Aktuálny čas je 25 Máj 2018, 16:47 Pokročilé hľadanie

FC DAC 1904 sezóna 2017/18

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2019

Re: FC DAC 1904 sezóna 2017/18

Poslaťod Thomas1986 » 02 Dec 2017, 15:15

Patres10 píše:Obsahovo fajn. Som rád, že sa konečne niekto odhodlal obohatiť denník aj graficky :)

Čo sa toho rozhovoru týka, po obsahovej stránke len pár vítiek. Ak už si na začiatku písal, že preberáš DAC a uviedol si reálne meno, bolo by vhodné ho používať naďalej a nemiešať to s nickom. Trošku to kazí dojem z čítania. Prečítaj si text pred/po uverenení viac krát, pretože sa ti stáva, že tam chýba písmenko, resp. si spravil preklep. Možno aj formulácia viet je niekedy až príliš zložitá. Snaž sa používať kratšie rozvinuté vety (ja viem, aj ja s tým mám problém :D)

K výsledkom:
Nitra aj tu opäť úradovala :D. Normálne začínam mať nutkanie si zapnúť save práve z domáceho prostredia. To zaváhanie v Trnavskom derby bolo čo?

No, zatiaľ nám to ešte nejde proti favoritom a v derby stretnutiach. Dúfam, že sa to bude zlepšovať od zápasu k zápasu :pyro: :pyro: :pyro: ps. pokúsim si tvoje rady využiť :winner:
Thomas1986
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC DAC Dunajská Streda

Re: FC DAC 1904 sezóna 2017/18

Poslaťod Thomas1986 » 02 Dec 2017, 15:38

Obrázok

Obrázok
V prvom kole slovenského pohára sme hrali regionálny derby proti Šamorínu. Nečakalo nás nič jednoduché hrali sme proti vedúcemu mužstvu druhej ligy. Zápas sa ani nezačal a už v 12-stej sekunde sme prehrávali 1:0. Som nechcel veriť vlastným očiam, že či sú moji zverenci normáli. No chvála bohu nás gól nezlomil a už v 11. minúte sme vyrovnali gólom Sierhiuisa. Do konca prvého polčasu sme stihli otočiť aj skóre stretnutia.V druhom polčase sme zápas iba dohrávali, čo nám stačilo na postup.

Obrázok

Proti Vionu sme odohrali skoro identický zápas ako proti Šamorínu, len tu sme prehrávali až v 17 sekunde. :boring: Už sa mi to asi zdalo normálne, že takto začíname zápasy a veril som chlapcom že zápas otočia. Čo však nebolo pravdou, ale aspoň sme vedeli vyrovnať znovu pomocou hráča menom Kaj Sierhuis.

Obrázok

Derby stretnutie na Pasienkoch sme absolútne nezvládli tak isto ako derby proti Trnave. Možno to bolo aj vyvrcholením našich slabších výkonov v posledných zápasoch. Je mi ľúto len našich verných fanúšikov, že sme im nevedeli spraviť radosť a nezískali sme aspoň bod.

Obrázok

V krátkom slede počas 10-tích dni sme odohrali už štvrté stretnutie proti koňarom zo Šariša. Chvála bohu sme rozobrali zápas so Slovanom a hráči si vstúpili do svedomia, čo sa aj odzrkadlilo na trávniku. Hráči vložili trochu viac srdiečka do hry a hneď sa to prejavili aj na výsledku a vyhrali sme hladko 3:0 v MOL aréne.

Obrázok

Obrázok
V druhom kole slovenského pohára nás čakalo znova druholigové mužstvo, ale z iného konca tabuľky. Jednalo sa taktiež o regionálne derby. Mužstvo komárna má hráčov z viacerých krajín, od Árménska až po Portugálsko. Nečakalo nás nič jednoduché, domáce mužstvo nastúpilo v defenzívnom štýle hry až kým sme v 34. minúte z rohového kopu neotvorili skóre vďaka hlavičky Granddiho. V druhom polčase mali prevahu hráči Komárna, ale chvála bohu sme ubránili nulu a tak sme mohli oslavovať postup do ďalšieho kola, kde nás čakali treťoligové Lipany.

Obrázok

V 11. kole sme cestovali do Podbrezovej, kde sme hrali proti húževnatej družine Mareka Fabulu. Na trochu podmočenom teréne sme odohrali vynikajúci futbal. V 19. minute sme otvorili skóre stretnutia gólom Kaja avšak potom prebralo iniciatívu domáce mužstvo a do konca prvého polčasu dvomi gólmi Filipa Vodi otočili skóre stretnutia. V druhom polčase som poslal na trávnik nového hráča v drese DAC Rolanda Ugrai, ktorý prišiel k nám z maďarského Diosgyoru. Na svoj prvý zápas, odohral jedno výborné stretnutie, okrem toho že strelil rozhodujúci gól v 95. minúte ešte predtým stihol prihrať aj na vyrovnávajúci gól.

Obrázok
Obrázok
V domácom prostredí sme privítali Spartak Trnava.Zápasy proti Trnave sú vždy plné emócií, k čomu dopomáhajú aj fanúšikovia bílich andelov. Do zápasu sme vstupovali lepšie mi, keď v 12.minúte otvoril skóre stretnutia daľšia nová tvár v DAC Davide Lanzafame, ktorý k nám prestúpil z budapeštianského Honvédu, následne sa hralo iba medzi šestnáskovi futbal. V druhom polčase mala prevahu Trnava,ale ich tlak nebol korunovaný gólom. V nadstavenom čase, keď brankár Vantruba vybehol pri zahrávaní rohu do nášho pokutového územia sme vďaka fantastického protiútoku uzavreli skóre stretnutia na 2:0. Bol to fantastický pocit, keď som vyhral svoje prvé derby stretnutie.

Obrázok

Obrázok
Veľa komentárov k tomuto zápasu nemám.Jednalo sa o pomerné jednoduché stretnutie. Postup bol povinnosťou. Čaká nás ďalšie kolo proti Spartaku Trnava v City aréne.

Los štvrťfinale Slovnaft Cupu:

Obrázok

Ligová tabuľka U19

Obrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC DAC Dunajská Streda

Predchádzajúci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť