Aktuálny čas je 19 Dec 2018, 04:18 Pokročilé hľadanie

Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #11

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #03

Poslaťod Chymus » 24 Okt 2016, 22:13

2x skoda...
1) ... ze mas taku "uspesnost" na ihriskach superov. Mohlo to byt veselsie, ale liga je na pocudovanie dost vyrovnana takze ak sa ti podari prelomit prekliatie vonku, tak by to este mohla byt celkom pekna sezona.
2) ... ze ti Trencin trosku nepomohol a neuchmatol nejake body zvysnym superom v europskej lige, no verim, ze v Lille ten potrebny bod uhras
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #02

Poslaťod hansus82 » 25 Okt 2016, 10:16

Patres10 píše:
@hansus82 - a ty ani len neskúšaj začať save za Slovan :bad:

prečo ved minulý ročník Denník za Slovan nebol :beee:
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: MŠK Tesla Stropkov

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #03

Poslaťod luckyman » 27 Okt 2016, 21:43

Obrázok

Mönchengladbach, December 2016
Záver roka 2016 sa nezadržateľne blížil a nám ostávalo odohrať už len 4 zápasy pred zimnou pauzou, ktorá trvá približne mesiac. Čakali nás slabší súperi a ja som veril, že tento mesiac môže byť dobrý a že môžme jesennú časť zakončiť vyššie ako na 8. mieste v tabuľke.

Verte, či nie, ale hneď v prvý decembrový zápas sme dosiahli niečo neuveriteľné. Tušíte správne. Vyhrali sme na ihrisku súpera! A to celkom jednoznačne. Z Freiburgu si vezieme tri body po výhre 0:3, keď nás potiahol najmä dvojgólový Patrick Herrmann. Na výhru s Freiburgom sme nadviazali tesnou domácou výhrou s Wolfsburgom a keď sme potom vyhrali aj v Mainzi (znie to neuveriteľne), rázom sme sa vyšvihli v tabuľke do prvej štvorky. A to nás ešte čakal domáci zápas s nováčikom z Ingolstadtu. V Borussia-Parku sme dlhodobo silní a tak sme napokon december zakončili s bilanciou 4 zápasy - 4 výhry. Tieto výhry nás vyšvihli už na 4. miesto v tabuľke, takže jeseň môžme považovať za relatívne úspešnú. Trochu ma mrzí, že práve teraz prišla zimná pauza, formu sme mali naozaj dobrú.

Vrcholom decembra však neboli ligové zápasy, ale posledný skupinový zápas v Europa League. V ňom sme museli v priamom súboji o postup vo francúzskom Lille minimálne remizovať, takže nás rozhodne nečakalo nič ľahké. Forma však bola na našej strane. Chalani si v decembri futbal poriadne užívali a napokon sme dobili aj Lille. O výhre a postupe do šestnásťfinále rozhodol 10 minút pred koncom Raffael! Vo februári sa môžte tešiť na dvojzápas s ruským Zenitom.

Možno aj tento zápas mi dopomohol k predĺženiu zmluvy, ktorá mi mala vypršať na konci sezóny. Tá nová ma v klube udrží až do konca sezóny 2018/2019. Teda ak sa nič zlé nestane. Dúfam, že nie. Verím!

Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Mönchengladbach, Január 2017
Na prelome rokov si hráči užili krátke vianočné dovolenky, po ktorých sa späť do práce hlásili 3. januára. A to priamo na letisku, keďže v ten deň sme odlietali na herné sústredenie do Španielska. Žiadne flákanie pri mori sa však nekonalo. V Španielsku sme poriadne makali, aby sme boli dostatočne pripravení na jarnú časť sezóny!

Obrázok
Už 5. januára sme odohrali prvý zápas a to s našim ligovým súperom - berlínskou Herthou - ktorá trénovala takisto v Španielsku, neďaleko od nás. S remízou 1:1 sme neboli úplne spokojní, ale nič sa nedalo robiť. Po Herthe sme zdolali lokálny štvrtoligový klub Sant Andreu a o niekoľko dní nato aj bulharský Ludogoretz. To už v našom klube debutovala nová posila, ktorou sa stal ľavý krídelník Miroslav Stoch. Keďže som nedisponoval s nijako extra vysokým prestupovým rozpočtom (11 miliónov €), musel som sa poobzerať po hráčoch na prestupovom trhu. Na odporúčanie skautov som napokon podpísal tohto hráča, ktorý by mal zvýšiť konkurenciu pre Fabiana Johnsona. Týmto prestupom nemáme čo stratiť, veď Stoch nás stál len 775tisíc €. Druhou posilou sa stal Julio Villalba, mladý paraguajský útočník, ktorého príchod bol dohodnutý už pred mojim nástupom do funkcie. Julio sa však obratom sťahoval do Braunschweigu, kde bude hosťovať do konca sezóny. To však nebol jediný odchod z kabíny. Okrem Villalbu si museli veci pobaliť aj Ibrahima Traoré (prestup do Interu Miláno za 11,25 milióna € - suma sa môže navýšiť na 15,5 milióna €) a Tobias Strobl (hosťovanie v Lyone), keďže obaja boli nepotrební, nakoľko mali na svojich postoch veľkú konkurenciu. Bez týchto hráčov na súpiske sme odohrali posledné priateľské stretnutie v ktorom sme zdolali ďalší amatérsky tím - Irvine Vics - hladko 6:0.

Po návrate do Nemecka už naplno vypukli bundesligové boje. Koncom januára sme stihli dva zápasy v ktorých sme potvrdili skvelú formu v obrannej fáze, keď sme opäť udržali čisté konto. Bohužiaľ nám to stačilo "len" na 4 body, keďže v Darmstadte sme vyšli strelecky naprázdno a tak sme si plný počet bodov pripísali len proti Augsburgu. Tento zápas nám vyšiel skvelo, ale k spokojnosti som mal dosť ďaleko a to preto, že sme v ňom prišli o zraneného krídelníka Patricka Herrmann. Ten si natrhol lýtkový sval a mal by nám chýbať 3-4 mesiace.

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Mönchengladbach, Február 2017
Prvé ťažšie zápasy v roku 2017 na nás čakali vo februári. Okrem dvojzápasu s Dortmundom a Frankfurtom sme odohrali aj dvojzápas v rámci šestnásťfinále Europa League so Zenitom. K tomu sa pridalo aj 3. kolo národného pohára, takže sme mali postarané o naozaj pestrý program.

Obrázok
Naša skvelá šnúra bez inkasované gólu sa pomaly blížila ku koncu, ale s doma s Hamburgom sme ju ešte dokázali natiahnuť. Definitívne ju preťal až kolínsky Arťom Rudnevs a to presne po 802 minútach! Avšak ani jeho dva góly nepomohli Kolínu k bodovému zisku. Podobne ako Rudnevsovi sa v ďalšom kole darilo aj André Schürrlemu z Dortmundu, no ani jeho dva góly neznamenali žiaden bod. To bolo naozaj skvelé víťazstvo, keďže Dortmund sa pod novým trénerom dosť zdvihol a pomaly začína pripomínať to mužstvo spred pár rokov. V lige sme ťahali famóznu šnúru bez prehry, no aj tá napokon skončila. A to v Commerzbank-Arene vo Frankfurte kde nás hattrickom zostrelil Haris Seferović. Aj napriek prehre prežívame dobré obdobie, veď v ligovej tabuľke sme sa vyšvihli už na 3. miesto. A keď sa pozriete na tabuľku tak musíte uznať, že nás čaká zaujímavý koniec sezóny v ktorom sa môžme reálne pobiť o titul. Bohužiaľ to bude jediná trofej o ktorú sa môžme pobiť. Vypadli sme totiž z Europa League i pohára. Dvojzápas so Zenitom bol dosť vyrovnaný, avšak zastihol nás na konci mesiaca, kedy nám skončila séria bez inkasovaného gólu a kedy nám obrana začala trochu škrípať. Zenit napokon vyhral celkovým skóre 3:2, keď u nás uhral remízu 1:1 a doma na štadióne Petrovskiy vyhral 2:1. O poznanie viac ma hnevalo vyradenie v pohári s Ingolstadtom. Šancu v zápase dostali prevažne náhradníci, no tí nepredviedli absolútne nič. A keďže sme po červenej karte Dahouda hrali takmer celé predĺženie bez jedného hráča, nemohlo prísť nič iné ako víťazný gól domácich v 115. minúte. Fakt veľká škoda, že sme tento zápas nezvládli, keďže v pohári sme mali reálnu šancu vyhrať trofej. To už bude na dnes všetko, vidíme sa opäť nabudúce, tentokrát na konci sezóny! Držte nám palce!

Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Ďakujem za komentáre
luckyman
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC Barcelona

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #04

Poslaťod Patres10 » 28 Okt 2016, 17:26

Miňo v Borussii? Tak o ďalší dôvod viac sledovať tento denník. Krásne napredovanie na konci jesennej časti a ešte krajšie umiestnenie. Môj tajný tip z predsezóny sa pravdepodobne stane skutočnosťou. A ak by si chcel vedieť aký, tak je to umiestnenie do 5. miesta, čo by pri troche štastia mohlo byť aj na Ligu Majstrov...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #04

Poslaťod luckyman » 29 Okt 2016, 21:47

Obrázok

Mönchengladbach, Marec 2017
Ligový ročník 2016/2017 pomaly vstupuje do svojej poslednej fázy. Pred nami je už len niekoľko posledných ligových kôl a boj o popredné priečky je naozaj veľmi vyrovnaný. V marci sme sa mohli tešiť na tri bundesligové zápasy. Keďže sme v nich nastúpili proti papierovo slabším súperom, očakával som vysoký bodový zisk a udržanie si pozície v tabuľke.

Obrázok
To som sa však šeredne mýlil. V marci na nás totiž padla dosť poriadna deka a to najmä na našu ofenzívu. Prehra s Frankfurtom, ktorá nás postihla na konci februára, sa ukázala ako kľúčová. Chalani sa nedokázali dostať späť na víťaznú vlnu a napokon z toho bola marcova bilancia 3 zápasy - 2 remízy - 1 prehra. Mrzieť môže najmä tá prehra, veď prišla na ihrisku poslednej Herthy. Bezduchým výkonom sme Berlínčanom darovali víťazstvo 2:0. Rovnako zle to vyzeralo aj v domácom zápase s Werderom. Tu našťastie zabrala obrana, čo stačilo na remízu 0:0. A keď už to konečne vyzeralo na víťazstvo, tak sme oň v zápase s Red Bullom Lipsko prišli v 93. minúte pri početnej výhode o jedného muža. Zlé, zlé, celé zlé.

Obrázok

Mönchengladbach, Apríl 2017
V apríli už všetko zapadalo do starých koľají, aspoň čo sa počtu ligových kôl týka. Žiadna reprezentačná prestávka, len tvrdý boj o tak dôležité body! Nás nečakalo nič ľahké. Na úvod smrteľná trojkombinácia z čela tabuľky - Hoffenheim, Bayern, Bayer a potom silné, no trápiace sa Schalke a o záchranu hrajúci Freiburg. Rozhodne nič ľahké!

Obrázok
Veril som, že marcovú výsledkovú krízu dokážeme prekonať a nebol na to snáď lepší súper ako prekvapivý líder tabuľky z Hoffenheimu. Po dlhšom čase sme konečne predviedli skvelý výkon a celý Borussia-Park si po zápase hlasno vydýchol. Ak si pamätáte na náš minulomesačný zápas s Red Bullom tak niečo podobné sme zažili aj tentokrát. Našťastie však v opačnom garde. Na ihrisku Bayernu sme totiž získali veľmi cenný bod za remízu 2:2, ktorú sme zachraňovali až v 93. minúte. A aby tých dobrých správ nebolo málo, tak prišiel aj zápas s Leverkusenom. Ďalší ťažký zápas, ale ďalšie skvelé víťazstvo. Famózny prvý polčas, v ňom hattrick Raffela a napokon výhra 4:2! Vravel som si - sme späť. Tieto dôležité body dodali hráčom veľa síl, no ako sa ukázalo v nasledujúcom dvojzápase, najmä tých psychických. Prišli totiž zápasy so Schalke a Freiburgom v ktorých sme prehrávali 0:1, ale v záverečnej pätnásťminútovke sme dvoma gólmi oba zápasy otočili. Ako sa vraví, mužstvo ukázalo charakter! Ligový finiš je definitívne tu, tešíme sa!

Obrázok

Mönchengladbach, Máj 2017
A je to tu! Máj 2017 - posledné tri ligové kola tohto ročníka. Súboj o čelo tabuľky je naozaj veľmi tesný. Aj keď som to počas celej sezóny nerád pripúšťal, naozaj bojujeme o titul. Je jedno, že nám k tomu "dopomohla" neforma Bayernu a Dortmundu (lepšie povedané slabšia forma), myslím, že sme tomu dopomohli najmä našimi skvelými výkonmi. Ale dosť už bolo úvodu, Vás zrejme zaujímajú naše výsledky.

Obrázok
Situácia v tabuľke pred 32. kolom vyzeralo takto. My sme našu misiu, ktorá by znamenala posun na 2. miesto v tabuľke vôbec nezvládli. Hráči sa zrejme uspokojili predchádzajúcimi dobrými výsledkami a vo Wolfsburgu totálne vyhoreli, keď nás zostrelil Mario Gómez. Okrem nás však prehrali aj Bayern a Bayer, zatiaľčo Hoffenheim a Dortmund za nami vyhrali. Boj o titul sa teda ešte viac zamotal. 33. kolo už bolo o niečom inom. My sme potvrdili našu domácu silu, keď sme v Borussia-Parku zdolali Mainz hladko 3:1 (aj keď sme zápas znova otáčali). Okrem nás vyhrali aj Hoffenheim s Dortmundom, zatiaľčo Bayern a Bayer si povedali, že oni titul nechcú, keďže len remízovali. Neskutočná dráma! Áno, v poslednom kole si to o titul rozdá kvarteto tímov a k tomu sa pridá aj Dortmund, ktorý bojuje o účasť v Champions League. Fanúšikovia v Nemecku boli vo vytržení. Aby som to nejako extra nezdržiaval tak hneď poviem, že my sme náš zápas vďaka famóznemu Raffaelovi, ktorý strelil 4 góly, zvládli. Bohužiaľ, svoje zápasy zvládli aj Hoffenheim a Bayern, takže sezónu zakončujeme na 3. mieste. Ak v tom citíte sklamanie tak to tak rozhodne nie je. Ja som naozaj veľmi spokojný! Inač ak by Vás zaujímalo, či sme mali šancu na titul, tak musím povedať, že áno. Ale asi len 20 minút. V tom čase totiž obaja súperi, ktorí nás predbehli, strelili rozhodujúce góly, ktoré ich poslali pred nás. Oči fanúšikov sa v poslednom kole zamerali najmä na boj o titul, no veľké veci sa diali aj v nižších poschodiach tabuľky. Do Champions League napokon postúpil Bayer na úkor Dortmundu. Ešte väčšie prekvapenie nás však čakalo pri pohľade na posledné dve miesta v tabuľke. Do 2. bundesligy zostupujú Hertha a Schalke! Áno, čítate dobre, Schalke 04 Gelsenkirchen. Fakt neskutočná sezóna.

Obrázok

Obrázok

Na záver dnešného sumáru sa pozrieme aj na hodnotenie mojich zverencov a k tomu si pozrieme aj rozdelenie individuálnych cien a pár štatistík. S potom brankára som bol tento rok dá sa povedať spokojný. Po zranení sa do dobrej formy dostal Yann Sommer, ktorý potvrdil rolu jednotky. Nesmiem zabudnúť ani na Sippela, ktorý má síce horšie PH, ale rozhodne nesklamal a toto duo si v klube necháme aj budúci rok.

Zaujímavo to vyzeralo s našou obranou. Úvod a záver sezóny nebol z pohľadu obrany najlepší, ale v strede sezóny sme bránili fakt skvelo. Prekvapil mladý stoper Nico Elvedi, z ktorého sa stal kľúčový muž obrany. Dobre mu sekundoval aj ďalší mladík Christensen, ktorý sa však po sezóne vráti do Chelsea, a po ťažkom zranení sa do dobrej formy dostal aj Domínguez. Nesklamal ani Vestergaard, takže stopérov zrejme meniť nebudeme. Veľmi dobre hrala pravá strana obrany. Viac zápasov odohral Jantschke, ale v závere sezóny dostal viac priestoru Korb a ten si počínal famózne (PH 7,51). Na ľavo bol jasnou jednotkou Nico Schulz (PH 7,53). V zápasoch, v ktorých nastúpil nesklamal ani skúsený Wendt, no s ním sa zrejme rozlúčime, keďže budeme chcieť niekoho mladšieho.

Veľkou oporou stredovej formácie bol Christoph Kramer, ktorý najmä v závere sezóny ťahal mužstvo za skvelým tretím miestom. Vedľa neho sa točilo najmä duo Bénes - Marvin Schulz, ktorých dopĺňal Dahoud. Všetci traja mladíci si viedli dobre (PH nad 7,00) a naozaj bolo ťažké vyberať, kto sa vedľa Kramera predstaví. Zaujímavo dopadol aj súboj o post podhrotového hráča. Väčšiu časť sezóny "viedol" Thorgan Hazard, no v závere ho nahradil Lars Stindl. Od oboch hráčov som čakal o niečo lepšie výkony (najmä viac "kanadských bodov"), ale obaja dostanú šancu aj v budúcom ročníku.

Najlepším krídlom bol jednoznačne Patrick Herrmann (PH 7,45). Zvyšní traja krídelníci - Hofmann, Johnson a Stoch - podávali dosť nevyrovnané výkony a tak je ich zotrvanie v tíme otázne. Veľkú dilemu mám aj s útočníkmi. V podstate ani jeden z nich si neudržal dobrú formu počas celej sezóny. Najlepším strelcom sa napokon stal Raffael s 22 gólmi, ktorý v mužstve určite ostane. Dvojica Hahn - Drmić to má nahnuté a naozaj teraz neviem, ktorý z nich zostane a ktorý odíde. Možno aj obaja.

• Hráč roka: Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund)
  • Tréner roka: Julian Nagelsmann (Hoffenheim)
  • Talent roka: Lukas Klostermann (Red Bull Lipsko)
  • Strelec roka: Robert Lewandowski (Bayern)
  • Hráč roka podľa hráčov: Andrej Kramarić (Hoffenheim)
  • Tréner roka podľa hráčov: Julian Nagelsmann (Hoffenheim)
  • Zostava roka: Neuer (Bayern) - Lahm (Bayern), Boateng (Bayern), Süle (Hoffenheim), Alaba (Bayern) - Bellarabi (Bayer), Kramer (Gladbach), X. Alonso (Bayern), Schürrle (Dortmund) - Amiri (Hoffenheim) - Aubameyang (Dortmund)
  • Zostava roka podľa hráčov: Neuer (Bayern) - Lahm (Bayern), Boateng (Bayern), Hummels (Bayern), Alaba (Bayern) - Bellarabi (Bayer), X. Alonso (Bayern), Vidal (Bayern), Schürrle (Dortmund) - Müller (Bayern) - Aubameyang (Dortmund)
  • Klubové ceny
  • Klubové štatistiky
  • Obchodný súhrn
  • Hodnotenie európskych klubov
  • Finančné hodnotenie európskych klubov
  • Financie

Obrázok

Obrázok

Ďakujem za komentáre
luckyman
Mladík
Mladík

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #05

Poslaťod Patres10 » 31 Okt 2016, 15:23

Krásne tretie miesto, ale to čo sa dialo u teba v lige v iných kluboch, tak to je iná halúzka :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Chymus » 31 Okt 2016, 21:59

Gratulujem k bronzovej priecke. Vela nechybalo a mohlo dojst k velkemu prekvapeniu (k tomu doslo na opacnom konci tabulky). Vyborna sezona. Som zvedavy co prinesie dalsi rocnik.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod Peter » 01 Nov 2016, 17:46

Gol sezony Laszlo Benes parada :good2:
a prestup Mina Stocha tiez super, hoci Mino u mna stratil sympatie v poslednej dobe...

Som zvedavy ako sa im bude darit v nasledujucej sezone.
Peter
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: Slovensko

Poslaťod luckyman » 07 Nov 2016, 18:22

Obrázok

Mönchengladbach, Júl 2017
Letná prestávka, zrejme najhektickejšie obdobie v živote každého manažéra. Toto leto nebolo výnimkou. Opäť som mal za úlohu pripraviť mužstvo na nadchádzajúcu sezónu. Opäť nás nečakalo nič iné, len drina, drina a ešte raz drina. Ešte predtým ako sa pozrieme na výsledky jednotlivých zápasov si zhrnieme to, čo Vás zaujíma najviac - letné príchody a odchody. Najskôr sa zastavím pri odchodoch a skúsim niečo napísať ku hráčom, ktorí nás opustili:

• Oscar Wendt, Josip Drmić, Tobias Strobl, Fabian Johnson - v týchto prípadoch išlo o hráčov s ktorými som už nerátal. Na všetkých prišli prijateľné ponuky, takže nebol dôvod ich neprijať.
  • André Hahn, Julian Korb - André i Julian mali byť súčasťou nášho tímu aj v tejto sezóne, ale na oboch prišli ponuky, ktoré sa neodmietajú. Na Andrého vo výške 28 miliónov € z Burnley a na Juliana 27miliónov € plus ďalších 13,5milióna € na bonusoch z Bayernu.
  • Mahmoud Dahoud, Julio Villalba - mladíci Mahmoud a Julio by v sezóne nedostali toľko príležitosti, koľko je potrebných na ich rozvoj a preto som sa ich rozhodol poslať na ročné hosťovanie do Ajaxu, respektíve Bielefeldu, kde by mali hrávať pravidelne.

Spolu sme teda zarobili 85 miliónov €, čo je úžasná cifra. Ak nám k tomu v budúcnosti vyplatia aj bonusy, bude to fakt skvelé leto. Už takto sme prekonali rekord v najvyššom letnom zárobku v histórii klubu. Tieto peniaze sme samozrejme investovali do nákupov posíl a tých bolo napokon šesť:

• Zeca (Santos, 7miliónov €) - 23ročný ľavý bek prišiel vytvoriť konkurenciu pre Nica Schulza. Technicky skvelo vybavený obranca môže byť veľkou posilou pri ofenzívnych výpadoch po lajne.
  • Luca Meisl (FC Liefering, 1,5milióna €) - mladý stopér je posilou najmä do budúcna. Odchovanec Red Bullu Salzburg je objavom našich skautov a ja verím, že naplní svoj potenciál. Sezónu začne ako stopér č. 4, pričom bude nastupovať aj za našu U19.
  • André Gomes (FC Barcelona, 10miliónov €) - veľkou posilou stredovej formácie je André Gomes z Barcelony. Od Andrého očakávam, že bude tvorcom našej hry a zároveň mozgom našej zálohy.
  • Richairo Živković (Ajax, 9miliónov €) - do útoku prichádza ďalšia mladá puška, tentokrát z Holandska. Richairo prišiel vytvoriť konkurenciu pre Raffaela a je len na ňom či bude útočník č.1 alebo č.2.
  • Serge Gnabry (Werder, 17miliónov €) - najdrahšou letnou posilou sa stal nemecký krídelník Serge Gnabry. Ten bol pôvodne dostupný až za 40 miliónov, ale po hádke s trénerom sa Werder uspokojil aj s podstatne nižšou ponukou. Verím, že s ním bude naša ľavá strana podstatne silnejšia.
  • Lukas Klostermann (RB Lipsko, 9miliónov €) - zrejme najlepšia letná posila. Lukas bol minulý rok vyhlásený za talent roka a my sme ho získali "za hubičku". Naozaj som rád, že k nám prišiel práve tento talentovaný bek od ktorého očakávam veľké veci na pravej strane obrany.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Zmenám sa nevyhol ani realizačný tím. Ten som sa rozhodol znova posilniť a to konkrétne o päť chlapov. Do áčka pribudli hneď traja skauti, ktorí by nám mali pomôcť nájsť tých správnych hráčov pre náš klub. Konkrétne ide o Alexa Schustera, Nilsa Schmälera a Sebastiana Bartha. Šancu pracovať v klube dostal aj Tobias Hellwig, ktorý bude pracovať ako hlavný datový analytik. Okrem áčka sme posilnili aj tím U19, ktorého novým kondičným trénerom je Johannes Wieber.

Prestupy - hráči | Prestupy - zamestnanci | Súpiska

Obrázok
Letná príprava prebiehala podobne ako minulý rok. Na úvod sme absolvovali turné, potom sme odohrali nejaké zápasy pred domácimi fanúšikmi a celé letné úsilie vyvrcholilo na Juventus Stadium, kde sme odohrali zápas proti domácim zebrám na počesť Giorgia Chielliniho. Spomínané turné v úvode prípravy sme absolvovali v Severnej Amerike. Tu sme postupne odohrali zápasy s Red Bullom New York, mexickým tímom Pumas a napokon aj s tímom Charlotte. 3 výhry, z toho dva debakle, celkové skóre 14:1. Z Ameriky som odchádzal spokojný. Po prílete domov sme vyzvali trojicu tímov troch rôznych úrovní. Najskôr Barca, potom česká Sparta a napokon amaterský Mönchengladbach. S Barcou sme tesne padli, ale výkon to bol slušný. Zvyšných dvoch súperov sme poriadne zničili a tak aj túto "domácu" časť prípravy považujem za relatívne úspešnú. Najlepší zápas prípravy sme si však nechali úplne nakoniec. Na Juventus Stadium sme totiž vyhrali v gólovej prestrelke 3:4. A aj keď Juve nenastúpilo v úplne najsilnejšej zostave (8 hráčov áčka, 3 mladíci) tak ide o naozaj cenné víťazstvo!

Obrázok

Mönchengladbach, August 2017
Po slušne zvládnutej príprave sa nám v auguste pomaly ale isto rozbehol nový ročník Bundesligy a takisto nový ročník DFB-Pokalu. V úvode ligy nás čakal ľahší los, keď sme postupne vyzvali minuloročného nováčika z Darmstadtu, tohtoročného nováčika zo Stuttgartu a napokon nevyspytateľný Leverkusen. Na úvod teda ideálny súperi na dobrý bodový zisk.

Obrázok
A musím povedať, že úvod sezóny nám vyšiel parádne. Už v Darmstadte sme ukázali, že sa s nami musí počítať. Domácich sme jasne prehrávali a len vďaka našej menšej efektivite v koncovke a vďaka domácej penalte vyzerá výsledok zápasu dosť skreslene. O niečo viac nás potrápil Stuttgart, ale paradoxne sme v tomto zápase vyhrali vyšším rozdielom. Jednoznačne najťažší zápas bol ten s Leverkusenom. V prvom polčase hral Bayer skvelo a zaslúžene viedol 0:1 po góle Munira. V druhom polčase však prišiel náš uragán. Odtrhol sa najmä Patrick Herrmann, ktorý sa blysol hattrickom. Toto víťazstvo nás katapultovalo do čela tabuľky, kde budeme chcieť vydržať čo najdlhšie. Výborne sme vstúpili aj do pohára. S treťoligovým Hamburg St. Pauli sme vyhrali 0:3 a už teraz sa môžme tešiť na druhé kolo v ktorom sa stretneme s Kaiserslaurtenom.

Obrázok

Koncom augusta nás čakala ešte jedná dôležitá udalosť. Keďže sme minulý rok obsadili 3. miesto v Bundeslige, boli sme nasadení priamo do skupinovej fázy v Champions League. Žiadne predkolo, žiaden Manchester City, žiadne vypadnutie, žiadna Europa League, rovno los. Podľa rankingu sme boli v 3. výkonnostnom koši a tak sa dalo očakávať, že dostaneme minimálne jeden veľkoklub, no reálne nám hrozili až dva. A nie, nemali sme to šťastie, že by nám z druhého koša vylosovali prijateľného súpera. Našimi súpermi teda budú Manchester United, PSG a Rapid Viedeň. Nič ľahké. Podľa predpokladov by sme nemali postúpiť do vyraďovacej fázy, no na jar by sme si mali zahrať aspoň Europa League. Ale jeden nikdy nevie, určite budeme chcieť potrápiť favoritov!

Juventus, Manchester City, Bazilej, Anderlecht
PSG, Manchester United, Gladbach, Rapid Viedeň
Benfica, Šachťar, Athletic Bilbao, PSV
Barcelona, Zenit, AS Rím, Hoffenheim
Arsenal, Neapol, Olympiakos, Celtic
Real Madrid, FC Porto, Ajax, BATE
Bayern, Atlético, Lyon, Ludogoretz
Tottenham, Galatasaray, CSKA Moskva, Plzeň

Obrázok

Obrázok

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Ďakujem za komentáre
luckyman
Mladík
Mladík

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #06

Poslaťod luckyman » 14 Nov 2016, 22:56

Obrázok

Mönchengladbach, September 2017
Vstup do sezóny nám vyšiel skvelo a ja som bol naozaj zvedavý, ako dlho si chlapci udržia výbornú formu. Po septembrovej reprezentačnej prestávke nás však nečakalo nič jednoduché. V priebehu 22 dní hneď 7 stretnutí a to aj proti takým tímom ako Manchester United, či PSG.

Obrázok
Začínali sme však v lige a to na ihrisku Werderu. Domáci neodohrali zlý zápas, avšak doplatil na zlú efektivitu v zakončení. Nám totiž na dva góly stačili tri strely, zatiaľčo oni nedali gól ani zo šiestich pokusov na našu bránu. Na víťaznej vlne sme sa viezli aj naďalej. Po Werderi sme zdolali aj Hoffenheim, teda mužstvo, ktoré v minulej sezóne skončilo o jedno miesto vyššie ako my. Samozrejme, vyhrávať sa nedá do nekonečna a ani my sme to nedokázali. Prvú stratu bodov sme zaznamenali na ihrisku Red Bullu. Úrovňou slabý zápas skončil zaslúženou remízou 0:0, ktorá nepotešila ani jeden fanúšikovský tábor. Záverečné dva septembrové zápasy boli z našej strane diametrálne odlišné. Vo Wolfsburgu sme dali dva góly z dvoch striel a aj vďaka chytenej penalte sme vyhrali 1:2. To isté nás "postihlo" aj o týždeň neskôr, akurát v opačnom garde. Bod z Borussia-Parku si odviezol nováčik z Norimbergu, ktorému stačili na remízu 2:2 dve strely na bránu. Pre fanúšikov však boli vrcholom mesiaca dva zápasy v Champions League. Bohužiaľ, nám nevyšiel ani jeden. Na Old Trafforde nám červení diabli ukázali, ako sa hrá na najvyššej úrovni, keď nás hattrickom zostrelil Zlatan. Doma s PSG to bolo lepšie. Dá sa povedať, že Parížanom sme boli vyrovnaným súperom, no nanešťastie sa nám v 73. minúte zranil Vestergaard a keďže sme už nemohli striedať, museli sme dohrávať v desiatich. Oslabenie sme napokon neustali a v závere dvakrát inkasovali, takže aj druhý zápas v najprestížnejšej klubovej súťaži sveta sme prehrali 1:3!

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Mönchengladbach, Október 2017
Aj v októbri nás čakal zápasový program až po reprezentačnej prestávke. Ako sa predpokladalo, najdôležitejšími zápasmi v Októbri boli oba duely v Champions League. V nich sme totiž nastúpili proti Rapidu, teda nášmu priamemu konkurentovi v boji o tretie miesto zaručujúce účasť v Europa League.

Obrázok
Dá sa povedať, že v lige nás čakali ľahší súperi. Vzhľadom na dobrý štart do sezóny sa očakával veľký prídel bodov, no napokon nám to nevyšlo tak, ako sme si predstavovali. Hamburg i Ingolstadt sme dokázali zdolať a dovolím si tvrdiť, že úplne zaslúžené. Horšie to bolo v zápase s Freiburgom. Niežeby sme boli horším tímom, avšak tentokrát nám to strelecky nevyšlo. O prehre 2:1 rozhodol desať minút pred koncom domáci Janik Habeber. Chuť sme si chceli spraviť v pohári. Mali sme na to ideálneho súpera a to druholigový Kaiserslaurtern. V zápase sme jasne dominovali, no o víťazstve sme rozhodli až v predĺžení. A to aj napriek tomu, že sme na strely na bránu vyhrali 16:1! Ten futbal fakt nemá logiku. Najdôležitejšími zápasmi v Októbri však boli dva skupinové zápasy v Champions League. Našim súperom bol v oboch prípadoch Rapid Viedeň. V Borussia-Parku sme začali zle, zaslúžene sme prehrávali, ale napokon sme dokázali zápas otočiť a pripísať si tri body. Vo Viedni bolo ešte horšie! Po prvom polčase sme prehrávali 2:0 a to ste mali vidieť ten hurhaj v šatni. Chlapcov môj krik nabudil, už v 68. minúte sme viedli 2:3, no domáci potom stihli vyrovnať na konečných 3:3. Športovo musím uznať, že to bolo zaslúžené vyrovnanie. Škoda však, že sme "stratili" dva body a naše šance na postup sa výrazne znížili. Na druhej strane sme si takmer zabezpečili tretie miesto, takže cieľ, s ktorým sme vstupovali do skupinovej fázy sme plnili podľa predpokladov.

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Obrázok

Mönchengladbach, November 2017
Záver jesennej časti sa nezadržateľne blížil, no stále nám zostávalo odohrať dosť zápasov, v ktorých sme chceli získať čo najviac bodov, aby sme mohli poriadne ponaháňať prvý Bayern. Vďaka ďalšej repre pauze nás čakali opäť "len" tri ligové zápasy a naši fanúšikovia sa okrem nich mohli tešiť aj na slávny Manchester United, ktorý zavítal do našej arény v rámci Champions League.

Obrázok
Bohužiaľ nám však November nevyšiel podľa predstáv. Všetko to začalo smolnou domácou remízou s Kolínom. Opäť raz sme súpera prehrávali, ale ten dokázal streliť dva góly z troch striel a z Borussia-Parku odišiel s remízou 2:2. Chuť sme si napravili v Mainzi a to aj napriek tomu, že sme hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Gomesa. Po vydrenom víťazstve sme boli odhodlaní zdolať aj Dortmund. V šlágri kola v domácom Borussia-Parku sme začali skvelo. Po polčase sme viedli 1:0, ale to čo prišlo potom som vážne nečakal. Dortmund nás v druhom polčase jasne prehral a zápas tromi gólmi otočil. Aj napriek tejto prehre sme ostali na druhom mieste v tabuľke, no na Bayern strácame už 5 bodov. A aby toho nebolo málo tak sa na nás dotiahli Leverkusen, s Dortmundom a Lipskom. V sérii rozpačitých výkonov sme pokračovali aj v Champions League. V rámci 5. kola skupinovej fázy sme doma privítali červených diablov z Manchestru a ak sme ešte chceli pomýšľať na postup museli sme vyhrať. To sa nám však nepodarilo. Nehrali sme vôbec zle, ale zápas napokon skončil zaslúženou remízou 1:1. Z postupu teda nič nebude, ale útechou je aspoň fakt, že sme si definitívne zabezpečili účasť v jarnej fáze Europa League. Vlastne, ak mám byť úprimný tak nič iné sa ani nečakalo. Na Manchester a PSG jednoducho ešte nemáme. Možno raz!

Obrázok

Obrázok

Obrázok | Obrázok

Obrázok
Ďakujem za komentáre
luckyman
Mladík
Mladík

PredchádzajúciĎalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť