a tak som nemal potrebu čokoľvek meniť. Ofenzíva šľapala na 110%, v defenzíve to bolo síce trošku slabšie, no do každého zápasu som šiel s tým, že dokážem dať viac gólov ako súper.

Výsledky:
FA Cup: V najstaršej pohárovej súťaži sveta sme si ciele nedávali, nechceli sme však ani odísť s hanbou. Semifinále sa však rozhodne počíta za úspech.

Carabao Cup: V menej cennej pohárovej súťaži sme už cieľ mali, chceli sme sa dostať aspoň do štvrťfinále. Skončilo to však rovnako ako FA Cup, čiže úspechom.

Premier League: Ako som písal vyššie, cieľom bolo skončiť v kľudnom strede tabuľky. Taktika však fungovala skvele a hráči sa asi nejak premáhali, keďže výsledky, ktoré sme dosahovali som nečakal ani v tom najkrajšiom sne. Z kľudného stredu tabuľky nakoniec bolo 2. miesto zaručujúce miestenku v Champions League, čo bol historický úspech klubu. V sezóne som zaznamenal aj niekoľko pamätných výsledkov, koniec koncov, pozrite si to sami! Počas tejto sezóny sa mi taktiež podarilo zlomiť asi všetky rekordy, ktoré do tej doby klub mal, niektoré aj vrámci PL.

Individuálne výkony: Neviem kde začať, no v obrane to asi nebude. Tá vo forme príliš nebola, keďže inkasovala o !30! gólov viac, ako 1. United. Vzhľadom na tie mená sa to však ani nečakalo. Oveľa viac však prekvapil zvyšok.
Arnau Puigmal: Svojim herným štýlom sa veľmi podobal Xabimu Alonsovi s tým rozdielom, že dokázal behať celých 90 minút, čo bola v našom prípade nutnosť. Práve z jeho dlhých, presných pasov vychádzala celá naša hra. Škoda len, že strely z diaľky neboli jeho silnou stránkou, pripravil nás tak o mnoho gólov.

Uchenna Okechukwu: Kto nemá v hlave má v nohách. To je presne prípad Uchennu, dynamického záložníka. Svoju futbalovú jednoduchosť kompenzoval skvelou fyzičkou a dokázal zatvárať priestory ktoré vznikli v prípade, že Puigmal pred ním prepadol. Veľký pracant.

Kelechi Iheanacho: Hráč mal byť veľkou hviezdou Manchestru City, nevyšlo a tak bol veľkou hviedou u nás. Tento komplexný útočník bol pre našu hru veľkým prínosom a nemalým dielom sa zaslúžil o umiestnenie klubu. Štatistiky hovoria samé za seba.

Abel Ruiz: Minulosezónna posila z Ríma a náš hlavný zakončovateľ. Stal sa najlepším strelcom ligy a do posledného kola siahal na rekord Dwighta Yorka s 34 gólmi. Vyžíval sa hlavne v centroch, ktorých naň šlo neúrekom.

Mateo Cassierra: Naša superhviezda. Počas celej sezóny v podstate nezažil výpadok formy a bol s prehľadom najlepším a najnebezpečnejším hráčom súťaže. Ocenenia Hráč roku podľa fanúšikov a Futbalista roku hovoria jasnou rečou. Vytvoril taktiež rekord v asistenciách.
petkop
Mladík
Mladík

Poslaťod Patres10 » 04 Sep 2018, 23:33

K sezóne:
Skončiť v druhej sezóne na druhom mieste v PL? Tak to mi vyhadzuje dekel do nebies... :hi:
Ako spraviť to v podstate z mladíkmi je priam neuveriteľný zázrak.

K štylistike:
Podľa mňa by to potrebovalo trošičku oživiť. Je to priveľa textu v jednom odseku a trošku bez zvýrazňovania jednotlivých častí stráca človek prehľad.

Prijal by som aj nejaké screeny z profilov hráčov, resp. prestupy by som dal cez obrázok (ako súhrn)
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Poslaťod petkop » 05 Sep 2018, 08:04

Ďakujem za radu :) Prídem domov a vrhnem sa na tretí diel :)
petkop
Mladík
Mladík

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť