Aktuálny čas je 24 Jún 2018, 13:11 Pokročilé hľadanie

....Ako inak.... srdce ma od domova nepustí

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

Re: ....Ako inak.... srdce ma od domova nepustí

Poslaťod Patres10 » 12 Nov 2016, 09:05

Na tribúnach na Pasienkoch sa vtiesnilo niečo cez 2000 divákov.

... tak to tam bolo asi viac ako 1000 fanusikov z DAC :D

Inak celkom podarený mesiac bez prehry. Snáď by to túto sezónu mohlo byť aj na pohárové priečky. Titul ešte neočakávam, ale všetko je možné. Podľa mňa bude záležať hlavne na tom, ako zvládneš jar po zimnej prestávke a samozrejme záver sezóny
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Thomas1986 » 12 Nov 2016, 11:01

Patres10 píše:
Inak celkom podarený mesiac bez prehry. Snáď by to túto sezónu mohlo byť aj na pohárové priečky. Titul ešte neočakávam, ale všetko je možné. Podľa mňa bude záležať hlavne na tom, ako zvládneš jar po zimnej prestávke a samozrejme záver sezóny

Práve to je ten problém vždy sa mi jar nejako nepodarí uvidíme :)
Thomas1986
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC DAC Dunajská Streda

Poslaťod bari999 » 12 Nov 2016, 11:24

pekny dennik a hlavne ze je zo slovenskej ligy. drzim palce a dufam ze to po 2 sezonach nezabalis :winner:
bari999
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: manchester united,bristol city

Poslaťod Thomas1986 » 12 Nov 2016, 15:00

Obrázok

... November, predposledný mesiac v kalendárnom roku a taktiež predposledný mesiac aj vo futbalovom kalendári na rok 2016. Počas tohto obdobia absolvujeme iba tri stretnutia pre reprezentačnú prestávku. Čaká nás on- tour na východe slovenska, kde si postupne zmeriame sily s koňarmi, následne zamierime do Michaloviec / mnohí poznáte pesničku od ELÁNU - OD TATIER K DUNAJU./ kde sa spieva " cez Michaloviec k Popradu až po Dunajskú Stredu" :friends: následne doma privítame záhorákov zo Senice....

Obrázok
Ďaleká cesta na východ republiky chlapcov trochu vyčerpala, preto sme prišli už o dva dni skôr ako sa zápas uskutoční. Následne sa presunieme do Košíc kde tento týždeň budeme mať treningoví kamp, lebo o týždeň neskôr nás doma privítajú michalovčania. Čo dodať k zápasu ??? Azda jedným slovom ho môžem charakterizovať "nudný". Počas 90 minút sme nevideli ani jednú gólom zaváňajúcu akciu. Pritom pred zápasom som si myslel, že to bude pre diváka atraktívny zápas. Prešovčania sú doma obzvlášť gólovo silý. Porazili doma AS Trenčín i Slovan Bratislavu a na nováčika hrajú veľmi úspešnú sezónu doteraz im patrí 4 priečka vo fortunalige.

Obrázok
Týždeň strávený na východe sme uzaverli stretnutím proti Michalovciam , ktorý v tomto ročníku majú trochu slabšiu fazónu a s Vionom o záchranu. Trochu som pred zápasom pomiešal karty. Do obrany namiesto Fótyika nastúpil Bašista, v strede pola som postavil Simona Pambuho a do útoku namiesto Pačindu som nominoval Almásiho. Zápas sme začali aktívne už počas prvej štvrť hodiny bolo bádať zlepšenie našej hernej stránky, čoho vrcholom bol gól Pambuho už v 3 minúte. "azda som mal štastnú ruku??" Následne chlapci tlačili naďalej súpera k bráne. Po krásnej kolmej akcií sa gólovo presadil Peťo Štepanovský. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia, ale do konca zápasu sme zasa uhájili čisté konto.

Obrázok
Predposledný " domáci" zápas v Senici sme odohrali proti záhorákom zo Senice. Senica už druhú sezónu zasebou nehrá o popredné priečky na ktoré sme boli od nich zvyknutý, odkedy postúpili do ligy. Na zápas sa prišlo pozrieť 2100 divákov. Aj v tomto zápase som sa trochu pohral zo zostavu aby hráči si nemysleli, že majú istotu v A - týme, vynechal som Fótyika, Pačindu, Brašena, Pape Macou Sara a Živkoviča namiesto nich nastúpili Bašista, Kocsis, Vida, Pambou a Leško. Odohrali sme asi najlepší zápas za posledné 2 či 3 mesiace.V prvom polčase sa gólovo presadil v 21. minúte Sabala. Po zmene strán si prilepšil v tabuľke strelco znova Valerjis Sabala, ktorý v 53 minúte menil stav stretnutia na 2:0, následne v 65. minúte stanovil konečný stav stretnutia Kristopher Vida na 0:3. Po konečnom hvizde to bol presne 17 zápas bez prehry v rade. Je to niečo neskutočné. Na takéto niečo sa v mojej kariere ešte nepamätám, že by som vedel vyprodukovať takýto progres s nejakým mužstvom vôbec a dokonca počas tých zápasov sme dostali dokopy iba 6 !!! gólov. počet zápasov s čistým kontom bol 12- krát. Ďakujem hráčom i celému realizačnému týmu, že spoločnými silami sme sa posunuli takto vysoko. :thankyou:

Obrázok

V novembri sa otvára prestupové obdobie na škandinávskom polostvrove z ktorého sme dostali veľmi lukratívnu ponuku na nášho defenzívneho stredopoliara Tomáša Huka. Tým BK Häcken, ktorý sprv ponúkali za jeho služby 500 tisíc €. Skúsil som sa pohrať trochu s výškou prestupu. Najprv som upravil cenu na 800tisic, ktorú jasne odmietli. Následne však prišli s ponukou 700 tisíc €, ktorú som považoval za viac ako výhodnu. Po rozhovore z Tomášom sme sa rozhodli, že pristúpime k jeho predaju a tak náš A- tým oslabol v strede pola o jedného talentovaného futbalistu. Prajeme mu úspešnú karieru a vždy bude u nás vítaným hráčom.

ObrázokObrázokObrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 13 Nov 2016, 15:06

Obrázok

Obrázok
Obrázok
... dostali sme sa na koniec tohto kalendárneho roka, kde nás ešte čakajú dva zápasy, prvý rozlúčkový odohráme doma v Senci proti MŠK Žilina a následne cestujeme na liptov, kde nás doma privíta MŠK Ružomberok. Následne sa hráči rozbehnú do sveta a každý sa pripojí k rodine kde oslávia spoločne vianoce a nový rok, následne sa 10. januára stretneme na prvom zraze už v novučičkom štadione....

Obrázok
Posledný zápas v Národnom tréningovom centre sa uskutočnil medzi prvým a tretím týmom fortunaligovej tabuľky. N zápas bolo zvedavých niečo cez 2000 divákov. Predpokladal som taktický súboj oboch celkov, viem že tréner Gulavie svojích mladých nielen pripraviť ale aj dobre motivovať, čo sa aj prejavilo počas zápasu.V prvom polčase sme mohli vidieť vyrovnaný zápas. V druhom polčase sme trochu ubrali z tempa i napriek vylúčeniu Pečovského v 66 minúte sme sa nevedeli dostať do tempa. Keď už sa zdalo, že si body podelíme individuálnou akciou rozhodol hráč s číslom 43. Otubanjo. Po konečnom hvizde sa tak skončilo nielen pôsobenie nášho mužstva pri Slnečných jazerách, ale aj naša séria bez prehiere.

Obrázok
Posledný súťažný zápas v roku 2016 sa odohral na liptove. Domáci MFK Ružomberok odohral zatiaľ dosť kolísavú sezónu pričom pred zápasom stál na 7 priečke. Podmienky na futbal už neboli najvhodnejšie i keď musím pochváliť domáci funkcionárov lebo na možnosti pripravili celkom kvalitný trávnik. Zápas mal podpriemernú kvalitu, u mnohých hráčov bolo vidno, že už sú hlavami na dovolenkách a to nielen u nás ale aj u hostí. Jediný gól zápasu padol z kopačky Vidu v 33 minúte. Po konečnom trojhvizde svietil na svetelnej tabuľke 0:1 pre nás.
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 13 Nov 2016, 19:23

Obrázok

... začína rok 2017, sme plní očakávania čo nám prinesie tento rok, či sa predstavíme v pohárovej európe, aký nový hráči si oblečú dres DAC, aký bude presun na nový štadión. Čaká nás však aj začiatok zimnej prípravy, plánovanie prípravných zápasov, tréningového kempu, ktorý sa uskutoční v Turecku, takže nás čaká obdobie plné prace ....

NOVÁ DAC ARENA

Obrázok

Obrázok

Prvá etapa výstavby štadióna sa skončila čoho výsledkom je, že sa môžeme vrátiť do domáceho prostredia. Celková kapacita je doteraz 6839 miest na sedenie.

ZIMNÉ PRESTUPY

ObrázokObrázok

Počas zimného prestupového obdobia sme sa sústredili posilniť mužstvo hlavne s mladými perspektívnymi hráčmi. Prvou posilou s ktorým sme podpísali zmluvu bol mladučký reprezentant do 19- rokov, Filip Balaj, ktorý napriek mladému veku odohral za FC Nitra 80 zápasov a strelil 38 gólov. Patrí medzi výnimočných talentov na slovensku. Jeho cena bola 425tisíc€, pričom sme Nitre zaplatili 100 tisic € a ostatné sme rozdelili na splátky na ďalšie 4 roky. Druhú posilu, ktorú sme mohli hlásiť bol prestup Adama Laczka zo Slovana Bratislava. Patrí tiež medzi reprezentantov do 21 rokov. Jeho prestupová cena sa vyšplhala na 500tisic€, ktoré sme platili podobným spôsobom ako Balaja. Tretia posila, ktorú sme podpísali bol hráč, ktorého sme chceli už v letnom prestupovom období podpísať jedná sa o Jána Zápotoku. Štvrtá posila, ktorá si na jar oblečie žltomodrý dres je hviezda z čierného kontinentu. Musím uznať, že som si vôbec nemyslel, že hráč jeho kvalít by si vedel predstaviť hrať za náš klub už teraz, keď ešte nepatríme medzi najkvalitnejšie tými na slovensku. Jedná sa o vychádzajúcu hviezdu AS Trenčínu Kalou, ktorého cena bola 500tisic€. Posledná zimná posila prichádza z hlavného mesta a tiež reprezentanta do 21- rokov Mareka Riga jeho cena pri prestupe bola 450tisic€. Každý prestup ma stál 100 tisíc € + 4 roky obdobie budeme platiť zvyšok v splátkach. Z mužstva odišiel iba jediný hráč a to Kristopher Vida do Sheffield Wednesday za 600 tisíc €

Obrázok

Obrázok

ZIMNÁ PRÍPRAVA

Obrázok

Obrázok

Kondičné sústredenie sa udialo v tureckej Antalyi. Našli sme tu fantastické podmienky na prípravu na jarnú časť sezóny, ktorá bude pre nás veľmi náročná. Toto obdobie bolo veľmi dôležité na zapracovanie nových hráčov do týmu. Počas pobytu v Turecku sme odohrali 4 stretnutia proti týmom z Rakúska. Výsledky neboli moc presvedčivé, ale v príprave predsa výsledky sú vedlajším produktom prípravy. Po návrate domov nás ešte čakajú zápasy proti FC Gyori ETO, LASK Linz a generálku odohráme doma proti Dukla Praha

Obrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 01 Aug 2017, 18:39

Obrázok
Prvý zápas po zimnej prestávke sme odohrali doma v novej MOL Arene, ktorá je zatial iba z polovice hotová. Hralo sa pred vypradaným hladiskom 7000 divákov. Prílišná motivácia alebo niečo iné prinieslo na hráčov prílišný tlak a nervozitu, koli ktorému sme absolutne nezvladli zápas a prehrali sme gólom Nermina Haskica 0:1.

Druhý domáci zápas sme odohrali proti AS Trenčín zápas ma výbornú úroveň, hrali sme do plných celých 90 minút. Hoci sme v prvej minúte prehravali gólom Jangu, do konca prvého polčasu sme otočili vývoj stretnutia pomocou Čmelíka a Pacindu na 3:1. Skóre sa už v druhom polčase nemenilo.

Obrázok
Mesiac marec sme začínali v Ružomberku, kde domáci ambiciózny MFK hral veľmi tvrdý zápas. Počas zápasu rozhodcza udelil až osem žltých kariet. Z futbalového hľadiska to bol menej záživný zápas, ktorý sa skončil spravodlivou remízou 1:1.

v zápase proti Senici sme patrili k jasnému favoritovi, čo sa však neprejavovalo na ihrisku. Počas zápasu mal prevahu domáci tým , čoho vyvrcholením bol gól Adriana Kopičara na 1:0.

Jarná časť Fortuna ligy sa nám začala veľmi zle a postupne sme zostúpili z prvej priečky na druhé miesto, preto v zápase proti FC VION sme si nič iné nepripúšťali ako víťazstvo. Hoci ani v tomto zápase neukázali naši hráči nič výnimočné i napriek tomu sa nám podarilo vyhrať gólom Koštrnu 1:0.
Zápas proti Podbrezovej možno považovať za ďalší prepadák ked sme gólom z penalty v 73 minúte prehrali 1:0 a postupne sa nám majstorvský titul oddaloval. Asi som sa príliš prekopol v zimnom prestupovom obdobi a namiesto maldých neskúsených harcovníkov mal sústrediť na ostrielané pušky.
Zápas na zemplíne nám konečne vyšiel podľa predstáv kde zažiarili hlavne Čmelík spolu s Pačindom, a za ích pomoci sa nám podarilo vyhrať 2:0.

V nasledujúcich siedmých kolách sme prežili absolútnu katastrofu a nevyhrali sme ani jeden zápas a prepadli sme na konečnú piatú priečku. Komentáre k týtmo zápasom ťažko dodať.

Obrázok

Tabuľka 2017/2018

Obrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 01 Aug 2017, 18:57

Po skončení sezóny sme si sadli za ohruhlý stôl s vedením klubu. Rokovania prebiehali niekoľko hodín, pričom sme dospeli k záveru, že na lavičku žitnoostovského klubu si sadne nový manager. Hlavná nespokojnosť bola s jarnou časťou i keď ja som apeloval tým, že hráči sú mladý a neskúsený a nech dostanem ešte aspoň jeden rok. Vedenie však povedalo že je sklamané aj z toho že sa nám nepodarilo vyhrať slovenský pohár. Koniec koncom som povedal vrchným pánom, ak som stratil ich dôveru tak už aj tak by bolo ťažké spolupracovať , možno sa ešte naše cesty niekedy spoja

Obrázok

Po skončení v DAC ma kontaktovalo pár druholigových klubov z česka, maďarska a slovenska. Menovite sa jedná o Sigmu Olomouc, FC ETO Gyor, Vitkovice, Lokomotívu Košice, Inter a Artmedia Bratislava. Nebolo jednoduché akým smerom sa ďalej vybrať. Všetky kluby majú v sebe niečo výnimočné a v každom klube by bola určitá výzva. Nakoniec ma presvedčili v Petržalke, kde je nový majiteľ so silným finančným zázemím. Nový majiteľ klubu Jaroslav Haščák, ktorý popredným predstaviteľom PENTA group et holding. ma smelé plány do budúcna. Hlavný cieľ, ktorý stanovil v novej sezóne je stabilizácia kádra, vytvoriť svoj vlastný kompetenčný team a skončiť v prvej osmičke druhej ligy.
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 06 Aug 2017, 09:58

Prestup spečatený

Obrázok

Prestupom do FC Petržálka by sa mala začať jedná nová éra ako pre mňa tak aj pre tento klub. Situácia je zložitá, pretože sú potrebné výrazné zmeny ako v hráčskom tak aj v realizačnom týme aby sme vedeli udržať mužstvo v druhej lige. Z tohto dôvodu je prvoradým cieľom klubu v tomto roku stabilizácia a udržanie v lige. Dôležitým krokom bude aj vyriešenie otázky ohľadom štadióna. Zatiaľ budeme domáce zápasy hrať v Dunajskej Lužnej.

Obrázok

Štadión NTC Dunajská Lužná
Mesto: Dunajská Lužná
Vlastník: OFK Dunajská Lužná
Kapacita: 1500 divákov
Posledná rekonštrukcia v roku : 2015

Obrázok

Posilnenie mužstva je potrebné na každom poste od brankára až po útočníka. Ruky máme zviazané z finančného hľadiska čiže nákup hráčov máme dosť obmedzený. Preto som sa rozhodol, že sa pozrieme u agentov na hráčov, ktorý sú na voľnej nohe. Po zhodnotení situácie a prehľade hráčov sme zistili,že vieme náš káder celkom slušne doplniť. Hlavným cieľom sú slovenský hráči. Za najväčšie úlovky, ktorésa nám podarilo prilákať je Tomáš Košický do brány a Dionatio Teixeira do obrany. Považujem ich za absolútne TOP posily. Prehľad ďalších posíl v prehľade na vedľajšej tabuľke.

Obrázok
Thomas1986
Mladík
Mladík

Predchádzajúci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia