Aktuálny čas je 17 Jan 2018, 10:52 Pokročilé hľadanie

Dinamo Zagreb

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

Dinamo Zagreb

Poslaťod hansus82 » 22 Feb 2017, 18:02

Dinamo Zagreb I. - Sezóna 2016/2017 - letné prestupové obdobie

Po dlhšom čase rozbieham denník, tentokrát z Chorvátska, v zjednodušenej verzii FM - FM Touch

Dinamo Zagreb netreba asi nikomu zvlášť predstavovať, je to najúspešnejší klub z Chorvátska. Vypisovať všetky klubové trofeje by bolo na dlho, preto len takto Obrázok

Očakávania pre túto sezónu boli: titul v lige, titul v pohári a účasť v skupinovej fáze LM

Káder je veľmi kvalitný, no potreboval som aj tak na pár postoch zdvojiť, preto prišli...

Hrvoje Cale
Obrázok

a

Antonio Mance
Obrázok

Po skončení prestupového obdobia som mal k dispozícii tento káder:
Obrázok
Obrázok

Medzi najväčšie opory by mali patriť:

Marko Leskovic
Obrázok

Jonas
Obrázok

Domagoj Antolic
Obrázok

Junior Fernandes
Obrázok

Ante Coric
Obrázok

Hilal Soudani
Obrázok

Angelo Henriquez
Obrázok

Súhrn prestupov:
Obrázok

Zápasy

V období júl - august sme odohrali 8 ligových zápasov a 6 zápasov predkôl európskych súťaži. Na začiatku našej európskej púte sme dostali Hap. Beer Sheva a hneď v prvom zápase sme prehrali vonku 3-4, v prvom zápase ligy sme preto nastúpili s hráčmi širšieho kádra a bola z toho iba remíza doma s Osijekom. Odvetu sme našťastie zvládli a po výhre 6-0 nás čakala CZ Belehrad. V lige to však naďalej škrípalo a v druhom zápase sme opäť iba remizovali v Splite s NK. Dvojzápas s Belehradom sme zvládli (2-1, 4-0), medzitým sme však v lige prehrali s Hajdukom a po troch kolách sme mali 2 body!! Následne sme ale v priebehu 7 dní (sobota, streda, sobota) zaznamenali tri výhry a hneď to vyzeralo lepšie, horšie už vyzeral žreb posledného kola play off o LM - Salzburg. V prvom zápase nám padlo hádam všetko, na čo sme siahli a po výhre 5-3 sme mali postup vo vlastných rukách, v lige sme sa navnadili výhrou v Cibalii (3-0) a v odvete sme si hráčov Salzburgu držali na dištanc, keď sme sa dostali ešte do vedenia, o postupe bolo rozhodnuté. zahráme si skupinu LM. V lige sme ešte stihli prehrať v Rijeke. Aj napriek mnohým zaváhaniam sme na 1.mieste
Obrázok
Obrázok

V skupine LM nás čaká Bayern, Sevilla a Olympiakos
Obrázok

Úvod je rozpačitý, po zlom štarte v lige sme sa ale rozbehli, a hádam to už pôjde ako má, v LM sme hrali veľmi dobre.

Ešte pripájam na záver finančnú situáciu klubu po postupe do skupín LM
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: MŠK Tesla Stropkov

Re: Dinamo Zagreb

Poslaťod hansus82 » 06 Mar 2017, 17:36

Dinamo Zagreb II. - Sezóna 2016/2017 - zvyšok jesennej časti

Na úvod musím poznamenať, že sa mi zranil brankár Zelenika a tak som povolal mladíka Sempera, ktorý sa ponúknutej šance neskutočne chytil a stal sa jednotkou v bráne.
Obrázok

Čo sa týka ligy, po reprezentačnej prestávke na začiatku septembra, zavládlo v mužstve po postupe do skupín LM zdravé sebavedomie a prejavilo sa to najmä v ligových zápasoch, kde aj napriek rotácii zostavy sme si udržali vysoký štandard a jeseň dohrali bez prehry s bilanciou 10 výhier a 3 remízy, čo nám zabezpečilo prvé miesto, ale aj napriek oslnivej forme, stále máme náskok len 4 body pred Hajdukom Split, ktorý sa ukázal ako jediný vážny konkurent v boji o titul.
Obrázok

V pohári sme cez súperov z nižších líg postúpili do jarného semifinále.
V Lige Majstrov to bolo samozrejme iné, doma s Bayernom aj v Seville sme prehrali o dva góly a bolo jasné, že reálne môžme pomýšľať na maxímálne 3.miesto zaručujúce šestnásťfinále Európskej ligy. V priamom dvojsúboji s Olympiakosom sa zrodili dve remízy 1:1, a tak keďže tak my ako aj Olympiakos sme zápasy s Bayernom resp. Sevillou prehrávali, zdalo sa, že o treťom mieste rozhodne skóre. Všetko ale zmenilo posledné kolo, doma so Sevillou sme spustili doslova uragán a v 71. minúte sme ešte vyhrávali 4-1!!! šokujúci výsledok z nášho pohľadu, ešte väčší šok ale prišiel v posledných dvadsiatich minútach, ked sme inkasovali 5x a nakoniec prehrali jasný zápas 4-6!!! a ako čerešnička na torte - všetky góly nám dal Vietto
Obrázok

Stále sme však mali malú nádej, ak by Bayern deklasoval Olympiakos, ale Bayern šokujúco prehral a v Európe tak končíme pre túto sezónu.
Obrázok

Pripájam aj nejaké štatistiky po jeseni a prehľad odohratých zápasov
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok

S jeseňou môžem byť ako tak spokojný, mrzí ale totálne zbabraný záver zápasu so Sevillou. Teší ma hlavne, že sa presadzujú všetci štyria útočníci, ktorí strieľajú góly dosť pravidelne: Soudani, Henriquez, Hodzic, Mance
Obrázok

Uvidíme, čo prinesie zimné prestupové obdobie, nakoľko už okolo hráčov krúžia ostatné kluby a lákajú ich inam.
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Poslaťod hansus82 » 10 Mar 2017, 17:17

Dinamo Zagreb III. - Sezóna 2016/2017 - Zimné prestupy

Zimné prestupové obdobie bolo nakoniec oveľa hektickejšie ako som predpokladal, hlavným dôvodom bol predaj Antoliča,
Spoiler:
Obrázok
na ktorom som chcel staviať v budúcnosti, a ktorý mal byť našou hlavnou hviezdou, ale prišla ponuka, ktorá sa vraj neodmieta, a to ma tak napajedilo, že som sa nebránil takmer žiadnemu odchodu, v jari sa noví hráči hádam zohrajú. Jediný, koho som stále nechcel predať, bol brankár Semper, čo ho aj trochu vytočilo, ked som odmietol ponuky asi od 10 klubov, ale zostal, aj ked nespokojný, ale zostal.
Ako som spomínal v úvode, všetko naštartovalo vedenie, ked predalo Antoliča za 5 mil. libier do Watfordu. Ešte pred ním odišiel Pavicic, ale toho nikto v klube nechcel a chcel odísť aj sám :)
Odišlo celkovo v tomto období 8 hráčov a nebál som sa predať ani hviezdnych útočníkov - Henriqueza (5 mil.) a Hodzica (5,75 mil.)
Za zarobené peniaze som nakúpil tento tovar :sarcastic:

Filip Bradaric
Obrázok

Luka Ivanusec
Obrázok

Gabrijel Boban
Obrázok

Josip Radosevic
Obrázok

Tomislav Barbaric
Obrázok

Mislav Orsic
Obrázok

Súhrn prestupov
Obrázok

Z B-mužstva som vytiahol dvoch nádejných hráčov:

Kruno Ivancic
Obrázok

Davor Lovren
Obrázok

Tak a môžme sa vrhnúť do jarných bojov, kde nás čaká tuhý boj o titul s nažhaveným Hajdukom Split.
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Slamka 17 » 13 Mar 2017, 18:48

Dajakého driča zo Slovenskej ligy si si nevyhliadol?
Obrázok užívateľa
Slamka 17
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: MFK Košice, Lazio Roma, West Ham United

Poslaťod Patres10 » 19 Mar 2017, 13:32

Pozerám, že v tej Chorvátskej lige sa točia väčšie peniaze ako v okolitých krajinách a lovia tam aj veľkokluby z PL
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod hansus82 » 20 Mar 2017, 11:47

tiež som bol prekvapený, ake prachy sa v Chorvátsku točia...
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Poslaťod hansus82 » 20 Mar 2017, 11:49

Slamka: ako vidíš, nakupujem zatiaľ prevažne Chorvátov
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Poslaťod hansus82 » 10 Apr 2017, 16:31

Dinamo Zagreb IV. - Sezóna 2016/2017 - jarná časť - boj o titul

Hneď na začiatku jarnej časti sme hrali veledôležitý zápas v Splite s Hajdukom, po prestrelke sme nakoniec uchmatli 3 body a nasmerovali našu hviezdnu loď k majstrovským brehom, zo začiatku sa naša loď zdala byť neochvejná a nevykoľajila ju z kurzu ani menšia búrka v Cibalii (2-2), aj keď dvojmetrová vlna v Rijeke (0-2) s nami mierne zakolísala následné 3 výhry v rade vrátane triumfu doma nad Hajdukom nás navrátili na správny kurz, v Belupe sme síce stratili, keď nám domáci jedným presne miereným úderom z dela naštrbili naše plány, ale keďže konkurencia sa motala kade tade a nikto sa k nám ani len nepribližoval, po suverennej výhre v pohári
Spoiler:
Obrázok
sme si mohli dovoliť aj zaváhania na konci a v kľude sa doplaviť k majstrovským brehom po vytúžený titul okorenený ziskom pohára, máme teda double :winner: :pyro:
Obrázok
Obrázok

V Lige Majstrov sme spoznali nečakaného víťaza :good: Obrázok

V európskej lige sa radovali v Atleticu Madrid Obrázok

Pripájam aj niekolko ocenení, štatistík a pod.:
Prehľad sezóny
Obrázok
Klubové ocenenia
Obrázok
Klubové štatistiky
Obrázok
Ligový hráč sezóny
Obrázok
Ligový strelec sezóny
Obrázok
Ligový talent sezóny
Obrázok
Manažér sezóny
Obrázok
Tím sezóny
Obrázok

Káder vrátane hodnoty hráčov po sezóne
Obrázok
Obrázok

Profily súčasných "hviezd" mužstva
SEMPER
Obrázok
SCHILDENFELD
Obrázok
RADOSEVIC
Obrázok
CORIC
Obrázok
SOUDANI
Obrázok

V jari sa ale udiala aj jedna veľmi zaujímavá a dôkležitá vec - klub zmenil majiteľa !!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Sezónu môžem hodnotiť ako úspešnú, ale situácia je momentálne neistá a uvidím, či si ma nové vedenie ponechá.
P.S.: V lete bude okolo Sempera a ostatných zrejme horúco, tak som zvedavý čo bude, ak bude...
Tak zatiaľ :drink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Poslaťod hansus82 » 26 Apr 2017, 15:50

Dinamo Zagreb V. - Sezóna 2017/2018 - leto

Prestupy

Čo sa týka odchodov, väčšinou sa jednalo o hosťovačky mladíkov, no nakoniec nastali rošády na stopérskom poste, ked odišiel Goncalo a prestup si nakoniec vydupal aj Leskovic (5 mil.). Hosťovanie Periča som zmenil na prestup, a namiesto Leskovica prišiel náš odchovanec Kalaica, ktorého manažér predo mnou pustil do Portugalska, lebo sa mu asi zdal neperspektívny.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Po uzávierke prestupov som mal k dispozícii tento káder:
Obrázok
Obrázok

Za zmienku stojí aj investícia do vylepšenia tréningových priestorov za cca 7,5 mil. libier 8)

Z hosťovania sa vrátil aj pomerne dobrý a známy záložník Arijan Ademi, pri ktorom mi svietila ikonka, že nemôže pre trest nastúpiť jak doma, tak v Európe, keď to ale svietilo aj asi po mesiaci, tak som tušil, že je niečo zle, a po hľadaní som našiel dôvod: Ademi ma celosvetový trest do 30.11.2019!!!!
Obrázok

Na záver ešte jedna zaujímavosť, MS 2022 nebudú v Katare, dôvod?.....
Obrázok

Zápasy

Ciele pred sezónou: Liga, pohár a skupinová fáza LM

Dinamo 6-4 Rijeka
V prvom zápase sezóny sme privítali doma Rijeku, bol to zápas hore-dole, nakoniec sme dali o dva góly viac a získali na úvod 3 body, hattrickom sa zaskvel Orsic
Obrázok

Dinamo 3-1 Siroki Brijeg (LM)
V 2. predkole LM sme privítali Brijeg a potvrdili sme rolu favorita a po hattricku Soudaniho sme vyhrali, mrzí inkasovaný gól.
Obrázok

Osijek 1-1 Dinamo
Druhý ligový zápas a hneď strata bodov, nakoniec sa však postupne ukázalo, že Osijek zažije dobrú sezónu, mrzí hlavne nepremenená penalta Soudaniho, remíza však zaslúžená
Obrázok

Siroki Brijeg 0-2 Dinamo (LM)
Do odvety sme nastúpili s cieľom ustrážiť postup, nakoniec z toho bolo ďalšie víťazstvo
Obrázok

Cibalia 1-0 Dinamo
Po výhre a remíze prišla prehra, boli sme mierne lepší, ale brankár domácich nás vychytal, Soudani opäť nedal penaltu :negative:
Obrázok

Dinamo 8-3 Molde (LM)
Po prehre v lige sme privítali Molde v 3.predkole LM, po rýchlom góle hostí v 2.minúte, sme sa naštartovali a bol z toho výsledok 8-3, Boban strelil hattrick a postup by sme mali mať vo vrecku, čo je dobré vzhľadom na trápenie sa v lige.
Obrázok

Hajduk 2-4 Dinamo
Proti odvekému rivalovi sme nastúpili s cieľom vyhrať, keďže sa snažíme hrať ofenzívny futbal, o góly nebola núdza, Orsič a Soudani strelili po dva a zabezpečili 3 body, Soudani opäť nedal penaltu, aj keď jednu dal, mal by sa nad sebou zamyslieť. V novinách sa začínajú objavovať články o veľkom počte penált v náš prospech, ja to radšej nekomentujem :)
Obrázok

Molde 1-2 Dinamo (LM)
V odvete sme hrali uvoľnene a napokon aj vyhrali, v playoff nás čaká Olympiakos Pireus
Obrázok

Dinamo 4-1 Lokomotiva Zagreb
Keďže potrebujeme body, na hostí sme vybehli ako sa patrí, ale góly nie a nie prísť, nakoniec nás zachránila posledná polhodina a bola z toho hladká výhra.
Obrázok

Dinamo 2-1 Split
So Splitom to už také hladké nebolo a po vyrovnaní v 80.minúte nám zachránil 3 body v nadstavenom čase striedajúci Mance
Obrázok

Olympiakos 4-3 Dinamo (LM)
Prvá vážna skúška v predkolách LM, keďže brániť nevieme, vrhli sme sa do útoku, domáci sa ujali vedenia, my sme však otočili výsledok na 1-3, dlho sme sa však neradovali, Oscar Cardozo nás hattrickom zostrelil a doma tak musíme vyhrať.
Obrázok

Sesvete 2-5 Dinamo
Tohto zápasu som sa obával, ale nakoniec z toho bola oddychovka pred odvetou s Olympiakosom, v zápase sa kopali 3 penalty, dve domáci, jednu my, Semper jednu chytil, Soudani dal hattrick a potvrdil skvelú formu
Obrázok

Dinamo 1-1 Olympiakos (LM)
Prvý "zápas jesene" pre nás. Po úvodnom oťukávaní sme sa vrhli na súpera a ujali sme sa aj vedenia, ale hostia zanedlho vyrovnali a uzavreli to, mali sme síce prevahu, ale žiadnu veľkú šancu sme si nevypracovali a tie pološance brankár hostí pochytal.
Obrázok

Žiaľ musím konštatovať, že prvý ciel sme nesplnili, náplasťou je aspoň účasť v skupinovej fáze Európskej ligy, kde sme vyfasovali Lyon, PAOK Solun a Partizani.
Obrázok

Dinamo 0-1 Pula
Po sklamaní sme si chceli napraviť chuť doma proti Pula SC, ale akosi to nešlo, v zápase boli dve penalty, ale kým hostia svoju v úvode zápasu premenili, Bradarič zaváhal a stratili sme všetky body. V novinách sa už píše o menšej kríze, našťastie nasleduje reprezentačná prestávka.
Obrázok

Tabuľka ligy + štatistiky hráčov
Obrázok
Obrázok

Na záver pridávam ešte finančný prehľad na začiatku septembra a teším sa na boje v Európskej lige a doma, kde to vyzerá, že sa o titul pobijeme nielen s Hajdukom ale aj s Osijekom, či Pulou SC.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Patres10 » 26 Apr 2017, 22:56

Proste krása... Po finančnej stránke ďaleko za vodou a ak to bude s tvojimi nákupmi postupovať stále tak isto, tak sa nemáme čoho obávať. Koľko máš aktuálne kapacitu štadiónu a ako sa ti ho darí napĺňať?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť