Aktuálny čas je 09 Dec 2018, 23:40 Pokročilé hľadanie

Crystal Palace veľkoklubom? Prečo nie!

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2019

Crystal Palace veľkoklubom? Prečo nie!

Poslaťod petkop » 02 Sep 2018, 12:12

Čaute :)

Tento denník bude tak trošku netradičný :) Nezačnem od sezóny 2017/2018 (kvôli tomu, že by to bolo pridlhé, a tak tiež si na veľa vecí nepamätám a FMko ma k ním nepustí), ako by sa patrilo, ale až od sezóny 2022/2023 v ktorej som prebral Crystal Palace. Taktiež to nebudem písať tradičným formátom, ale budem robiť postupný súhrn sezón. Ak však máte záujem prečítať si niečo o mojej kariére pred pôsobením v anglickom klube, nájdete to v spoileri. Všetkých tým rozhodne obťažovať nebudem.

Spoiler:
S kariérou som začal v spomínanej sezóne 2017/2018 v mojich milovaných, rodných Michalovciach! V úvodnej sezóne bolo mojím cieľom klub najvyššej súťaži definitívne stabilizovať a pripraviť káder pre budúcnosť, keďže vedenie chcelo v horizonte 2 sezón bojovať o prvú šestku. To sa partii okolo legendy Igora Žofčáka podarilo a obsadili sme 9. miesto. Počas sezóny sa však káder výrazne posilnil najmä o mladých, talentovaných brazílčanov. Naopak, nikto z kľúčových hráčov káder neopustil.

V sezóne 2018/2019 sa naplno ukázal potenciál mužstva. Kopačky na klinec zavesil kapitán Žofčák, zúfať som však nemusel. Na poste tvorcu hry ho brilantne zastúpil mladý brazílčan Nathan, ktorý patril medzi to najlepšie, čo naša súťaž mohla ponúknuť. Spolu s mládežníckym reprezentantom Martinom Bednárom a ďalším brazílčanom Euricom boli skvelou podporou pre ďalšieho brazílčana Serginha, ktorý vo svojej prvej sezóne s 20 gólmi ovládol tabuľku strelcov. Cieľ sa nám podarilo naplniť, keď sme skončili na krásnom 4. mieste.

V sezóne 2019/2020 sme už patrili medzi ašpirantov na titul. Káder sa neoslabil, práve naopak. Za Eurica, ktorého cenu som v priebehu sezóny znásobil 10-krát prišiel mladý Tom, ktorý sa ukázal v ešte lepšom svetle ako jeho predchodca. Z dorastu prišiel krídelník Lukáš Prekop, ktorý žiaril ako kométa. Serginho si udržal štandard, nastrieľal 19 gólov a výrazne sa tak podieľal na rekordnom 2. mieste Michaloviec. Toto umiestnenie nám zaručilo miesto v predkole EL.

Súťažnú sezónu 2020/2021 sme začali krásne. Vrámci EL sa nám podarilo vyradiť Bangor City, Hajduk Split, Brøndby a stopku nám vystavilo až anglické Burnley. Káder zázračne ostal opäť pokope. Veľkou slabinou sa však ukázala jeho šírka. Tím dostával pri veľkom množstve zápasov poriadne zabrať a vo Fortuna Lige tak nedosahoval potrebné výsledky, čo malo za následok rozkolísanie mojej, dovtedy neotrasiteľnej stoličky. Ako sa hovorí, v najlepšiom je treba skončiť. Tohto motta som sa pri odchode z Michaloviec držal naplno. Ajkeď umiestnenie nebolo zlé (6. miesto), rozhodol som sa pre zmenu pôsobiska, kým o mňa bol záujem. Boh vie, ako by to vyzeralo, ak by som dostal vyhadzov. Vybral som si však zle. Rozhodol som sa pre exotiku vo forme brazílskeho Internacionálu. Výsledkovo som bol na vrchole. Vyhral som Gáucho State, formát ligy ma však sklamal. Bolo to veľmi nezáživné a tak som opäť túžil po zmene.

Pred sezónou 2021/2022 sa ozvala Trnava, pri ktorej som ani na chvíľu nezaváhal. K dispozícii som mal vysoký prestupový aj mzdový rozpočet, ktorý vznikol odchodom supertalentov Františka Bartoša a Adama Vargu zo srdca zálohy do Juventusu. Nahradiť ich mali Bruno Dip zo Sao Paula a Oscar Mellendo z Espanyolu. Ďalšie prestupy, ktoré stoja za zmienku boli napr. Kamil Grosicki, Jakub Silvestr či Vasiľ Božikov. Čo sa týka cieľov, tak tie boli ako inač, najvyššie. Ako úradujúci majster sme boli účastníkom predkola LM. Cez Elfsborg sa nám postúpiť podarilo, stopku nám však vystavil Ludogorec a tak sme sa poberali do bojov o EL. V nich sme postupne prešli cez Cliftonville a Rijeku až do skupiny. V tej sme však neprešli ani cez skupinu, bohužiaľ. V lige to tiež nebolo ono, keď sme obsadili až 5. miesto.

Vedenie sa nadomnou zľutovalo a dalo mi šancu viezť mužstvo aj v sezóne 2022/2023. V klube došlo k obrovským zmenám a miesto v zostave si zachovalo len zopár hráčov. Do klubu došlo až 13 hráčov, z ktorých sa do základnej zostavy dostalo až 7. Za zmienku stojí Dominik Kružliak, Uroš Damnjanovič či Chris Willock. Odišiel bývalý talent Valencie, Fran Villalba či Vasiľ Božikov, ktorý sa nestal lídrom defenzívy. Predsezónny cieľ sa nám podarilo napĺniť a ligu sme vyhrali. Ťaženie v EL nám zastavil v 16-finále milánsky Inter (4-6). Skvele sa ukázal útočník Simo Tshabalala, ktorý prišiel z juhoafrického Sundowns a nastrieľal 24 gólov, čím doteraz drží rekord v FL.

Sezónu 2023/2024 som začal ako manažér Trnavy. Mužstvo opustil Egho s Brunom Dipom, tých však nahradili Lukáš Prekop z Michaloviec a Alain Diallo z ASECu. To bolo, čo sa týka posíl, všetko. Podarilo sa nám prebojovať do skupiny EL, tam sme však nepochodili, a rozlúčili sme sa už v skupine. na poli FL to však bol iný príbeh a opäť sme jasne dominovali. Moje manažérske schopnosti však neušli pozornosti zahraničia. Záujem mali mužstvá druhého sledu najmä zo Španielska a Anglicka. V konkurencii Ovieda, Betisu či Leedsu najviac vyčnieval Crystal Palace. Bola to však obrovká dilema. Nevedel som sa rozhodnúť, či opustiť skvele fungujúcu Trnavu a zamieriť do mužstva, ktoré bojuje o záchranu. Ak by som misiu nesplnil a v PL by som sa neudržal, následoval by vyhadzov, čo by mi mohlo pošramotiť moju povesť. Ak by sa mi však podarilo uspieť, mohlo by to otvoriť nový level mojej kariéry. Tak som sa rozhodol pre zmenu a od 11.1.2024 som sedel na lavičke Crystal Palacu, v ktorej som nahradil Carlosa Carvalhala.
Zostava: Hráči, ktorí sa v tom čase v mužstve nachádzali rozhodne neboli zrelí na vypadnutie. Vo väčšine zápasov však bola nevhodne zvolená taktika. Hralo sa v rozostavení 4-1-2-3, ktoré hráčom príliš nevyhovovalo. K dispozícii som mal mnoho hráčov, chýbali mi však kvalitní krídelníci, na ktorých som vo svojej kariére staval svoju hru. Rozhodol som sa tak pre experiment a skúsil následujúcu zostavu:
Spoiler:
Obrázok

Prepáčte, že to nieje z hry ale zápas mi to už neotvorí.
Taktika:
Spoiler:
Obrázok

Takémuto spôsobu hry som sa snažil dlho vyhýbať, čo sa mi aj darilo. Káder bol však na túto taktiku ako stvorený a rýchle brejky boli práve tým, čo nám prinieslo úspech. Taktika väčšiny súperov bola pre našu obranu ideálna, keďže hrávali poväčšinou na jediného hroťáka, ktorého sme bezproblémov pokrývali. Krajní obrancovia síce nepatrili medzi tých najrýchlejších, ich centre boli na inej úrovni. V strede zálohy pracovala behavá dvojica, ktorá vynikala taktiež kreativitou, keďže nie vždy sme útočili formou protiútoku. Niekedy bolo treba skvelou prihrávkou rozhodiť obranu, čo sa im skvele darilo. Na hrote bola trojica útočníkov. Každý z nich vynikal rýchlosťou a skvelým zakončením. Pri brejkoch sa krajní útočníci menili na krídla a centrami sa navzájom zásobovali.
Prestupy: Káder, ktorý vidíte vyššie bol takmer identický s tým, ktorý som v Londýne prebral. Pribudli doň len Arnau Puigmal - Manchester United, 925.000€ a Abel Ruiz - AS Rím, 15.000.000€. Megatalent Rickson (budete o ňom počuť neskôr) - Nautico, 4.000.000€ bol ponechaný na hosťovaní. Odišli nepotrební Wilfried Zaha - Leicester, 17.000.000€, Andros Townsend - QPR, 6.250.000€ a Jean-Paul Boetius - BMG, 5.000.000€.
Výsledky:
Spoiler:
Obrázok

Crystal Palace sa pred mojím prevzatím výsledkovo i herne trápil. Nová taktika a dve posily to však rapídne zmenili a mužstvo nakoniec skončilo na peknom 10. mieste dokonca s kladným skóre.
Naposledy upravil petkop dňa 04 Sep 2018, 15:44, celkovo upravené 1
petkop
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: Manchester United, MFK Zemplín Michalovce

Re: Crystal Palace veľkoklubom? Prečo nie!

Poslaťod Patres10 » 04 Sep 2018, 13:53

Čakáme na ďalšiu časť ;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

2024/2025

Poslaťod petkop » 04 Sep 2018, 17:52

2024/2025
Ciele: Ani po skvelej druhej polovici minulého ročníka som nemal veľké oči ani ja, ani vedenie klubu. Naším cieľom bolo hrať zaujimavý futbal s množstvom gólov, ktorý by na tribúny prilákal čo najviac divákov tak, ako tomu bolo v minulej sezóne. Chceli sme skončit v kľudnom strede tabuľky, tj. do toho 12. miesta. Z hľadiska infraštruktúry klubu som mal záujem získať pridružený klub, do ktorého by chodili moji hráči hosťovať. Obzeral som sa najmä po slovenských kluboch, ktorým som chcel pomôcť (najmä Michalovciam so záchranou). Slovenské kluby však vedeniu príliš nevoňali a tak som sa musel uspokojiť s Championshipovým Gillinghamom. :facepalm: Moje ďalšie prosby na vedenie už ale splnené boli v plnom rozsahu. Prvou bolo vylepšenie tréningových priestorov a druhou rozšírenie počtu trénerov. S pomocou rôznych zahraničných (čítaj lacných a kvalitných) trénerov som mal najlepší trénerský tím v súťaži ešte pred Vianocami.

Prestupy: Chlapci ukázali, že futbal hrať vedia. Nebol som však úplne spokojný s hĺbkou kádra a tak som sa pokúsil na každý post dotiahnuť aspoň jedného hráča, aby som predišiel problémom s prípadnou maródkou či disciplinárnimi trestami. Do brány došiel najprv na hosťovanie Jack Butland (31r.) zo Stoke City, v zime sa za 9,000,000€ pripojil natrvalo. Stred obrany posilnil Nikola Milekovič (27r.) z Atlética Madrid za 6,000,000€ a v zime talentovaný Saša Jeremič (19r.) z Partizanu Belehrad za 400,000€, ktorý poväčšinu sezóny strávil v juniorke. Kraje obrany vystužili. Na krajoch obrany konkurenciu zvýšili Alexandre Dutra (22r.) z Grémia, kvôli dlhodobejšiemu zraneniu Charlieho Taylora Roel van Loon (22r.) na hosťovanie z Leedsu a na pravý kraj Vanja Pašaljič (18r.) za 130,000€ z Partizanu Belehrad.. Do stredu prišli Stefan Kneževič (23r.) za 850,000€ z Crvenej Zvezdy a Ostoja Paunovič (19r.) za 1,700,000€ z Partizanu. BTW, záujem o Srbov nebol cielený, boli však za super peniaze a svoje si vždy odohrali. Z klubu odišli Isaac Success za 25,000,000€ do West Hamu, Rony Lopes za 20,000,000€ do Southamptonu, Sergio Alvaréz za 3,500,000€ do Herty Berlín a Harry Arter za 450,000€ do Aston Villy. Aj napriek značnej aktivite som bol 15,000,000€ v pluse. Not bad. Aby som nezabudol, z hosťovania v Náuticu sa vrátil Rickson (19r.).

Zostava: Nové posily sa vo veľkom odrazili aj na zostave, ajkeď som to veľmi nečakal. Noví hráči, poväčšinou mladíci doniesli do staršieho kolektívu behavosť dravosť a výpadky hráčov dokázali spoľahlivo nahradiť. Do základu sa počítalo len s Butlandom a Milenkovičom, Vanja Pašaljič si však svojími spoľahlivými výkonmi dokázal získať miesto v zostave a nahradiť tak svojho mentora Adama Smitha.
Spoiler:
Obrázok

Taktika: Minulá sezóna mi naplno ukázala, že aj to, čomu neverím môže fungovať a tak som nemal potrebu čokoľvek meniť. Ofenzíva šľapala na 110%, v defenzíve to bolo síce trošku slabšie, no do každého zápasu som šiel s tým, že dokážem dať viac gólov ako súper.

Výsledky:
FA Cup: V najstaršej pohárovej súťaži sveta sme si ciele nedávali, nechceli sme však ani odísť s hanbou. Semifinále sa však rozhodne počíta za úspech.
Spoiler:
Obrázok

Carabao Cup: V menej cennej pohárovej súťaži sme už cieľ mali, chceli sme sa dostať aspoň do štvrťfinále. Skončilo to však rovnako ako FA Cup, čiže úspechom.
Spoiler:
Obrázok

Premier League: Ako som písal vyššie, cieľom bolo skončiť v kľudnom strede tabuľky. Taktika však fungovala skvele a hráči sa asi nejak premáhali, keďže výsledky, ktoré sme dosahovali som nečakal ani v tom najkrajšiom sne. Z kľudného stredu tabuľky nakoniec bolo 2. miesto zaručujúce miestenku v Champions League, čo bol historický úspech klubu. V sezóne som zaznamenal aj niekoľko pamätných výsledkov, koniec koncov, pozrite si to sami! Počas tejto sezóny sa mi taktiež podarilo zlomiť asi všetky rekordy, ktoré do tej doby klub mal, niektoré aj vrámci PL.
Spoiler:
Obrázok

Spoiler:
Obrázok

Individuálne výkony: Neviem kde začať, no v obrane to asi nebude. Tá vo forme príliš nebola, keďže inkasovala o !30! gólov viac, ako 1. United. Vzhľadom na tie mená sa to však ani nečakalo. Oveľa viac však prekvapil zvyšok.
Arnau Puigmal: Svojim herným štýlom sa veľmi podobal Xabimu Alonsovi s tým rozdielom, že dokázal behať celých 90 minút, čo bola v našom prípade nutnosť. Práve z jeho dlhých, presných pasov vychádzala celá naša hra. Škoda len, že strely z diaľky neboli jeho silnou stránkou, pripravil nás tak o mnoho gólov.
Spoiler:
Obrázok

Uchenna Okechukwu: Kto nemá v hlave má v nohách. To je presne prípad Uchennu, dynamického záložníka. Svoju futbalovú jednoduchosť kompenzoval skvelou fyzičkou a dokázal zatvárať priestory ktoré vznikli v prípade, že Puigmal pred ním prepadol. Veľký pracant.
Spoiler:
Obrázok

Kelechi Iheanacho: Hráč mal byť veľkou hviezdou Manchestru City, nevyšlo a tak bol veľkou hviedou u nás. Tento komplexný útočník bol pre našu hru veľkým prínosom a nemalým dielom sa zaslúžil o umiestnenie klubu. Štatistiky hovoria samé za seba.
Spoiler:
Obrázok

Abel Ruiz: Minulosezónna posila z Ríma a náš hlavný zakončovateľ. Stal sa najlepším strelcom ligy a do posledného kola siahal na rekord Dwighta Yorka s 34 gólmi. Vyžíval sa hlavne v centroch, ktorých naň šlo neúrekom.
Spoiler:
Obrázok

Mateo Cassierra: Naša superhviezda. Počas celej sezóny v podstate nezažil výpadok formy a bol s prehľadom najlepším a najnebezpečnejším hráčom súťaže. Ocenenia Hráč roku podľa fanúšikov a Futbalista roku hovoria jasnou rečou. Vytvoril taktiež rekord v asistenciách.
Spoiler:
Obrázok
petkop
Mladík
Mladík

Poslaťod Patres10 » 04 Sep 2018, 23:33

K sezóne:
Skončiť v druhej sezóne na druhom mieste v PL? Tak to mi vyhadzuje dekel do nebies... :hi:
Ako spraviť to v podstate z mladíkmi je priam neuveriteľný zázrak.

K štylistike:
Podľa mňa by to potrebovalo trošičku oživiť. Je to priveľa textu v jednom odseku a trošku bez zvýrazňovania jednotlivých častí stráca človek prehľad.

Prijal by som aj nejaké screeny z profilov hráčov, resp. prestupy by som dal cez obrázok (ako súhrn)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod petkop » 05 Sep 2018, 08:04

Ďakujem za radu :) Prídem domov a vrhnem sa na tretí diel :)
petkop
Mladík
Mladík

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť