Aktuálny čas je 20 Jún 2018, 13:16 Pokročilé hľadanie

....Ako inak.... srdce ma od domova nepustí

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

....Ako inak.... srdce ma od domova nepustí

Poslaťod Thomas1986 » 23 Okt 2016, 10:18

.... Jeden tábor, jedno srdce, jeden klub fandím naveky len a len DAC -u. ...

Obrázok
Ako už je každému známe, tretí rok za sebou začínam znova na slovenskej futbalovej scéne, a znova za team zo Žitného ostrova. Patrím medzi ľudí s veľkým lokálpatrionizmom, a srdiečko ma nepustí aby som sa aspoň nepokúsil pomocť môjmu milovanému kĺbu. Takže poďme sa pozrieť čo všetko sa za ten rok udialo v DAC okom FM 2017. Takže oproti minulemú roku DAC má nového belgického športového riaditeľa Jan van Deale. Bývalí športový riaditeľ sa stal managérom A týmu - ktorého budem striedať pri kormidle. Z realizačného týmu odišiel Dean Račinuca, jeho miesto zaujal Balázs Borbély. Miesto trénera kondície zaujal Csaba Gábriš. Z úvodného pohľadu si myslím, že realizačný tým DAC po stránke kvalitatývnem trochu upadol. Postupom času by som chcel postupne posilniť jednotlivé posty.

15.6.2016

Týmto krásnym letným dňom sa stávam trénerom FC DAC 1904. Po podpise zmluvy ma prvé kroky viedli na stavajúcu sa DAC akadémiu, kde som mal prvé stretnutie s hráčmi. Na úvodnom stretnutí som povedal hráčom, že s každým sa porozprávam aj osobne. Čo sa týka ambicí v tejto sezóne je skončiť do 6 miesta by bolo krásne, s čím aj hráči plne súhlasili. Po prvom krátkom výkluse som hráčov poslal domov, respektíve ak niekto si ešte niečo potreboval doladiť pre papierové nezrovnalosti aby to spravili teraz. Ja a môj realizačný tým sme si sadli za stôl a naplánovali letnú prípravu respektíve sme sa porozprávali o prestupoch.

Letná príprava 2016/2017

Obrázok
Letná príprava sa začína 18.8.2016. Na stretnutí s realizačným týmom sme sa rozhodli pre nasledovnú letnú prípravu. Prvý priateľský zápas odohráme doma proti ASK Inter Bratislava. Následne odohráme prípravné stretnutie s poľským Śląsk Wrocław. Tieto dva stretnutia sme naplánovali na rozbehnutie hráčov po letnej prestávke. Medzitým sme naplánovali tréningy, ktoré sú zamerané na kondyčku a súdržnosť týmu. Následne nás čaká sústredenie v chorvátsku pri Jadrasnkom Mori. Náš stánok si rozostaviame v Rijeke, kde náš budú čakať špičkové podmienky. Ktoré budeme využívať počas 10 dní, pričom si zahráme dva priateľské stretnutia s Osijeku a Inter (Z). Následne po návrate domov ešte na generálku si v Senci zmeriame sily s chorvátsky NK Medjimurje.

Väčšinu jesennej časti odohráme na dočasnom domácom stánku v Senci na štadióne Národného tréningového centra.Preto by som Vám aj touto cestou trochu oboznámi štadión v Senci, ešte by som dodal že od nášho domovského stánku je Národné treningové centrum vzdialené 35, 7 km

Obrázok

Oficiálný názov štadiona: Národné tréningové centrum Senec.
Oficiálné otvorenie štadióna: 6. septembra 2003
Mužstvá hrajúce na tomto štadióne: MŠK Senec
Kapacita:3,264
Rozmery trávníka 105 x 68 m
Typ podlahy trávnik s podlahovým vykurovaním
Najvýznamnejší zápas Slovensko - Montenegro 2:0 23.máj 2014
Dočasný domov: FC DAC 1904 Dunajská Streda

PREDSEZÓNNA TLAČOVÁ KONFERENCIA

Obrázok
Obrázok
Počas letnej prípravy sme absolvovali sedem prípravných stretnutí. Zmerali sme si sily so slovenskými, chorvatskými a maďarskými týmami. Dosiahli sme 3 víťazstvá, dve prehry a jednú remízu s negatívnym skóre 6:7, čo nám poukázalo na naše slabiny. Medzitým sa pripojilo k nám dvojica hráčov a to Peter Bašista a Luboš Hanzel, pomocou ktorých sme si chceli vystužiť obranné rady. Naopak nás opustili Marin Ljubicič , ktorý zamieril za 850 tisíc € do Sunderland AFC, a Ákos Szarka
prestúpil za 700 tisic € do Norwich City. Príchod dvoch skúsených hráčov sa ale zatiaľ nevypláca pretože obaja sa hneď na prvom tréningu zranili. Počas predsezónnych analýz nás slovenská futbalova verejnosť pasovala na 7-mu konečnú priečku pok ukončení tejto sezóny a SK Slovan Bratislavu za majstra, vypadnúť by mal nováčik z Prešova.

Počas prípravy som rotoval viackrát zostavu a hľadal som správnu koncepciu. Na nadchádzajúcu sezónu bude nosiť kapitánsku pásku Michalík jeho zástupcom stal, ktorý gólom na stadio Olimpico v Ríme poslal Slovan do skupinovej fázy euróspej ligy Peter Štepanosvký.

-----DAC1904--------------------Základná jedenástka-------------------DAC 1904-----

Základným kamoňom v obrane bude macedónsky 194 cm vysoký Darko Tofiloskigólman, ktorý má skúsenosti so slovenským futbalom. Pred pôsobením v DAC chytal za VSS Košice a MšK Ružomberok. Toto bude jeho šiesta sezóna na slovensku. Jeho náhradníkom bude Vojtech Milošovič, ktorý prednedávnom absolvoval záverečné skúšky na fakulte práva v Trnave, srdečne mu gratulujeme.

Obrana bude štvorčlenná na pravej strane bude operovať mladý talentovaný 21 ročný srb Marko Zivkovic, v strede obrany bude kamerúnsky back Noé Achille Kwin, jeho partnerom bude nová posila DAC z maďarska Dominik Fótyik, ľavú stranu vystuží mladučký odchovanec FC Nitra, ktorý k nám prestúpil tiež počas letného prestupového obdobia Damuel Durek

Stred pola bude tvorená dvoma hráčmi, ktorý majú v sebe zakódovanú skôr defenzívny typ futbalu a dvoma krídelnými hráčmi. Defenzívu v strede poľa bude mať na starosti dvojica Branislav Lupták a Tomáš Huk. Pravý krýdelný priestor bude teritóriom pre Petra Štepanovského a ľavé krýdlo bude rajónom pre Jakuba Brašena.

V útoku budú operovať po odchode Akoša Szarku dvaja útočníci a to litovčan Valerijs Sabala, ktorý je u nás na hosťovaní z FC Club Brugge a rýchlik z košic Erik Pačinda

Na lavičku náhradníkov si zasadnú okrem brankára Milošovica, ľavý obranca z panami Eric Chavier Davis, Luboš Hanzel, Peter Bašista, pre variáciu v strede pola bude možno siahnuť po Simona Pamou, Pape Macou Sarra, Lubomir Korijkova. Pre útok mamé mladé pušky U19 sky národného výberu Černáka a Polievku.
Naposledy upravil Thomas1986 dňa 03 Nov 2016, 16:03, celkovo upravené 2
Thomas1986
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC DAC Dunajská Streda

Re: ....Ako inak.... srdce ma od domova nepustí

Poslaťod Chymus » 24 Okt 2016, 21:53

Drzim palce, aby sa ti sezona vydarila co najlepsie. Len mala kritika - popracuj trosku na gramatike, lebo niektore vety vyznievaju dost vtipne. Napriklad tato veta ma fakt pobavila (ale samozrejme chapem, chybicka sa moze stat hocikomu):

Thomas1986 píše:srdiečko ma nepustí aby som sa aspoň nepokúsil pomocť môjmu milovanému kĺbu
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod Thomas1986 » 01 Nov 2016, 13:59

Mesiac Júl

Dňom 16.7.2016 sa otvárajú fortunaligové brány a začína sa ďalší cyklus slovenskej najvyššej súťaže. V prvom kole sme si zmerali sily s FK Podbrezová. Zápas, ktorý sa odohrával v Senci ( na neutrálnom ihrisku ) sme zvládli veľmi dobre a statočne bojujúcich hosti sme zdolali o gól 2:1. Následne nás čakali dve zápasy vonku, najprv sme cestovali na kopanice. Spartak Myjava bojujúca na dvoch forntoch, okrem fortunaligy aj v euróskej lige, nastúpila so značne pozmenením kádrom, pikantný bol súboj aj u toho hľadiska, že managerom hostí bol rodený dunajskostredčan Miki Radványi. Pred skoro 2000 divákmi sme vyhrali na kopaniciach s gólom z 54 minúty ďaka hlavičke Rolanda Černáka. Sériu zápasov v júli sme ukončili v Zlatých Moravciach. Moravce v tomto ročníku patria medzi jedných z najväčších kandidátov na zostup z fortunaligy. Neistá finančná situácia v klube, hráči nespĺňajúci ligové parametre nasvedčovali tomu, že by sme aspoň bod mohli získať. Počas celého zápasu to bolo vyrovnané stretnutie avšak zasa v gólmi z 92 a 93 minuty sme vyhrali 2:1. Koncom tohto mesiaca môžeme konštatovať, že nám úvod do nevej sezóny vyšiel nad očakávanie a po prvých troch kolách sme na čele fortunaligy s 9 bodmi a so skóre 6:2.

Obrázok

Počas tohto mesiaca sa udiali zmeny aj v hráčskom kádri. Z DAC odišli do záhraničia Branislav Ľupták o jeho služby bol veľký záujem, preto sa počas vyjednávania o jeho cene dostali na maximum nožnej hranici 550 0000 €, ktorú ponúkol nováčik bundesligy RB Leipzig, Paralelne s týmto prestupom sa konal aj prestup Ľubomíra Michalíka na britské ostrovy. Cena za ktorú nás opustil, si myslím nie je taká adekvátna jeho schopnostiam, ale funkcionári z AFC Bournemouth argumentovali jeho vekom a aj hráč mal veľký záujem opustiť náš klub. Po niekoľko dňovom rozhodnovaní som pripustil predaj Ľuba a tak za 100 0000 € prestúpil do Premier ligy.

Opačným smerom počas tohto obdobia prišliLubomir Korijkov a Juraj Piroška. Prvý menovaný k nám prišiel z druholigovej Lokomotívi Košice, dúfam že bude adekvátna náhrada po aklimatizácií za Michalíka. V osobe Pirošku prichádza jeden skúsený zakončovať z FC Petržalka. Prestup týchto dvoch borcov nás stalo dokopy 235 0000 €. Čo nieje ani polovička z prestupovej ceny Branislava Ľuptáka. Pomocou prestupov, ktoré sme realizovali v tomto prestupovom období som pre klub získal
2 175 000 €
Naposledy upravil Thomas1986 dňa 03 Nov 2016, 16:13, celkovo upravené 3
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Peter » 01 Nov 2016, 16:37

Drzim palce, budem sledovat ako sa dari...
Peter
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: Slovensko

Poslaťod Thomas1986 » 01 Nov 2016, 20:03

Obrázok

August

Počas tohto kalendárneho mesiaca sa vo futbale udeje asi najviac, hlavne v európských súťažiach. Koncom mesiaca budem informovať aj o účinkovaní našich týmov v európskych súťažiach. Vo fortunalige nás čakajú 4 domáce zápasy. Najprv si zmeriame doma sily s nováčikom z Prešova, následne nás vonku preverí Senica. V zápase 6. kula privítame Michalovce a následne cestujeme na horúci pôdu k šošonom zo Žiliny. Okrem povinností vo fortunalige sa zúčastníme aj losu prvého kola v Slovnaft kapu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
V štvrtom kole nás "doma" čakal zápas proti nováčikovi z Prešova. Koňare, ktoré sa medzi elitu vrátili po niekoľkých rokoch v prvých troch kolách boli bez prehry. Zápas sledovalo 2000 diváko, ktorý mohli vidieť jednoznačný priebeh zápasu v podaní domáceho DAC s výsledkom 3:0. Za cestou prerušenie našej úspešnú serie sa snažilo mužstvo zo záhoria. V Senici, kde na zápas bolo zvedavých len niečo cez 1400 divákom boli svedkami vyrovnaného zápasu. Góly padali až po zmene strán, keď v 67 minúte otvoril skóre stretnutia Černáka. Ku koncu zápasu som si myslel, že neuveriteľná séria výhier neskončí ani v piatom kole, ale ku sme stratili koncentráciu a v 87. minúte vyrovnal za domácich Červenka. Po zápase boli chlapci veľmi smutný, no ja som ich nabádal aby nestresovali a nabádal ich k ďalšej práci a aby sa sústredili na ďalší zápas. Minuloročný nováčik z Michaloviec pricestoval na Žitný ostrov v plnej sile, bez zraneného hráča. Pred zápasom sa ma pýtali novinári či hráči nechodia v oblakoch po doterajších výsledkoch. Odpovedal som "
Obrázok
moji hráči majú iba zdravé sebavedomie, a riadny kus ambicií"
. Zápas sme zvádli veľmi dobre, vyhrali sme 2:0. Čo znamená že aj po 6 kole sme bez prehry a vedieme fortunaligovú tabuľku a dokonca už 180. minút sme doma nedostali gól. Nasledoval šláger 7. kola. na štadióne šošonov. Pred zápasom DAC bol na prvom mieste, kým MŠK Žilina bola na tretej priečke a prípadnou výhrou nás mohla preskočiť. Zápas nebol vysielaný pomocou TV prenosu i napriek tomu návštevnosť bola veľmi nízka 2800. Hostí z Dunajskej Stredy prišlo podporiť okolo 200 ULTRAS. Počas 90 minút sme mohli sledovať naozaj nadštandardný prvoligový futbal z oboch strán. Prvý gól prišiel v 57 minute. Kde v prvom svojom zápase si hneď otvoril strelecký účet Juraj Piroška. Radosť však netrval príliš dlho lebo po dvanástich minútach vyrovnal Jakub Holubek. Ku koncu zápasu sa stupňovalo napätie, čo vyvrcholilo červenou kartou pre Joan Jaramillo. Naši hráči sa márne snažili využiť prevahu, to sa však nepodarilo. Preto sa obe celky po konečnom hvizde museli uspokojiť s jediným bodom.

SLOVNAFT CUP

Obrázok
Slovenský pohár je lákadlom pre mnohé prvoligové kluby. Dôvod je jednoduchý, je to jedna z najjednoduchších ciest prebojovať sa na europskú futbalovú scénu. Medzi najväčších kandidátov pre tohtoročné víťazstvo patrí Slovan Bratislava, AS Trenčín, MšK Žilina alebo Spartak Trnava. Očakávaním vedenia DAC je postup medzi osem najlepších mužstiev. S týmto cieľom ja hrubo nesúhlasím. Mojím jednoznačným cieľom je postup do finále. Pri troške šťastia so žrebom, môže nám vzniknúť pomerne ľahká cesta k postupu až do semifinále. Pred žrebovaním prvého kola som nemal veľké očakávania, pretože som vedel, že nám los určí mužstvo s nízkou reputáciou. Nakoniec nám los prisúdil tretoligové mužstvo OFK Teplička nad Váhom.

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Počas celého augusta sme hľadali správneho tvorcu hry do stredu pola. Oslovili sme mnohých hráčov medzi ktorých patrili Roman Gergel, Stanislav Lobotka, Samuel Stefánik, ale každý z ním majú väčšie ambície ako prestúpiť do nášho klubu. Medzi tým sme pustili dvoch hráčov na hosťovanie a to menovite reprezentanta do U21 Róberta Polievku do FC ViOn Zlaté Moravce a stredopoliara Petra Nagya do TJ Sokol Dolná Ždaňa. No a ako som úž spomínal koncom mesiaca sme dotiahli prístup 21- ročného stredopoliara z východu krajiny z MFK Michalovce Adriána Leška. Prestupová cena bola uzavertá v hodnote 160 000 €.
Naposledy upravil Thomas1986 dňa 03 Nov 2016, 19:22, celkovo upravené 2
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 01 Nov 2016, 22:00

Peter píše:Drzim palce, budem sledovat ako sa dari...

Ďakujem pekne, teším sa ak ma sledujú. Dúfam prinesiem aj nejaké zaujímavosti :winner: :red:
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Patres10 » 02 Nov 2016, 22:32

upravil som ti post. Malá rada. Ak nechceš presmerovať po kliknutí na obrázok, tak dávaj adresu obrázku len medzi [img]. Zarovnanie textu je cez [justify].

Inak skvelý začiatok, aj keď podľa mňa strata so Senicou. Chýba mi tam trošku tabuľka po uzatvorení partu a možno aj nejaké tie štatistiky (ligové, či klubové).
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Thomas1986 » 03 Nov 2016, 16:17

Patres10 píše:upravil som ti post. Malá rada. Ak nechceš presmerovať po kliknutí na obrázok, tak dávaj adresu obrázku len medzi [img]. Zarovnanie textu je cez [justify].

Inak skvelý začiatok, aj keď podľa mňa strata so Senicou. Chýba mi tam trošku tabuľka po uzatvorení partu a možno aj nejaké tie štatistiky (ligové, či klubové).

Ďakujem za radu, problém s tabuľkami a štatistikami je ten, že som sa tak vžil do hry, že tieto informácie môžem ponúknúť až z februára 2017 :D :winner: :rolf:
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 03 Nov 2016, 21:29

Obrázok

...September bude pre nás mimoriadne náročný. Čaká nás jedno priateľské stretnutie počas reprezentačnej prestávky proti maďarskému ZTE Zalaegerszeg. Následne vo fortunalige nás preveria bílí Andelé z Trnavy, potom nás čaká povinná jazda prvého kola slovenského pohára v Tepličke. Následne si doma zmeriame sily s liptákmi a v nasledujúcom kole privítame majstra z Trenčína. V prípade postupu do druhého kola pohára nás ešte koncom mesiaca čaká ďalší pohárový zápas...

Obrázok

Počas reprezentačnej prestávky sme si zmerali sily s maďarským druholigovým mužstvom ZTE . Náš súper pred pár rokmi ešte bojoval na Olf Trafforde o postup do ligy majstrov, dnes však už je realita iná. Pred začiatkom duelu sme sa dohodli, že ak sa zápas skončí remízou tak o víťazovi rozhodnú pokutové kopy. Mužstvo som poskladal prevažne z B-čka a hráčov, ktorí tu zostali a nemuseli cestovať na sústredenie k národným tímom. Zápas sa skončil nerozhodne 0:0, viac k zápasu ani dodať neviem ešte iba to, že aspoň na penalty sme vyhrali.

Obrázok

Ligový zápas po reprezentačnej prestávke sa niesol v horúcej atmosfére. Ako je už známe DAC a Trnava sú súboje, ktoré majú v sebe vždy pikantný nádych. Zápas sledovalo 5500 divákov, čo vzhľadom na derby som považoval za priemernú návštevnosť. V zápase pokračoval v dobrej forme Duri Piroška, ktorý otvori skóre v 60 minúte. Následnú štvrťhodinu Spartak vytvoril výrazný tlak, ktorú naša obrana nevydržala a v 74 minúte vyrovnal kapitán domácich Martin Mikovič. Keď už sa zdalo, že si obe strany body podelia tak v 93. minúte po rohovom kope hlavičkou rozhodol Dominik Fótyik v prospech DAC. Radosť bola po konečnom hvizde rozhodcu obrovská

Obrázok

Obrázok
V strede týždňa sme cestovali po náročnom ligovom zápase do Tepličky. Na zápas bolo zvedavých 1550 divákov, z čoho bolo hostí 1200 !!! Zápas sme začali katastrofálne už v 8 minúte sme prehrávali 2:0. Ešte počas prvého polčasu som musel prestriedať obranu stred a aj útok. Síce bolo to obrovské riziko, ale nemal som čo stratiť. Do konca prvého polčasu sa už nič nezmenilo. Počas prestávky som v kabíne povedal pár nekresťanských slov a decibeli mojich hlasiviek počuli možno aj doma v Dunajskej Strede. V druhom polčase v 52 minute znížil Černák na 2:1.
Obrázok
Následne prišla dvojminutovka, počas ktorého sme otočili stretnutie. Kým v 64 minúte vyrovnal Sabala, tak v 65 minúte otočil skóre Černák. V druhom polčase sme hrali počas prvých 20. minút ako z inej dimenzie, ale koncom zápasu sme zasa stratili koncentráciu a v 82 minúte z pokutového kopu vyrovnal Martin Matúš, paradoxne bývalí hráč DAC. Do posledného hvizdu sa nič nezmenilo a tak nečakane o postupujúcom museli rozhodovať pokutové kopy. Domáci tým to asi psychicky nezvládol, keď z prvých troch striel všetky vynechali, oproti tomu naši hráči premenili všetky a horko ťažko ale sme postúpili do ďalšieho kola, kde si zmeriame sily s FK Inter Bratislava.

Nasledovali dve domáce stretnutia proti Liptákom a majstrovi spod hrada Matúša Čáka. V prvom domácom stretnutí sme videli veľmi slabí zápas. V podaní oboch celkov. Zápas rozhodol v 73. minúte gól Pirošku. Po tomto domácom zápase sme už doma neinkasovali gól 270 minút. Domáci zápas proti AS Trenčín bol už 10. ligový zápas v tejto sezóne. Pre mňa veľmi prekvapivé, že sme doteraz nenašli premožiteľa. Ba dokonca ledva dostávame góly. Každým zápasom na nás rastie tlak, že dokedy táto séria vydrží a práve Trenčín je jedným z týmov, ktoré by to mohli ukončiť. Zápas bol veľmi vyrovnaný až do 70. minúty, keď sa do brány trafil znovu Juraj Piroška. Do konca zápasu už viac gólov nepadlo. Takže všetky série pokračujú. 360 minút bez gólu a 10 zápasov bez prehry.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
V druhom kolo slovenského pohára nás čaká cesta do hlavného mesta slovenskej republiky Bratislavi. Čaká nás zápas proti FK Inter Bratislava. Inter patril v slovenskom futbale vždy medzi elitu. Posledné roky tento klub prešiel veľmi ťažkým obdobím. Teraz žlto-čierny okupujú popredné priečky v tretej lige. Dúfam, že Inter bude o pár rokov znova na priečkam kde patrí. Vráťme sa však k zápasu. Na zápas bola zvedavá iba hŕstka divákov 250. Všetko dôležité sa udialo v druhom polčase. Prvý krát sa rozvonila sieť v 57 minúte, úspešný strelcom bol ErikPačinda. Následne v 78 minúte po rohovom kope hlavičkou zaistil naše víťazstvo Bašista. Inter nekládol veľký odpor v ceste za naším postupom a takto sme mohli čakať koho nám prinesie los 3 kola. SLOFNAFT CUPU
Thomas1986
Mladík
Mladík

Poslaťod Thomas1986 » 11 Nov 2016, 22:05

Obrázok

...November je azda jedným z najkrajších ročných období v roku, čo krásne nám tento mesiac prinesie ???? Čaká nás derby zápas so Slovanom Bratislava, pocestujeme na horehronie kde nás privíta Podbrezová,ďalšie kolo slovnaft cupu proti Šamorínu a dva domáce zápasy proti Spartaku Myjava a Vion Zlaté Moravce...

Obrázok

Obrázok
Derby proti Slovanu Bratislava má vždy ma pikantnú náladu nielen na trávniku, ale aj v hľadisku. Na tribúnach na Pasienkoch sa vtiesnilo niečo cez 2000 divákov. Zápas bol veľmi taktický, hráči Slovana cez týždeň odohrali zápas v európskej lige, takže sme mali menšiu výhodu. Jediný gól v prvom polčase padol v predĺžení z hlavičky Dominika Fótyika. Počas prestávky som nabádalo hráčov aby udržali svoju koncentráciu, lebo nás čaká ťažkých 45 minút. Do druhého polčasu som zmenil taktiku. a Hrali sme autobusovú taktiku na 4 obrancov 3 defenzívnych stredopoliarov a dve tykadlá na stranách plus hrotový utočník. Ikeď to neni taktika môjho vkusu, chcel som zápas veľmi vyhrať. V druhom polčase sa už nič neudialo, odohrali sme betonových 45 minút. a z hlavného mesta sme odchádzali s plným bodovým ziskom.

Obrázok
Na horehroní nás privítal krásny zmodernizovaný štadión. Súper je z kategórie čierných koní súťaže. Eso mužstva je Karol Breznaník, ktorý sa v lete pripojil po prestupe zo Spraty Praha. Zápas 12. kola fortunaligy priniesol v celku nezáživný futbal. Gól nepadol ani na jednej strane počas 90. minút a tak za mužstvá rozišli zmierlivo po 0:0.

Obrázok
V treťom kole slovenského pohára nás čakal zápas v susednom meste ďalekom asi 25 kilometrov. Zápas sa odohrával v Pomlé v Šamoríne. Tento zápas by som mohol nazvať aj regionálnym derby stretnutím. Šamorinčanom sa dávali veľké šance, lebo majú značnú enklávu futbalistov po nadviazaní spolupráce s brazílskym Fluminese. Príprava na zápas bola hlavne z taktickej stránky.
Obrázok
Nacvičovali sme aj pokutové kopy. Zápas sme začali veľmi dobre vyvinuli sme značný tlak na bránu súpera a v 19. minúte otvoril skóre stretnutia litovský útočník Sabala. Zápas sa potom odohrával prevažne v strede pola. V druho polčase prevzali iniciatívu domáci hráči. Ku koncu zápasu už hrali vabank, čo sa im nevyplatilo a v 94 minúte nastaveného času Sabala vsietil svoj druhý gól a rozhodol o konečnom stave stretnutia 2:0 pre nás. Týmto víťazstvom sme postúpili do švtrťfinále,ktoré sa odohrá na budúci rok v marci. Som plný očakávaní koho nám do cesty priveje osud.

Obrázok
Dvojzápas doma, ktorý nám ukončí mesiac október. V prvom zápase sme si zmerali sily proti kopaničiarom. Zápas bol veľmi vyrovnaný, možno trochu viac šancí sme mali mi avšak v 42 minúte otvoril skóre stretnutia Luboš Kolár a do šatní sme šli za nepriaznivého stavu 0:1. V prestávke som musel hráčov trochu prebrať, a prestriedal som hneď 2 hráčov. Cítil som že hráči akosi strácajú motiváciu, hlavne počas posledných zápasov chcenie hráčov značne vymizol.
Obrázok
Začiatok druhého polčasu bol exportný keď hostia asi zostali v šatni a v 52 minúte sme udreli a vyrovnali. Do konca zápasu sme už nič vážne neudialo. Po zápase som sa zamýšľal ako hráčov prebrať či motivovať k ďalším víťazstvám. Po dohode s vedením som povedal hráčom ak skončia do prvého miesta, okrem krásnych bonusov na vianoce pôjdeme na 2 týždňové sústredenie do exluzívnej destinácie na tréningový kamp.
Obrázok
V sobotu 29.10.2016 sme privítali VION, mužstvo ktoré okupuje posledné miesto ligy s jediným víťazstvom. Zápas malo veľmi dobré tempo, avšak v prvom polčase sa od nás odklonilo šťastie a nevedeli sme streliť gól pričom sme streli na bránu 17-krát počas 45 minút. V druhom polčase sme to ale pretrhli, najprv v 66 minúte svojím prvým gólom otvoril skóre stretnutia Samuel Durek, v 71 minúte sa po penalte presadil Erik Pačinda a klinec do rakvy Vionunasadil v 89 minúte Ladislav Almási. Aj tento mladučký 17 ročný hráč streli svoj premieroví gól v A týme DAC. Aj tu je možné vidieť, že bránu do základnej jedenástky u mňa majú aj mladý hráči, ktorý sú prísľubom nielen pre DAC ale aj pre slovenský futbal.
Thomas1986
Mladík
Mladík

Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť