Aktuálny čas je 21 Sep 2018, 05:47 Pokročilé hľadanie

Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #11

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #11

Poslaťod luckyman » 19 Okt 2016, 16:59

Obrázok

Mönchengladbach, Jún 2016
A je to vonku! To o čom špekulovali futbaloví nadšenci v Nemecku sa dnes oficiálne potvrdilo. Ja som o tom samozrejme vedel už skôr, keďže sa ma to bytostne dotýkalo. Volám sa Oliver Neuville a dnes ma vedenie Borussie Mönchengladbach oficiálne predstavilo za manažéra A-mužstva. Dá sa povedať, že táto ponuka prišla ako blesk z čistého neba. Môj predchodca André Schubert skončila na lavičke už po roku a o dôvodoch tohto rozhodnutia vedia snáď len jeho najbližší. Oficiálna verzia znie, že pôsobenie ukončil z osobných dôvodov. Ja verím, že to nebude nič vážne a že sa André k futbalu čoskoro vráti.

Obrázok

Ako som už spomínal, rozhodnutie z mojej strany nebolo veľmi ťažké. Predseda klubu Rolf Königs mi oznámil, že by chceli dať šancu niekomu z vnútra, kto už klub pozná a že ja som sa im zdal ako najlepšia možnosť. Samozrejme, aj práca pri rezervnom tíme a naposledy pri našej juniorke má dosť bavila. Ale áčko je áčko. To je sen každého začínajúceho trénera. Tak prečo tú možnosť nevyužiť? Ak má niekto nepozná, tak sa v krátkosti predstavím. Narodil som sa 1. mája 1973 vo švajčiarskom Locarne. Otec je Nemec, matka Talianka. S futbalom som začal v tíme Servette, aby som sa následne cez španielske Tenerife dostal až do Bundesligy. Tu som obliekal dresy štyroch klubov a to Hansy Rostock, Bayeru Leverkusen, Gladbachu a nakrátko aj Arminie Bielefeld. A práve v jej drese som ukončil kariéru. To sa písal rok 2011. Potom som sa dal na trénovanie a kto má pozná tak vie, že som zatiaľ pôsobil v rezervnom a juniorskom tíme v Gladbachu. Teraz som teda dostal možnosť viesť A-mužstvo a som naozaj šťastný. Za chvíľu nám začína letná príprava a sám som zvedavý ako to budem zvládať. Drobnou výhodou je, že mužstvo poznám, keďže som v klube pôsobil. No stále nemám nič vyhrané. Splniť stanové ciele nebude vôbec jednoduché. Konkurencia v Bundeslige je naozaj veľká a dostať sa do prvej štvorky, ktorá zaručuje účasť v Champions League stojí veľa úsilia. Úspech v lige je pre nás prvoradý. Veľkým bonusom by pre nás bola účasť v skupinovej fáze Champions League, no tam sa musíme prebojovať cez posledné predkolo, v ktorom sme v nemajstrovskej časti, takže nás čaká rozhodne atraktívny a najmä ťažký súper. Uvidíme, ako to napokon dopadne. Dosť však bolo rečí na úvod. Za chvíľu mu čaká úvodná tlačová konferencia sezóny, takže ja sa na chvíľu lúčim.

Obrázok
Oficiálny názov: Borussia VfL 1900 Mönchengladbach
Vznik: 1. august 1900
Prezývka: Žriebätá
Klubové farby: biela, čierna, zelená
Štadión: Borussia-Park
Kapacita: 54 057 divákov
Predseda klubu: Rolf Königs
Manager: Oliver Neuville
Liga: Bundesliga
Sezóna 2015/2016: 4. miesto

Obrázok

Obrázok

Mönchengladbach, Jún 2016
Po skončení tlačovej konferencie sa mi do rúk dostal zaujímavý článok. Televízia Eurosport, ktorá vysiela zápasy Bundesligy, sa pred začiatkom sezóny rozhodla zmapovať situáciu v každom tíme a dnes prišiel rád na náš klub. Ak ste to nevideli tak tu je ukážka.

Brankárskou jednotkou v tíme Gladbachu bude švajčiarsky golman Yann Sommer, ktorý je však momentálne zranený (natrhnuté väzy v kotníku) a tak s určitosťou vynechá celú príprava a pár úvodných zápasov sezóny. Na jeho miesto sa teda postaví Tobias Sippel, ktorý sa po doliečení Sommera stane dvojkou. K dispozícii je aj mladík Moritz Nicolas, ktorý bude chytať v rezervnom tíme.

Tobias Sippel (GK) | Yann Sommer (GK) | Moritz Nicolas (GK)

Obrana Gladbachu by mala nastupovať v 4člennom zložení. Z pravej strany bude nastupovať Tony Jantschke, ktorého by mal v prípade zranenia nahradiť Julian Korb. Z ľavej strany by mal nastupovať skúsený švédsky bek Oscar Wendt, no o svoju šancu sa určite pobije aj mladší Nico Schulz. Lídrom obrany má byť španielsky stopér Alvaro Domínguez, no s ním nemôžem Neuville počítať celú jesennú časť a to kvôli problémom s chrbtom. Lídersku pozíciu teda bude musieť prebrať dánsky stoper Jannik Vestergaard, vedľa ktorého by mal nastupovať jeho krajan Andreas Christensen, ktorý prišiel do Nemecka na hosťovanie z londýnskej Chelsea. Na svoju šancu bude určite čakať aj veľký švajčiarsky talent, stále len 19ročný Nico Elvedi, ktorý sa vďaka zraneniu Domíngueza stal stopérom č. 3. V prípade potreby môže do hry zasiahnuť aj Mamadou Doucouré, ktorý však začne sezónu v rezervnom tíme.

Nico Elvedi (CB) | Tony Jantschke (RB) | Alvaro Domínguez (CB) | Jannik Vestergaard (CB)
Andreas Christensen (CB) | Julian Korb (RB) | Oscar Wendt (LB) | Nico Schulz (LB) | Mamadou Doucouré (CB)

Srdcom zálohy bude dvojčlenná stredová formácia, pred ktorou bude nastupovať ofenzívnejšie trio. Dá sa povedať, že "isté" miesto v základe má Christoph Kramer, ktorého by mal doplniť niekto z tria Tobias Strobl - Marvin Schulz - Mahmoud Dahoud. K dispozícii je aj slovenský mladík Lászlo Bénes, ktorý však môže hrať aj o pozíciu vyššie a taktiež aj švajčiarsky talent Djibril Sow. Obaja mladíci zrejme začnú sezónu v rezervnom tíme. Veľkú dilemu s výberom hráča do základnej zostavy bude mať Neuville aj na oboch krajoch zálohy. Napravo si môže vyberať z dvojice Patrick Herrmann - Ibrahima Traoré, naľavo zasa z dvojice Fabian Johnson - Jonas Hofmann. A aby toho nemal Neuville málo, tak vyrovnanú dvojicu má aj na pozíciu podhrotového hráča, alebo ak chcete stredného ofenzívneho záložníka. Tu má k dispozícií duo Thorgan Hazard - Lars Stindl a v prípade potreby aj spomínaného Bénesa.

Tobias Strobl (CM) | Marvin Schulz (CM) | Fabian Johnson (LM) | Ibrahima Traoré (RM)
Christoph Kramer (CM) | Mahmoud Dahoud (CM) | Thorgan Hazard (AM) | Patrick Herrmann (RM)
Jonas Hofmann (LM) | Lars Stindl (AM) | Lászlo Bénes (CM) | Djibril Sow (CM)

A na záver tu máme ofenzívu žriebät. Oliver Neuville má k dispozícií troch výborných útočníkov a bude mať naozaj veľmi ťažké rozhodovanie, koho postaviť a koho nie. Aspoň trochu mu to "uľahčil" Josip Drmić, ktorý určite vynechá úvod sezóny, keďže má problémy s poškodenou chrupavkou v kolene. Boj o útočníka č. 1 teda zvedú Brazílčan Raffael a Nemec André Hahn. V prípade ich zranenie je k dispozícií aj mladík Gianluca Rizzo, ktorý však začne sezónu v rezervnom tíme.

André Hahn (ST) | Josip Drmić (ST) | Raffael (ST) | Gianluca Rizzo (ST)

Obrázok

Obrázok

Vítam Vás pri mojom novom denníku. Vďaka veľkej chuti k hraniu a písaniu som sa rozhodol založiť denník už z Beta verzie hry a to aj napriek bugom, ktoré sa v hre môžu vyskytovať. Po dlhšej úvahe som sa napokon rozhodol začať v Nemecku, kde som snáď ešte nehral (aspoň nie v denníkovej hre). Dúfam, že sa Vám výber klubu a ligy páči. Denník budem písať formou "zápiskov" z pohľadu samotného manažéra a grafická úprava denníka bude už klasická ako to robím vždy. Aby som nezabudol, tak prvé prestupové okno som nechal vypnuté. Na záver len dodám, že budem rád za každú odozvu, či už pozitívnu alebo negatívnu, preto neváhajte a zanechajte nejaký komentík, ktorý vždy poteší. Dovidenia pri ďalšom parte!
Naposledy upravil luckyman dňa 14 Dec 2016, 13:46, celkovo upravené 10
luckyman
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC Barcelona

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #01

Poslaťod Chymus » 19 Okt 2016, 22:25

Vyber timu je v pohode, aj ked moj oblubeny tim v Nemecku je Freiburg. Na druhej strane si radsej precitam dennik za "slabsiu" Borussiu, kde to predsa len je vacsia vyzva. Drzim palce.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod Patres10 » 19 Okt 2016, 22:32

...že slabšiu Borussiu... si pobavil Chymus :D :D :D

Ja zasa výber klubu neuveriteľne chválim. Je to môj druhý najoblúbenejší tím v Nemecku (prvý neuhádne asi nik) a to hlavne kvôli účinkovaniu odchovaca NR futbalu Igora Dema v začiatkoch nového tisícročia v tomto klube. Držím palce a určite budem poctivo sledovať boje s gigantami ako Bayern, Borussia D. či nemecké Man City RB Leipzig ...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Chymus » 19 Okt 2016, 22:37

Tak v porovnani s Dortmundom je to predsa len v sucasnosti papierovo slabsia Borussia. A tvoj najoblubenejsi tim v Nemecku je pokial si dobre pamatam Stuttgarter Kickers :umnik:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Poslaťod Patres10 » 19 Okt 2016, 22:47

8) klobúk dolu :hi: dobrá pamäť kámo
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Poslaťod hansus82 » 20 Okt 2016, 10:58

pekný výber klubu, verím, že tento rok sa to tu s denníkmi trochu rozbehne, aj ja uvažujem o denníku a hádajte s akým klubom :sarcastic:
Obrázok
Obrázok užívateľa
hansus82
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: MŠK Tesla Stropkov

Poslaťod luckyman » 20 Okt 2016, 21:44

Obrázok

Mönchengladbach, Júl 2016
Prvá polovica letnej prípravy je za nami. Je to zvláštne obdobie futbalovej sezóny. V podstate celé dni trávim na štadióne, či už na tréningoch, ktorých je teraz viac, alebo analýzou tréningov, priateľských zápasov, či vymýšľaním rôznych taktických pokynov do našej taktiky. Musím povedať, že zatiaľ som s letom spokojný. S mojim trénerským tímom sme sa rozhodli, že budeme hrávať v rozostavení 4-2-3-1, pričom budeme chcieť čo najviac pressovať, jednoducho hrať atraktívny futbal, aby mali naši fanúšikovia radosť.

Obrázok
Tento štýl futbalu sme si už samozrejme vyskúšali a zatiaľ je to také striedavo dobré a striedavo horšie. Prvú možnosť, vyskúšať si novú taktiku, sme mali na našom holandskom turné. Tu sme postupne vyzvali Ajax, Twente a PSV a musím povedať, že nám to celkom šlo. S Ajaxom i Twente sme vyhrali po dobrých výkonoch, keď sa darilo najmä André Hahnovi, ktorý strelil hneď 3 naše góly a tým sa dostal na post jednotky v útoku. Strelecky sme "vybuchli" len v zápase s PSV, kde sme si moc šancí nevypracovali. A aby toho nebolo málo, tak minútu pred koncom sme neubránili súperov roh a tak sme turné po krajine tulipánov zakončili prehrou 0:1. Dá sa povedať, že vrchol prípravy sme si odkrútili 26. júla. Pre mnohých hráčov to bol veľký zážitok, veď s Barcelonou sa nehrá každý deň a už vôbec nie na jej posvätnom stánku - Nou Campe. Momentálne zrejme najlepšie útočné trio Messi-Neymar-Suárez nás preverilo dokonale. Z Nou Campu sme napokon cestovali s prehrou 1:5, ale tento zápas nám môže veľmi pomôcť v play-off Champions League. V závere mesiaca sme potom ešte zdolali treťoligový Osnabrück 3:0.

Ako som spomínal v úvode, s prácou mi pomáha môj trénersky tím. Ten sa počas leta rozšíril o niekoľko členov a ja Vám ich teraz predstavím. Po novom bude mať brankárov na starosti Antti Niemi, kondíciu budú hráči naháňať pod taktovkou Julena Masacha, techniku si budú zdokonaľovať pod vedením Paula McGuinnessa, obrannú fázu hry bude mať na starosti Bernhard Trares, s taktikou mi bude pomáhať najmä Michael Henke, ktorý je zároveň mojim asistentom a útok bude mať na starosti Diego Bortoluzzi. Okrem trénerského tímu sa rozrástol aj skautský, keď ho doplnil skúsený Derek Langley. Verím, že títo páni nám pomôžu dosiahnuť stanovené ciele!

Zamestnanci | Kvalita zamestnancov | Tréning

Obrázok

Mönchengladbach, August 2016
Úvod sezóny sa nezadržateľne blížil a tak nám už nezostávalo veľa času na prípravu. Navyše, náš úvod bol o niečo skôr, keďže vrcholom celej prípravy bol dvojzápas v play-off o účasť v skupinovej fáze Champions League. Ešte pred samotným dvojzápasom sme úspešne skompletizovali letnú prípravu, keď sme zdolali všetkých našich troch augustových súperov. Treba však podotknúť, že dva zápasy boli tzv. povinnou jazdou, keďže sme nastúpili proti tímom z nižších súťaži - Oldenburgu a Osterholzu. Tretím do partie bol grécky PAOK, ktorý sme zdolali vysoko 6:2.

Obrázok
S pocitom dobre vykonanej práce sme sa tešili na los dvojíc v spomínanom play-off. Ako nenasadený tím sme očakávali silného súpera. Už pred samotným losom som mal nepríjemný pocit. Medzi našimi možnými súpermi sa nachádzali Ajax, Šachťar, Villarreal, Porto a Manchester City. Tajne som dúfal, že sa vyhneme Guardiolovi a jeho modrej mašine, no dúfal som márne. Áno, našim súperom bol Manchester City, jeden z favoritov celej súťaže. Dvojzápas sme s malou dušičkou odštartovali na Etihad Stadium. Prvých tridsať minút bolo z našej strany dobrých. Dokonca sme nastrelili brvno. Od 30. do 60. minúty však domáci rozpútali taký kolotoč, že stav 2:0 po góloch Sterlinga a Saného bol veľmi prijateľný. A to najmä vďaka skvelému Sippelovi v našej bráne. Citizens do nás riadne búšili, ale v 61. minúte prišiel šok. Z ojedinelej akcie sme s veľkou dávkou šťastia znížili, keď sa presadil Fabian Johnson, ktorého pri odkope nastrelil Kolarov a lopta sa napokon odrazila až do brány. Domáci boli z tohto momentu dosť vykoľajení a dá sa povedať, že zvyšok zápasu bol bez nejakej výraznejšej šance na jednej či druhej strane. Zápas teda skončil výhrou Citizens 2:1, no my sme tesnú prehru, vzhľadom na priebeh zápasu, brali všetkými desiatimi. V odvete v Borussia-Parku sme chceli podať omnoho lepší výkon. Hnaní skvelými fanúšikmi sme mali raketový štart. Už v 3. minúte sa po centri z ľavej strany presadil Raffael a zrazu sme boli my tým postupujúcim mužstvom. Zverenci Pepa Guardiolu boli z úvodu zápasu dosť zaskočení a chvíľu trvalo, kým sa ich stroj rozbehol. V podstate až na začiatku druhého polčasu si vypracovali tlak, ktorý napokon premenili do vyrovnávajúceho gólu z kopačky Iheanacha. Nám teda nezostávalo nič iné, len streliť druhý gól, ktorý by znamenal predĺženie. A ten naozaj prišiel! Lars Stindl, ktorý sa dostal na ihrisko len 4 minúty predtým, strelil v 74. minúte náš druhý gól, keď sa presadil krásnou strelou spoza 16tky. Naši fanúšikovia boli z výsledku nadšení. Hnali nás dopredu, čo im sily stačili a moji zverenci boli v závere riadnej hracej doby naozaj nepríjemní. Bohužiaľ nám to nebolo nič platné. V 89. minúte sme totiž po závare v našej 16tke inkasovali druhý gól, ktorý opäť strelil Iheanacho. Tým sa sen o skupinovej fáze Champions League rozplynul.

Sklamanie po vypadnutí bolo naozaj veľké. Hráčom však nemôžem nič vyčítať. Favorita sme trápili až do konca odvetného zápasu. Na druhej strane však musím športovo uznať, že najmä za výkon z prvého zápasu si Citizens postup zaslúžili. Drobnou útechou pre nás teda budú boje v Europa League. V nej už poznáme súperov. V ťažkej skupine H sa stretneme s Lille, West Hamom a Trenčínom, takže vybojovať postup, najmä cez prvých dvoch menovaných nebude nič ľahké. A aby som nezabudol. Začali aj boje v DFB-Pokali. Cez prvé kolo sme postúpili hladko, keď sme zdolali Norderstedt na jeho ihrisku 0:2. Ja sa teda pre dnešok lúčim. O chvíľu je tu liga, tak dúfam, že nám budete fandiť aj naďalej. Borussia do toho!

Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ďakujem pekne za komentáre :) som rád, že sa výber klubu páči. Nabudúce už prídu party s ostrými zápasmi :)
luckyman
Mladík
Mladík

Poslaťod Chymus » 22 Okt 2016, 21:34

hansus82 píše:pekný výber klubu, verím, že tento rok sa to tu s denníkmi trochu rozbehne, aj ja uvažujem o denníku a hádajte s akým klubom :sarcastic:

NIEEEEEEEEEE :sos:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #02

Poslaťod Patres10 » 22 Okt 2016, 23:22

Luckyman tak snáď nik nepredpokladal, že sa dostaneš cez City (ak áno, asi by som ťa upodozrieval zo S/L :D). Ale myslím, že EL ti bude sedieť omnoho viac. Určite sa dostaneš dosť ďaleko, ak sa tím poriadne zohrá. Zaujímalo by ma napríklad, ako máš nastavené štandardky.

Tiež, či už si našiel najakú slabinu, ktorú plánuješ vylepšiť. Ja (aj keď musím priznať, že hviezdičkové označenie o tom nesvedčalo), by som povedal, že potrebuješ zlepšiť asi trénerský tím. Síce si v niektorých aspektoch najlepším v lige, ale obrana bude z dlhodobého hladiska asi tvojou dosť veľkou slabinou.

@hansus82 - a ty ani len neskúšaj začať save za Slovan :bad:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Re: Wir Sind Borussia - zápisky Olivera Neuvilla #03

Poslaťod luckyman » 24 Okt 2016, 18:30

Obrázok

Mönchengladbach, September 2016
Konečne sme sa dočkali. Musím sa priznať, že pred prvým ligovým zápasom som bol nervózny. Súťažnú premiéru som síce mal za sebou, ale štart ligy je štart ligy. Tešilo ma však, že los v úvode sezóny bol celkom milosrdný. Samozrejme, že nikdy nepodceňujem žiadneho súpera, ale rozhodne je prijateľnejšie začínať sezónu doma s Darmstadtom, ako cestovať na Bayern či do Dortmundu. Aby som nezabudol, tak pred štartom sezóny vyšla prognóza médii o konečnej tabuľke Bundesligy a futbaloví experti nás v nej umiestnili na 6. miesto, keď by sa pred nás mali dostať Schalke, Wolfsburg, Bayer, Dortmund a Bayern. Tak uvidíme.

Obrázok
Sezónu sme teda začínali v Borussia-Parku proti Darmstadtu a úvod sme mali rozprávkový. Už v 34. sekunde sa presadil Nico Schulz. Hostia potom síce vyrovnali, ale v druhom polčase sme rozhodli dvoma gólmi o výhre 3:1. Vstup do sezóny nám teda vyšiel skvelo. Bohužiaľ potom však prišli dva zápasy na ihriskách súperov a v nich sa ukázala naša slabina. Vonku jednoducho nie a nie streliť gól. V Augsburgu to ešte stačilo na remízu 0:0, keď nás držala pevná defenzíva, ale v Hamburgu už sme toľko šťastia nemali. Dva góly v prvom polčase rozhodli o našej zaslúženej prehre 2:0. Chuť sme si opäť spravili v 4. kole. Doma sme silní a tentokrát si to odniesli capkovia z Kolína, ktorí z Borussia-Parku odišli s prehrou 3:0. Vrchol septembra prišiel v jeho závere. To sme cestovali do Signal Iduna Parku na Derby Borussen proti Dortmundu. Forma oboch tímov bola kolísavá, ale favoritom boli predsa len domáci. A tí nás vyškolili neskutočným spôsobom. V zápase sme si v podstate ani nepípli. A len vďaka uzdravenému Sommerovi v bráne sme odišli s prehrou 1:0. Gólové suchoty na ihriskách súperov tak pokračujú. Čo ma teší omnoho viac je naše účinkovanie v Europa League. Znie to neuveriteľné, ale aspoň v tejto súťaži sme dokázali streliť gól na ihrisku súpera. A to rovno 5, keď sme vyhrali v Trenčíne 0:5. K tomu sme pridali aj domácu bezgólovú remízu s Lille, takže úvod sme mali celkom vydarený.

Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Mönchengladbach, Október 2016
Po nie príliš vydarenom prvom ligovom mesiaci nás čakal 4-zápasový október. Keďže sme hrali až 3 zápasy doma, dúfal som, že si pripíšeme čo najviac bodov a v tabuľke sa posunieme vyššie, ako na "septembrové" 8. miesto. Papierovo najťažším zápasom bol rozhodne hneď ten prvý. Do Gladbachu prišiel Frankfurt a to priamo z čela tabuľky, keď jeho hráči vyhrali všetkých 5 úvodných zápasov sezóny.

Obrázok
V Borussia-Parku však tvrdo narazili. Áno, aj v tomto zápase sme si udržali stopercentnú domácu bilanciu, keď sme po bezchybnom výkone zdolali Frankfurt 2:0. A to mohlo byť skóre aj podstatne vyššie, no niekoľko ďalších šancí sme nepremenili. Po Frankfurte sme zdolali aj Herthu a zrazu sa na tabuľku pozeralo omnoho krajšie. Ešte krajšie sa na ňu mohlo pozerať po zápase v Brémach. Aleluja, povedal som si sám pre seba v 8. minúte na Weserstadione v Brémach. Je to tak, v Brémach sme konečne zlomili gólove prekliatie na ihriskách súperov. Napokon sa okrem Drmića presadili aj Hofmann aj Wendt, no na body to nestačilo. Obrana si totiž vybrala slabší deň a Brémy nás porazili 4:3. Ďalší posun tabuľkou sa teda nekonal a ešte horšie bolo po 9. kole. Áno tušíte správne. Doma sme prvýkrát pustili body a to rovno všetky tri. A musím povedať, že úplne nezaslúžené. Hostia z Lipska vystrelili na našu bránu len raz, ale aj to im stačilo na výhru 1:2. Čítate správne, jedná strela, dva góly. Cítil som sa ako v nejakej počítačovej hre. Chuť zo stále nie oslnivých výsledkov v lige sme si spravili v pohároch. V Europa League sme v treťom zápase zdolali West Ham po góloch Drmića a Kramera a v pohári sme oplatili Brémam prehru z ligy. Ešteže sme doma tak dobrý (väčšinou)!

Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Mönchengladbach, November 2016
Posledným mesiacom, ktorý si dnes zhrnieme bude november v ňom dosť ťažký ligový program. V Bundeslige nás totiž čakali tri zápasy s mužstvami z čela tabuľky a k tomu zápas s trápiacím sa, no stále veľmi kvalitným Schalke. Hneď v úvode novembra však prišla radostná správa. Možno to už tušíte, možno nie, no hneď v prvom novembrovom kole sme získali prvé body na ihriskách súperov! A to na ihrisku Hoffenheimu, ktorý bol v tom čase na druhom mieste v tabuľke. Remízu 3:3 nám zariadil najmä skvelý André Hahn, ktorý sa blysol hattrickom!

Obrázok
Veľký sviatok sme zažili v polovici mesiaca. Do Gladbachu prišiel majstrovský Bayern a to bol naozaj veľký sviatok. Treba však povedať, že Bayern sa zatiaľ trápi a do tohto zápasu vstupoval až zo 6. miesta, takže na Bavorov sme si celkom verili. Tieto naše vyhlásenia napokon neboli len rečami do vetra. Bayern sme takmer do ničoho nepustili a napokon po góle Raffaela vyhrali 1:0! Záver mesiaca sa potom niesol v klasických koľajach. V Leverkusene sme už tradične prehrali aby sme následne doma rozdrvili trápiace sa Schalke. Suma sumárum nám tieto výsledky stačia na súčasne 8. miesto v tabuľke. Mužstvá pred nami sú však nasekané v malých rozostupoch, veď na vedúci Dortmund strácame len 7 bodov. Verím, že ak zlepšíme výkony na ihriskách súperov, tak sa zachviľu dotiahneme na miestenky zaručujúce účasť v európskych pohároch. Okrem ligy sme v novembri odohrali aj dva zápasy v Europa League. Najskôr sme prehrali v Londýne s West Hamom, aby sme potom doma rozdrvili Trenčín. Postup však stále nemáme vo vrecku. V poslednom zápase v Lille musíme minimálne remizovať! Bude to ťažké, ale ja chlapcom verím. Na dnes je to už všetko, vidíme sa nabudúce. Borussia do toho!

Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok | Obrázok | Obrázok

Obrázok | Obrázok

Obrázok

Ďakujem všetkým za komentáre
luckyman
Mladík
Mladík

Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť