Aktuálny čas je 20 Aug 2017, 17:20 Pokročilé hľadanie

FC UNITED OF MANCHESTER (from rags to riches)

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

Poslaťod Slamka 17 » 14 Mar 2017, 01:22

Obrázok

Toto leto sa v Manchestri udialo zopár rapídnych zmien, neviem čo na um zišlo Vám, ale Ja mám na mysli tie zo zelených trávnikov. Prvou ktorú spomeniem je príchod José Mourinha ku kormidlu Manchestru United, kde nahradil holanďana Louisa Van Gaala, v modrej časti Manchestru sa takisto konala zmena na tom najdôležitejšom poste, arabský šejkovia potrebujú okamžité výsledky a preto Manuela Pelegrinniho vymenil Pep Guardiola.

Obrázok Obrázok

Ale k veci, zmenu o ktorej chceme písať sa odohrala v tej červenej časti, ale nie u červených diablov, ale u ich menej známeho brata FC United of Manchester. Tento „ľavoboček“ bol založený v roku 2005, kvôli kontroverznému prevzatiu MU Malcomom Glazerom. To viedlo stovky fanúšikov Manchestru United, aby prechádzali k tomuto klubu. Nazývajú sa Červení rebeli ( Red Rebels).
A práve manažmentu tohto klubu sa podľa Nás podaril husársky kúsok, keď na manažérsky post získali bývalého kapitána diablov a enfant terrible nielen Francúzskeho futbalu, Erica Cantonu.

Obrázok

Pán Cantona nebudem sa tváriť že ma toto Vaše rozhodnutie viesť FC UM neprekvapilo, čo Vás viedlo k tomu aby ste prevzali šiestoligový klub?

Poviem pravdu, že ani sám neviem, ale asi to bude tým, že mi po päťdesiatke zahrabalo a už som sa aj začínal nudiť.

Čo na to budú vravieť fans Red Devils, keďže ste ikonou tohto klubu?

Čo by mali vravieť, nič, veď oni manažéra majú a nie hocijakého. Apropo niekde som videl slogan „two clubs one soul“.

Je to Vaša prvá skúsenosť na manažérskom poste, čo keď to nevyjde a Vy sa už u kormidlu žiadneho klubu nedostanete, pretože neprajníci budú rozprávať, že ste nepochodili ani na poloprofesionálnej úrovni?

Neviem prečo by som sa mal zaoberať takýmito unáhlenými závermi a manažérom som už bol, deväť rokov som bol hrajúcim trénerom Francúzskej repre v plážovom futbale.

Počas vašej kariéry ste boli impulzívnym hráčom, dokážete teraz svoje emócie udržať na uzde?

Čo sa ma už niekto bojí ? Haha, kung fu už asi nebude.

FC United Vám nemôžu ponúknuť plat, aký majú manažéri vo veľkokluboch, nebude to mať vplyv na Vašu motiváciu?

Prišiel som to tu roztočiť, baviť sa a možno sa zapísať do histórie ako Sir Alex, ktorý nastúpil k Diablom presne pred tridsiatimi rokmi a poviem smelo história sa môže opakovať.

Nebolo to až tak smelo, „môže opakovať“.

Nebolo už toho dosť, ďakujem.
Obrázok užívateľa
Slamka 17
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: MFK Košice, Lazio Roma, West Ham United

Re: FC UNITED OF MANCHESTER (from rags to riches)

Poslaťod Patres10 » 19 Mar 2017, 13:30

Nič? Ja čakám :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Poslaťod Slamka 17 » 23 Mar 2017, 23:07

episode II.

Obrázok

Príchod Erica Cantonu vyvolal medzi fanúšikmi ako aj hráčmi veľký rozruch, pozitívny aj negatívny, pri negatívnych debatách sa hlavne riešilo prečo bol po sezóne vymenený bývalý manažér Karl Marginson. „Neriešil som to a ani to riešiť nebudem, momentálne sú iné veci s ktorými sa potrebujem zaoberať.“
Ale ohlasy Red Rebels boli vo väčšine prípadov kladné, keďže veria, že Cantonove hráčske skúsenosti môžu FC UM pomôcť k výraznému zlepšeniu.
Cantona sa na druhý deň ocitol v kabíne medzi svojimi prof1/2mi, zoznamka dopadla dobre, potom Eric nafasoval klubovú vystroj a išlo sa na vec, a prvá ktorú hráči FC UM pod vedením Cantonu išli spraviť je tá najobľúbenejšia medzi dnešnými futbalovými manekýnkami, fotenie.

Obrázok

Spoznávanie kvalít hráčov na tréningoch prebiehalo v celku dobre, ibaže kvalita na ktorú bol Cantona zvyknutý zo svojich hráčskych čias bola u týchto hráčov na míle vzdialená.V rozhovore pre BBC Radio Manchester sa manažer UoM vyjadril o troch svojich hráčoch „George Thomson je jedným z naších najlepších hráčov, škoda že nemá skúsenosti z vyšších súťaží. Jason Gilchrist 21-ročný mladík, ktorý by to mal ťahať v útoku a hráčom s najväčšími skusenosťami, pokiaľ ide o štarty vo vyššej súťaži, je Chris Chantler a hoci v Sky Bet League 1 odohral tri sezony a v Škotskom prvoligovom Kilmarnocku pred dvoma rokmi odohral 26 zápasov, chýba mi uňho väčšia kvalita.“

Cantona nasľuboval generálnemu manažérovi Imranovi Merchantovi hory doly ten mu na výraznejšie posily peniaze nedal, na prestupy sa našlo 11 000 eur a na platy 29 tis. kde je voľných už iba 3 tisíc. „ Po debatách s kompetentnými som prišiel na to, že peniaze na prestupy ani nie je treba, zohnať hráča s vyššej súťaže je utópia a nejakého kvalitného mladého hráča na hosťovanie k nám nechcú poslať ich materské kluby, pretože vraj potrebujú hrať na vyššej úrovni.“

Súťaž odštartovali prvý Augustový víkend na pôde Chorley, aj keď boli v zápase lepším tímom, mladík Samizadeh ich domov poslal na prázdno. Prvý gól FC United ( ako sa pôvodne mali volať) v National League North strelil v ďalšom zápase spomínaný Gilchrist a tento zásah znamenal historické tri body FC UM. V ďalších zápasoch prišli nejaké remízky, prehry, ale aj víťazstva, ako naposledy s Bostonom United a červení sa po polovici súťaže nachádzajú na skvelom treťom mieste, zaručujúce play-off.

Obrázok Obrázok

V FA Cupe nastúpili do druhého kola kvalifikácie, kde zdolali Oxford city 3:2, v ďalšom kole vyradili Whyteleafe 2:1 a v poslednom kole kvalifikácie porazili Hemstead Town. 2:0. V prvom kole cestovali na ihrisko Blackpoolu, ktorý pôsobí o dve ligy vyššie, outsideri s Manchestru pozorne odolávali domácim celý prvý polčas a v 42. min prišla dôležitá vec, domáci McAlister po nešetrnom zákroku inkasoval červenú kartu, čo hostí pravdepodobne vyviedlo s koncentrácie a odchovanec Aston Villy Nathan Delfouneso otvoril skóre zápasu. Cantona v šatni zdvihol hráčom hlavy, a tí s favoritom držali krok do konca zápasu, až v 83. min ušiel Novakovich a rozhodol, v 90.min dokázali hostia ešte skorigovať, ale postup si hráči Blackpoolu už nenechali ujsť.
V FA Trophy ,čo je pohár pre tímy s piatej ligy a nižšie, zatiaľ prešli cez opakovaný zápas kvalifikácie a v prvom kole vyradili Blyth Spartans 2:1, teraz ich čaka Wealdstone.

Obrázok
Obrázok užívateľa
Slamka 17
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Slamka 17 » 16 Máj 2017, 00:30

episode III.

Obrázok

Cantonovci aj v odvetnej časti pokračovali na víťaznej vlne, v dvoch Vianočných dueloch sa dvakrát po sebe stretli s Altrinchamom a v oboch prípadoch zaknihovali dvojgólové víťazstvo, ich úspešné ťaženie na prelome rokov skončilo až na pôde Worcestru, po trinástich zápasoch bez prehry podľahli „The Faithful“ 0:1.

„Takáto šnúra poteší každého manažéra, ale na splnenie nášho cieľa je potrebné naďalej tvrdo pracovať. Verím že Nás táto nešťastná prehra nezastaví a budeme pokračovať na víťaznej vlne.“
Obrázok

Dôležitou vecou v tomto období bolo, že sa po štvormesačnej zlomenine chodidla vrátil do zostavy George Thomson. Ďalšia vec ktorú je potrebné spomenúť, sú Cantonove „nákupy“, ako v úvode sezóny Eric avizoval, že peniaze na prestupy nebude treba,bola pravda, na posily neminul ani penny. Do tímu pribudlo ešte v lete šesť mien, z ktorých Mechack Kanda, Lartey Sarpong a Jay Albini patrili k oporám a v novoročnom období prišli ďalší dvaja dôležitý hráči, nová brankárska jednotka Chandler Hallwood a 32 ročný stopér Pablo Mills, ktorý väčšinu svojej kariéry strávil v tímoch League 1, League 2 a v začiatkoch kariéry odohral tri sezóny v druhej najvyššej Anglickej lige Championship v drese Derby County 58 zápasov.

„Skúsenosti aké má za sebou Pablo Mills, by mohli byť pre Nás na nezaplatenie, verím, že ešte viac zlepší fungovanie obranných radov.“

Opak bol však pravdou, v ďalších siedmich dueloch United vyhrali iba dvakrát a trocha si skomplikovali svoju pozíciu, ale následne Cantona pokropil svojich zverencov živou vodou, keď vyhrali následujúcich päť zápasov a z posledných deviatich základnej časti sedem, čo im zabezpečilo druhé miesto v tabuľke a najvýhodnejšiu pozíciu pred play-off.

„Hoci sme skončili na druhom mieste, ale ešte sme nedosiahli čo sme si zaumienili, čaká nás Salford s ktorým máme zo sezóny takmer vyrovnanú bilanciu, ale získali sme o trinásť bodov viac, tak to musíme potvrdiť.“

Obrázok Obrázok

Tak ako sa vyjadril coach FC United v dlhodobej časti si počínali lepšie, keď u súpera prehrali 0:1 a doma zaznamenali výhru 3:1 čo by im v play-off súčte prinieslo postup do finále.
Prvý zápas sa hral na ihrisku Salfordu a bookmakeri boli v tomto prípade opatrný keď ich zápasové kurzy boli vyrovnané.

„Ideme do Salfordu uhrať postupový výsledok, verím, že sa nám podarí streliť gól, dva, čo nám dá pred odvetou dobrú pozíciu“.

Ibaže strelecká nemohúcnosť červených zmenila Cantonovi plány, v zápase jeho zverenci dominovali, ale z viacerých sľubných príležitosti neskórovali začo prišiel trest, v 70.min. sa po štandardnej situácii presadil Banton a otvoril skóre duelu. V závere Cantona pri snahe vyrovnať vsadil všetko do útoku a prišiel ďalší trest, z brejku sa pred Hallwoodom ocitol osamotený Green, 2:0. Pred odvetou skvela východisková pozícia pre Salford. Doteraz v sezóne na prekvapenie kľudný Cantona nechal svoje emócie vykypieť, čo si odniesol asistent manažéra Bernard Morley a aj vybavenie v klubových priestoroch Salfordu.

„Posrali sme to, v takom dôležitom zápase, ktorý máme v rukách sa to nesmie stávať, je to neakceptovateľné. V odvete musíme zabrať, lebo bude zle nedobre.“

V odvete si hráči Red Rebels uvedomovali vážnosť situácie a na soka vyleteli poriadne namotivovaný. Už po 37. sekundách otvoril skóre Jay Albini, v 17. min. zmazal manko z prvého duelu Jason Gilchrist a na konci prvej polhodinky George Thomson presunul postupové misky váh na stranu domácich, ale to nebolo všetko, do polčasu sa ešte dvakrát presadil Gilchrist, čím vlastne rozhodol o postupe už v prvom polčase. Na konečných 6:0 uzavrel strelec otváracieho gólu Albini.

„Toto je United of Manchester aký si predstavujem.“ poznamenal stroho Cantona.
Obrázok

V druhom semifinále bol lepší Kiddeminster, keď v súčte zápasov zdolal Fylde 5:2.

Vo finále sa stretli druhý a tretí tím tabuľky a vďaka tomuto postavenie mal Manchester výhodu domáceho prostredia. Vo veľmi vyrovnanom zápase padol iba jeden gól a ten strelila letná akvizícia United Jay Albini, keď v 40. min. pekne obstrelil Palmera. Tento gól do šatne hostí zlomil a v druhom dejstve si nedokázali vypracovať vážnejšiu príležitosť.

„Sme tam, sme tam, sme tam. Síce to nie je víťazstvo v Lige Majstrov ani Anglický titul, ale na možnosti tohto klubu je to velikánsky úspech, ďakujem všetkým chlapcom za krásne chvíle, ktoré dopriali nie len mne, ale aj naším fanúšikom.“ neskrýval svoje nadšenie Eric Cantona.

Obrázok

Najlepším strelcom tímu sa stala letná posila Mechack Kanda s 20-timi gólmi, pred Jasonom Gilchristom 17 a tretí Matty Wolfenden zaznamenal 11 gólov a práve tým posledným prekonal klubový rekord v počte strelených gólov (87).

Champions Leage - Real - Juventus 4:1
Europa League - Man United - Inter Milan 1:0
Premier League - 1.Chelsea 2.Liverpool 3.Tottenham 4.City 5.Arsenal 6.United .... 18. Everton
La Liga - 1.Barca 2.Atletico 3.Real
Seria A - 1.Roma 2.Juventus 3.AC
Bundesliga - 1.Bayern 2.Schalke 3.Leverkusen 4.Dortmund 5.Lipsko
Ligue 1 - 1.PSG 2.Monaco 3.Rennes
Fortuna liga - 1.Slovan 2.Žilina 3.Trnava
Synot liga - 1.Plzeň 2.Sparta 3.Slavia
Obrázok užívateľa
Slamka 17
Sponzor
Sponzor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť