Aktuálny čas je 24 Jún 2018, 13:11 Pokročilé hľadanie

Cervove potulky po Európe #05 (zastávka č. 2 - Grudziadz)

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

Cervove potulky po Európe #05 (zastávka č. 2 - Grudziadz)

Poslaťod cervo06 » 20 Okt 2016, 14:09

Zdravím Vás pri sledovaní mojej tohtoročného denníku. Tento rok som sa rozhodol začať trochu nezvyčajne ako nezamestnaný manažér bez licencie a s nulovými skúsenosťami. Načítal som si niekoľko líg naprieč Európou a našťastie netrvalo dlho kým som si našiel miesto (prekvapivo hneď na prvom pohovore). S výnimkou tohto prvého informačného partu budem pridávať ďalšie po každej polsezóne. Verím, že sa Vám kancelária bude páčiť, a že ju budete pravidelne sledovať. Teraz si už ale poďme predstaviť moje prvé pôsobisko...

Profil manažéra - Načítané ligy (+top 5 ako view-only)

Obrázok
Obrázok

Obrázok

Pozreli ste sa na názov klubu a pomysleli ste si, čo to sakra je? Knattspyrnudeild Ungmennafélag Grindavíkur (ďalej už len Grindavík) je islandský druholigový klub nachádzajúci sa v meste (alebo skôr dedine) Grindavík na juhozápade Islandu, cca 50 kilometrov od Reykjavíku. Svoje domáce štadióny hrávajú na štadióne Grindavíkurvöllur, ktorý má kapacitu 1 750 divákov, čo je viac ako polovica obyvateľov Grindavíku (cca 3 000). Ako som už spomínal, klub hrá momentálne už 4. sezónu v druhej lige, 1. Deild karla, kde sa pred mojim príchodom nachádzal na 4. mieste so 7-bodovou stratou na postup do prvej ligy - Pepsi-deildin. Vedenie po mne očakáva, že sa v druhej polke sezóny (celá sezóna má len 22 kôl) pobijeme o postup.

Profil klubu - Zariadenia klubu - Tabuľka - Zápasy

Kľúčoví hráči

Keď som prišiel do klubu, tak som naozaj ani nemal tušenie čo mám očakávať od hráčov. Bolo mi jasné, že tu kvalitu nenájdem, no predsa len sa tu pár výnimiek nájde. Na moje prekvapenie máme v áčku až 7 cudzincov, ktorí by poväčšine mali byť kľúčovými hráčmi so zopár ďalšími Islanďanmi, ako napríklad Gunnarom Þorsteinssonom. Ako-tak som spokojný aj so šírkou kádru, na to že som ešte nemal možnosť si ten tím prispôsobiť, jediný závažný problém je, že nemáme čistokrvného pravého obrancu, a tak budeme musieť niekoho nájsť na trhu voľných hráčov (prestupy sú v prvom okne vypnuté).

Zostava - Tímové hlásenie - Jô (LW) - Juanma Ortiz (ST) - Kristijan Jajalo (GK) - Gunnar Þorsteinsson (CM) - Jósef Kristinn Jósefsson (LB) - Ásgeir Þór Ingólfsson (RW)

To bude na úvod všetko, verím, že všetko dôležité o klube som tu zahrnul a nechcem sem písať zbytočné omáčky okolo. Ak by Vám tu niečo chýbalo alebo by Vás zaujímalo niečo čo tu nebolo obsiahnuté, tak sa pokojne pýtajte. V ďalšom parte sa už pozrieme na prvé zápasy a celý zvyšok sezóny 2016 na Islande.
Naposledy upravil cervo06 dňa 22 Nov 2016, 17:44, celkovo upravené 4
Obrázok
Obrázok užívateľa
cervo06
Veľká nádej
Veľká nádej

Som fanúšikom:: Borussia Dortmund

Re: Cervove potulky po Európe #01 (zastávka č. 1 - Grindavík

Poslaťod Patres10 » 20 Okt 2016, 23:01

Island? Fúúú ha. Tak to bude silná káva. No neviem neviem. Snáď sa zadarí. Držím palec a potešilo by ma, ak by si tam vydržal dosť dlho.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Re: Cervove potulky po Európe #02 (zastávka č. 1 - Grindavík

Poslaťod cervo06 » 21 Okt 2016, 23:38

Knattspyrnudeild Ungmennafélag Grindavíkur #02

Obrázok

Prestupy

Síce mám prvé prestupové okno vypnuté, to mi však nezakazovalo podpisovať voľných hráčov. Do tímu som však nechcel veľmi zasahovať. Prioritou bolo podpísať pravého obrancu, na tento post prišiel Jón Ragnar Jónsson. Nakoniec sme káder museli rozšíriť ešte o dvoch stredných záložníkov, keďže sme mali len 4 hráčov, ktorí vedeli na týchto postoch hrať primárne (pri taktike na 1 CDM a 2 CM) a navyše dvaja z nich sa behom prvého mesiaca počas môjho pôsobenia zranili na 2, resp. 5 mesiacov. Na voľný prestup sme podpísali Hákona Hallfreðssona a na hosťovanie zo Stjarnanu sme získali Þórhallura Kári Knútssona, pričom mu nemusíme hradiť mzdu.

Obrázok

Svoje pôsobenie som však herne nezvládol. Na prvú výhru som čakal takmer celý mesiac, no nakoniec som sa dočkal v derby proti Keflavíku. Táto výhra nakopla zjavne celý tím, keďže ďalšie 4 zápasy sme vyhrali, pričom sme inkasovali len dva góly. Bohužiaľ, neúspešná séria v úvode leta nás už stála reálne šance na postup, keďže Keflavík a Íþróttafélagið Þór (tieto názvy ma zabijú) strácali minimálne a postrážili si dve postupové miestenky. V závere sezóny prišli dve prehry, no slabou náplasťou môže byť aspoň jednoznačná výhra proti Íþróttafélagið Þór, ktorá ich stála titul. Vedenie našťastie bolo spokojné aj so 4. miestom, no budúci rok chceme jednoznačne postúpiť. Osobne ma však trochu sklamal Jô, ktorý mal byť najväčším ťahúňom tímu, no podáva veľmi nevyrovnané výkony.

Zápasy - Tabuľka - Grindavík - prehľad - 1. Deild karla - hráči - 1. Deild karla - tímy

Obrázok

V národnom pohári (ktorý ma podľa logopacku rovnaké logo) sa môj predchodca dostal až do semifinále, pričom trikrát zo štyroch zápasov postúpil po predĺžení. V semifinále nás čakalo prvoligové ÍBV, čiže sme boli jasným outsiderom. Zo začiatku sme však hrali ustráchane, rýchlo sme inkasovali a aj keď sme takmer okamžite vyrovnali, tak ÍBV už v 20. minúte viedlo 3:1. Následne sme trochu viac otvorili hru a čuduj sa svetu, zrazu sme hrali s prvoligistom vyrovnanú partiu, dokonca sme možno boli o niečo lepší. Bohužiaľ sme sa však zmohli len na zníženie na konečných 2:3 a do finále tak postúpili futbalisti ÍBV.

Zaujímavosti:
  • Finančná situácia klubu je síce momentálne v pluse, no počas celého roku (a hlavne behom dlhej pauzy do súťažných zápasov) bude klesať a čoskoro môžeme byť opäť v mínuse.
  • Na predaji merchandisingu sme zarobili takmer 5 000 €, z toho 10 % boli predaje v zahraničí (predpokladám, že všetko známi na Slovensku, ktorým som poslal šály).
  • Vedenie mi schválilo žiadosť o získanie prvej trénerskej licencie - národnej licencie C, ktorú by som mal získať ešte pred novou sezónou. Od ďalšieho partu budem pridávať aj screen mojich atribútov aby ste mali predstavu ako sa vyvíjajú.
Obrázok
Obrázok užívateľa
cervo06
Veľká nádej
Veľká nádej

Re: Cervove potulky po Európe #02 (zastávka č. 1 - Grindavík

Poslaťod Chymus » 22 Okt 2016, 21:40

Nazov toho klubu sa mi nepodarilo precitat ani na niekolko pokusov tak som to vzdal. Napad zacat nezamestnany, ako aj zoznam hratelnych krajin/lig sa mi ale velmi pozdava a som zvedavy, akym smerom sa bude tvoja kariera uberat. Moj skromny tip - s Grindavikom nic poriadne nevyhras a presunies sa niekde inde. Ale samozrejme drzim palce!
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Re: Cervove potulky po Európe #03 (zastávka č. 1 - Grindavík

Poslaťod cervo06 » 24 Okt 2016, 16:49

Knattspyrnudeild Ungmennafélag Grindavíkur #03
Obrázok
Prestupy

Keďže sa nám sezóna skončila už v septembri a príprava začínala až v januári, tak sme mali dosť času na posilnenie kádru. Navyše prestupové obdobie trvá až do polky mája, kedy už začína hlavná ligová súťaž. Do prestupov som sa však pustil už od otvorenia prestupového obdobia. Ešte pred ním sme predĺžili hosťovanie Knútssona zo Stjarnanu. Prvý deň prestupového obdobia k nám prišla legenda slovenského Popradu, Lukáš Janigloš a tiež Erlingur Agnarsson, nádejné pravé krídlo, ktorý však u nás bude hrať bez zmluvy, tj. mu nič neplatíme, no hocikedy môže odísť. Spolu s Janiglošom prišiel na post stopéra aj Dán Oliver Larsson.

Posilniť sme potrebovali aj pozíciu hrotového útočníka, keďže náš najlepší strelec, Juanma Ortiz, si vydupal odchod, a tak za 50 tisíc € odišiel do kazašskej Astany. Na post útočníka tak došiel Hilmar Rafn Emilsson a Ivan Bubalo. Na post pravého obrancu prišiel Árnor Eylaf Ólafsson, ktorý tak vytvoril aspoň nejakú konkurenciu na pravej strane. Následne som už neplánoval káder nejako posilňovať, no nakoniec sme počas ligového poháru mali problémy so zraneniami ofenzívnych hráčov, a tak k nám ešte prišiel Fín Tommi Kari a Ævar Ingi Jóhannesson, ktorý sa stal druhým hosťujúcim hráčom zo Stjarnanu.

Súhrn prestupov - Zostava - Predsezónne očakávania

Obrázok

Ešte pred začatím ligovej sezóny v máji sa na Islande hrá každý rok ligový pohár, ktorý trvá od februára do apríla. Toho sa zúčastňuje 24 tímov, rozdelených do troch skupín po ôsmich, kde hrá každý s každým, možno trochu prekvapivo, na neutrálnej pôde. Zo skupín postupujú prvé dva tímy a doplnia ich najlepšie dva tímy z tretích miest. Vedenie nemalo vysoké očakávania, preto sme mohli hrať bez nejakého tlaku, čo sa ukázalo hneď v prvom zápase, keď sme najtesnejším rozdielom zdodali prvoligový Víkingur. Potom však prišli tri bezgólové remízy, pričom to boli súperi, proti ktorým sme boli akurát favoritmi.

Plný potenciál sme ukázali proti Haukaru, ktorý sme zdolali 4:1, no v predposlednom zápase sme opäť hrali neefektívne vpredu a s Akureyrarom sme prehrali 0:1, a tak pred posledným zápasom bola situácia v našej tabuľke veľmi vyrovnaná. My sme navyše hrali proti Keflavíku, ktorý dovtedy nestratil ani bod. S nami však dva stratili, no ani remíza nám v konečnom zúčtovaní nestačila, keďže nás Vikingur predbehol len vďaka počtu strelených gólov...To sa však nemôžeme diviť, keď v 4 z 7 zápasoch nedáme gól a v dalších dvoch dáme len jeden, do ligy to budeme musieť zlepšiť.

Zápasy - Tabuľka - Grindavík - štatistiky - Playoff

Zaujímavosti:
  • Pred a aj po ligovom pohári sme odohrali niekoľko priateľských zápasov, ktoré však mal na starosti asistent. Výsledky nájdete tu.
  • Ešte pred sezónou však prebehli voľby na nového predsedu klubu, ten si rovno zobral pôžičku vo výške 104 tis. €. Takto vyzerá naša finančná situácia momentálne.
  • Úspešne som získal svoju prvú trénerskú licenciu, takto vyzerajú moje atribúty pred začiatkom ligovej sezóny.

Ďakujem za komentáre a sledovanosť :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
cervo06
Veľká nádej
Veľká nádej

Re: Cervove potulky po Európe #03 (zastávka č. 1 - Grindavík

Poslaťod Chymus » 24 Okt 2016, 21:59

Asistentovi to ide lepsie ako tebe. Nechcete si vymenit ulohy? :sarcastic: Inak skoncit sezonu v septembri a cakat na dalsie sutazne zapasy az do januara by sa mi fakt nechcelo.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Re: Cervove potulky po Európe #04 (zastávka č. 1 - Grindavík

Poslaťod cervo06 » 07 Nov 2016, 12:44

Knattspyrnudeild Ungmennafélag Grindavíkur #04

ObrázokObrázok

Do ligovej sezóny sme vstupovali ako najväčší favoriti na postup, a tak sme aj hrali. Z prvých 8 zápasov sme získali 22 bodov a spravili si pohodlný náskok na čele. Prvá prehra prišla až v 10. kole, keď sme nestačili na Akraness, no nebál som sa nejakej straty formy. Až do toho vstúpilo naše vedenie. Na konci júna súhlasilo bez môjho vedomia s predajom Bubala za 220 tisíc €. S tou stratou by sme sa možno ešte nejako vysporiadali, ďalšie dve kolá sme vyhrali, no potom vedenie zakročilo znovu a predalo našu najväčšiu oporu, Jô-a, a to za 130 tis. €. Následne sa spustila reťazová reakcia, kedy väčšina opôr zo základu chcela odísť, no to som nechcel pripustiť, keďže ani za Jôa s Bubalom som nenašiel úplne plnohodnotné náhrady a miesto nich prišiel Sigurdsson a Halenár (hlavne Halenár bol podpis z nutnosti). A od tohto momentu sa to začalo rúcať. Prišla séria štyroch prehier a zrazu sme na tom boli rovnako bodovo ako druhý a tretí tím tabuľky. Síce sme potom jeden zápas vyhrali, no v dvoch zápasoch kde nám išlo priamo o postup sme prehrali a po ďalšej zahanbujúcej prehre 0:8 od Akureyraru sme o postup definitívne prišli. Viac k tomu nemám čo napísať, túto druhú polovicu sezóny totiž tak skoro nepochopím.

Zápasy - Tabuľka - Grindavík - štatistiky - 1. Deild karla - hráči - 1. Deild karla - tímy

Obrázok

Národný pohár sa odohrával ešte v prvej polovici sezóny, takže nás zastihol v dobrej forme, aj keď už v 3. kole sme boli blízko vypadnutia, keď sme vyhrali až po penaltách. Na penalty došlo aj vo štvrťfinále a opäť sme boli my tým šťastnejším tímom. A šťastie nám prialo celú dobu, keďže ani v semifinále sme nenarazili na prvoligový tím. Nakoniec sme sa dostali až do finále proti Valuru (jediný súper z prvej ligy), pričom zápas sa odohrával v počiatkoch našej ligovej krízy. Tu sa však chlapci hecli, súpera sme k ničomu nepustili a nakoniec nám stačil jediný gól aby sme mohli oslavovať prekvapivý triumf v pohári.

Zápasy - Finále - Grindavík - štatistiky

Po tomto výbuchu v lige a po tom čo mi vedenie predalo dvoch kľúčových hráčov, som sa rozhodol nepredĺžiť s Grindavíkom zmluvu a rezignovať. Nemal som záujem hrať tretiu sezónu v druhej islandskej lige napriek tomu, že by sme v lete hrali 1. predkolo EL. Samozrejme si budem hľadať ďalší klub, pričom dúfam, že aspoň tá výhra v pohári a fakt, že mám aspoň nejakú licenciu, mi pomôže si nájsť miesto v lepšej lige.

Zaujímavosti:
  • Moje atribúty tesne po poslednom zápase na lavičke Grindavíku.
Obrázok
Obrázok užívateľa
cervo06
Veľká nádej
Veľká nádej

Re: Cervove potulky po Európe #04 (zastávka č. 1 - Grindavík

Poslaťod Chymus » 19 Nov 2016, 23:35

0:8? :suicide:
Ale napokon som sa teda mylil, ze nic podstatne nevyhras. Priznam sa, ze so ziskom pohara som nepocital :) Podarilo sa ti zohnat nove angazman alebo si to s tymto sejvom zabalil?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Re: Cervove potulky po Európe #05 (zastávka č. 2 - Grudziadz

Poslaťod cervo06 » 22 Nov 2016, 17:43

Obrázok
Obrázok

Olimpia Grudziadz #5 (2017/18)

Cca 2 mesiace trvalo kým som si našiel nové miesto. Bol som na niekoľkých pohovoroch, medzi najzaujímavejšie patrilo Torpedo Schodsina (v tom čase 4. tím v prvej bieloruskej lige), Podbrezová (12. vo Fortuna lige), či Ruch Chorzow (8. v druhej poľskej lige), nakoniec sa však vedenie týchto klubov rozhodlo pre iných manažérov. Tiež som niekoľko ponúk odmietol (jednalo sa o ponuky zo 4. švédskej a 2. islandskej ligy) a nakoniec som v polke novembra súhlasil s ponukou od poľského druholigového klubu Olimpia Grudziadz.

Obrázok

Názov klubu: Grudziądzki Klub Sportowy Olimpia Grudziądz
Vznik: 30. júna 1923
Prezývka: Gieksa
Štadión: Centralny (kapacita 5 000 miest)
Umiestnenie v sezóne 2016/17: 6. miesto v I Lige (2. najvyššia)
Priebežné umiestnenie v sezóne 2017/18: 15. miesto
Historicky najlepšie umiestnenie: 4. miesto v I Lige (2014/15)

Obrázok

Do klubu som prišiel pár dní po skončení jesennej časti, čo bolo ideálne, keďže som mal veľa času na zoznámenie s klubom a tiež dostatok prípravných zápasov aby som zistil ako na tom sme herne. Tentoraz som prípravu viedol osobne, no zo začiatku to bol otras, skúšali sme hrať klasicky 4-2-3-1, no napriek rôznym zmeným v pokynoch to nefungovalo a trápili sme sa aj s treťoligovými tímami. Následne som skúsil zmenu a prešli sme na hru bez krídel (4-1-2-2-1 - 1x CDM, 2x CM, 2x CAM) a okamžite sme porazili Dnipro, ktoré je o niekoľko levelov vyššie, navyše sme celý zápas boli lepší. S touto formáciou sme teda odohrali aj celú jarnú časť.

Do nej sme vstupovali na 15. mieste, ktoré "zabezpečuje" účasť v play-off o záchranu. Ale vstup sme mali perfektný, z prvých 4 zápasov sme získali 10 bodov, a keďže situácia pred nami bola veľmi vyrovnaná, tak sme sa takmer okamžite dostali na 10. miesto. Následne sme sa síce vrátili nohami na zem, keď sme prehrali dva zápasy, no nerobil som si z toho ťažkú hlavu, boli to zápasy vonku proti tímom (v tom čase) na 1. a 2. mieste. A ani hráčov to nezlomilo, naopak ešte viac nakoplo, keď sme potiahli sériu 6 zápasov bez prehry a usadili sa bezpečne v strede tabuľky. Nakoniec sme záver trochu odflákli, no udržali sme sa na 8. mieste, s čím môžeme byť určite spokojní, však ak by sme zobrali len jarnú časť ligy, tak by sme skončili na delenom 3. mieste.

Zápasy - Tabuľka - Grudziadz - štatistiky - I Liga - hráči - I Liga - tímy

Kľúčoví hráči

Väčšinou píšem predstavenie tímu na úvod, no v týchto nižších súťažiach sa niekedy ťažšie určujú kľúčoví hráči, predsa len sa to ukáže až počas sezóny. Ako hlavného ťahúňa by som označil Damiana Ciechanowskeho, ktorý si na jar pripísal ako pravý obranca 8 asistencí v 8 zápasoch, no potom sa bohužiaľ zranil do konca sezóny. V obrane by som vyzdvihol ešte Mateusza Zyra, ktorý bol u nás na hosťovaní z Legie Varšava. Tomu síce končí zmluva, no bohužiaľ nemáme na to, aby sme mu mohli platiť mzdu akú žiada. V strede zálohy bola skvelá dvojica Banasiak - Wolski, no prvý menovaný odmietol s nami predĺžiť zmluvu a po sezóne odíde bohužiaľ zadarmo. Vpredu sa o góly staral najmä Oskar Trzepacz, ktorý svojimi výkonmi vytlačil zo základu na prvý pohľad lepšieho Lukasza Gikiewicza.

Prehľad tímu

Zaujímavosti:
  • Profil a zázemie klubu.
  • Finančná situácia je veľmi nepriaznivá, pri mojom príchode sme boli v mínuse okolo 250 tis. €, situácia sa počas sezóny nezlepšovala, dostali sme sa na hranicu -600 tis. €. Ani po každoročnom "zúčtovaní" sme sa nedostali do pozitívnych hodnôt, a dá sa predpokladať, že ďalší rok to bude s finančnou situáciou veľmi podobné, čo mi zabraňuje v získavaní ďalších trénerských licencií.
  • Vývoj manažéra - jún 2016; máj 2017; september 2017; júl 2018 (zabudol som spraviť screen v máji hneď po sezóne, ale k zmenám tam nedošlo)

Obrázok
Obrázok užívateľa
cervo06
Veľká nádej
Veľká nádej

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia