Aktuálny čas je 15 Dec 2017, 15:48 Pokročilé hľadanie

MFK Spartak Hrinova

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2018

Re: MFK Spartak Hrinova

Poslaťod Tefal » 31 Dec 2016, 18:16

Obrázok

Obrázok

Ako som spominal, predseda privrel obe oci a nechal sa presvedcit, tak som sa mohol pozriet po kvalitnych posilach a nemusel obiehat so skautom stredne skoly a juniorky po okoli :sarcastic:
A aky rozdiel vedia spravit dve, tri stovky navyse!
Do obrany sme dotiahli Ivana Brezinu, ktory sa pokusal posledne dva roky restartovat svoju futbalovu karieru v Rimavskej Sobote, no odohral tam iba dva zapasy. U nas by vsak mal dirigovat obranne rady a verim, ze mladikov usmerni.
Druhou velkou rybou sa stal Richard Zupa, kanonier z Presova, odkial uz zopar bombarderov vyslo. Riso sa akurat v silnej konkurencii nedokazal presadit a tak dostane sancu ukazat svoje kvality u nas.
No a najvacsou rybou ulovenou v prestupovom rybniku je nepochybne Edo Moravcik! Nitrianska liahen talentov vyprodukovala skveleho dispecera zalohy, ktory vsak akosi neuvyzil svoj potencial a miesto prvej ligy ostal hrat iba v becku. Dotiahnut ho k nam chcelo vela trpezlivosti a presviedcania, no podarilo sa a v strede by mal byt nasim mozgovym centrom, co bude rozdavat prihravky a riadit cely tym. Schopnosti na to rozhodne ma, techniku tiez, akurat ho presvedcit aby to ukazal aj na ihrisku :)

Odisli pozas zimy:
- Peter Slovak ( nahradny brankar ) do Velky Levarov

Prisli pocas zimy:
- Ivan Brezina ( skuseny 30 rocny stredny obranca ) hraval druhu ligu za Moldavu ci Dunajsku Luznu!
- Richard Zupa ( 20 rocny utocnik ) odchovanec Presova
- Eduard Moravcik ( 22 rocny stredny zaloznik ) odchovanec Nitrianskeho futbalu, ktory bol na skusoch v Taliansku!

Jarna cast rocnika 2017/18

Obrázok
Ako som spominal, pred jarnou odvetnou castou to bolo na poprednych prieckach tabulky poriadne nabite a nam sa mierne skomplikovala priprava. Netreba zabudat, ze viacero chlapcov bolo v poslednom rocniku skoly a v marci ich cakali zaverecne skusky. Preto bolo treba znizit mnozstvo pripravnych zapasov a viac sa zamerat na mentalnu pripravu a dat im viac volna.
Chvalabohu, uvod jari sme zvladli na vybornu a prve dva suboje zvladli. Prisiel vsak koniec marca a s vykonnostou to zacalo ist dole vodou. Kto vie preco... :drink:
Nasledovali 5 zapasov, ktore sa skoncili remizou a vo vacsine z nich sme boli lepsim tymom, no stratili body v zavere a co ma ale poriadne stvalo, opat po hlupych chybach :bad:
Ked nasledne prisla prehra v Medzibrode, bolo zle nedobre! Fanusikovia aj predseda zdvihali varovny prst, pretoze to vyzeralo tak, ze vynalozene peniaze pridu navnivoc. Nasledovalo kratke sustredenie mimo Hrinovej, pocas ktorej chlapci pochopili, ze to budu zrejme pre niektorych skutocne posledne odohrate zapasy za Hrinovu a vratili sme sa poriadne bojovne naladeni. Vysledkom boli tri dolezite zaverecne vitazstva a historicky postup! :winner:

Obrázok

V Hrinovej sa oslavovalo, klub po prvykrat bude hrat tretiu ligu a je jasne, ze pred nami stoja narocne ulohy. Nielen pre vedenie, ale aj pre trenerov, personal, fanusikov...
Ak chceme dostojne reprezentovat klub vo vyssej sutazi, bude treba zalovit medzi lepsimi hracmi a dotiahnut ich pod Polanu, navyse ako som predpokladal, viaceri hraci sa rozhodli po skonceni skoly vratit domov.
K zhodnoteniu kadra... Na jednej strane som spokojny s vykonom timu ako celku, no keby som sa mal vyjadrovat specialne k jednotlivcom, asi by som bol az moc kriticky. Predsa len, viaceri ju vekom este juniori a stale sa ucia :punish:
Nemozem vsak vynechat sklamania sezony, ku ktorym patril jednoznacne Edo Moravcik, na ktoreho sme toho zrejme nalozili az prilis vela a aj ked v strede zalohy odohral zopar skvelych zapasov, cakali sme od neho viac. Navyse, po skonceni sezony sa vyjadril, ze chce z klubu odist a hrat za vacsi klub. Kedze sme sa na tychto podmienkach dohodli pri podpise zmluvy, nechcel som mu v tom branit. Len neviem, ci su Horne Obdokovce ( kam zamieril ) zrovna tym "vacsim" klubom :rolf: Bohuzial, s rovnakou poziadavkou prisiel aj Ivan Brezina, co ma mrzi, pretoze som s nim pocital aj do dalsej sezony. Skoda...
Je teda zjavne, ze do novej sezony budeme musiet vyrazne obmenit cely kader, tak sa je na co tesit 8)

Obrázok

No a kto nas to vlastne caka v III. lige? Caka nas vyrazne viac cestovania! Pozrieme sa do Dolneho Kubina na severe, do Rimavskej Soboty na juhu a zahrame si aj proti Zilinskemu "Becku" na stadione "pod Dubnom"!!! Je sa na co tesit, no treba sa poriadne pripravit, aby sme tam neboli za fackovacich panakov :nono:

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Som fanúšikom:: Petrzalka

Poslaťod Tefal » 01 Jan 2017, 16:36

Obrázok

Sezona 2019/20 - III. liga Stred

Hned na uvod zacneme ocakavanymi zmenami v kadri:

Odisli:

Ondrej Miklian ( ukoncenie hracskej kariery - bude viest Hrinovsku 19tku )
Ivan Brezina ( ukoncenie zmluvy na vlastnu ziadost )
Robert Paprcka ( ukoncenie zmluvy )
Pavel Micuda ( ukoncenie zmluvy )
Juraj Sufliarsky ( ukoncenie zmluvy )
Eduard Moravcik ( prestup - Horne Obdokovce )
7 dalsich juniorov sa rozhodlo nepokracovat v klube a nepodpisali sme s nimi zmluvy...

Prisli:

Frederik Baricak - 23 rokov - lavy obranca ( Dolny Kubin )
Nicolas Balla - 23 rokov - lavy kridelnik ( Slovenske Darmoty )
Marko Hanusin - 20 rokov - pravy kridelnik ( Lokomotiva Kosice )
Sebastian Vyskoc - 19 rokov - stredny obranca ( Spisska Nova Ves )
Stefan Balog - 21 rokov - stredny zaloznik - prave kridlo ( Rimavska Sobota )
Peter Szabo - 17 rokov - utocnik ( Topolcany )
Andrej Duchon - 26 rokov - brankar ( Vajnory )

Pocas leta prislo v Hrinovej k poriadnemu prevetraniu kadra a odislo celkovo 12 hracov, namiesto ktorych sa nam podarilo priviest kvalitne posily. Pocitame s tym, ze ich zohratie bude nejaky ten "piatok" trvat...
V kadri nastala este jedna zmena. Byvaly dlhorocny kapitan Ondrej Miklian definitivne zavesil kopacky na klinec a chce sa naplno venovat juniorom Hrinovej. Snad aj vdaka jeho skusenostiam vyrastie v Hrinovej hrac, co bude strasit superov.

Obrázok

Pripravne zapasy:

MFK Hrinova 2:1 CFK Nitra ( III. liga )
MFK Detva 0:4 MFK Hrinova ( V. liga )
FK Terchova 0:1 MFK Hrinova ( V. liga )
FK Slovan Levice 1:4 MFK Hrinova ( V. liga )
MFK Hrinova 1:2 FK Spartak Vrable ( III. liga )

Taktika a predstavenie kadra:

V ramci taktiky by som chcel nadviazat na ucinny sposob obrany proti silnejsim superom. Som zvedavy, ci bude fungovat aj v III. lige, pretoze v tej nizsej sa dalo spolahnut, ze superovi strelci to skusali vacsinou spoza sestnastky a ich pokusy lietali viac-menej mimo...
V branke mame novu jednicku, ktorou by mal byt Andrej Duchon. Oproti Petovi Chriastelovi je sice mierne slabsi vo vzduchu ( zapricinene aj rozdielom vo vyske - Duchon 189 / Chriastel 197 ) no je vyrazne lepsi v obratnosti!
Obrana zaznamenala taktiez zmeny. Na lavej strane by mal operovat "Fred" Baricak. Oproti Kubovi Chriastelovi je lepsi hlavne po fyzickej stranke, no zaroven aj v schopnosti zastavit protivnika!
Na pravej strane ostala povodna dvojica Gombala - Marcinek, kde sa nam zatial nepodarilo najst adekvatnu posilu.
Stred obrany... oblast ktora ma strasila a zrejme este nejaku dobu aj bude strasit a matat...Malatinec s
Chvostekom su mladi chlapci, ktory sice vynikaju vo vzduchu, no chyba im, ako by som to povedal... su to jednoducho tupe polena! Ked super nasadil rychlonoheho utocnika, okamzite som menil taktiku. Ak sa totiz hralo po zemi, chlapci boli neskodni... Bohuzial... Aj preto som hladal niekoho sice mensieho, no naopak rychlejsieho a rozhodnejsieho obrancu... Jedneho takeho sice v time mam - Janko Bariak, no este sa ma velmi vela co ucit. Aj preto bola nutna posila, ktorou by mal byt Sebastian Vyskoc. Skvely atleticky hrac, vynika v schopnosti zastavovat superovych hracov a taktiez ma viac odhodlania, nez nasa podarena dvojica. Ked sa navyse roznesie povest o jeho vysportovanej postave, ziskame si do fanusikovskeho tabora zrejme cely dievcensky folklorny subor :rofl:
Medzi zalohou a obranou by mal operovatMatus Suljic, ktory si na tuto rolu zvykol uz v minulej sezone a ak bude taktika fungovat, zrejme sa poobzerame po posilneni postu. Ako defenzivny zaloznik by mal vypomahat hlavne obrancom a zastavovat nebezpecne prieniky superovych hracov, ktore nam v minulej sezone robili znacne problemy.
Zaloha... tam sa toho zmenilo snad najviac...
Na lavej strane by mal dostat prednost 23 rocny Nicolas Balla. Vrasky mi pri nom robi akurat jeho fyzicka pripravenost, ktoru pocas minuleho roka mierne zanedbal, tak na neho skusim nasadit nasu novu CR7 ( S.Vyskoc ). Este na tomto poste mame Martina Jonasa, ktory ma sice o 5 rokov menej, no ak by sa dokazal od svojho starsieho kolegu co to naucit, mohol by byt coskoro nasou novou jednotkou na lavej strane zalohy!
Na druhej strane zalohy je dalsie nove meno - Marko Hanusin. 20 rocny kreativny kridelnik, ktory je oproti Tonovi Potomovi rychlejsi, no opat potrebuje zapracovat na vydrzi. Nemozem zabudnut ani na jeho dalsiu skvelu vlastnost, ktorou je zahravanie rohovych a priamych kopov. Z toho by sme rozhodne chceli vytazit co najviac! No a je tu stred zalohy, snad najdolezitejsia oblast celeho tymu. No a este jedno meno na pozicii praveho kridla. Stefan Balog! Ten by mal byt klucovym hracom na pravej strane, no kedze je univerzal, budem ho skusat aj v strede pola. Stevo vynika hlavne v schopnosti zastavovat superovych hracov, no a v schopnosti periferneho videnia, preco sme ho vlastne do klubu priviedli. Jeho slabinou je sice centrovanie, no uz sa pracuje na tom, aby sa to zlepsilo. Po fyzickej stranke je skvele pripraveny, nastastie...
Stred pola ostava nezmeneny... Nadalej sa snazime zlanarit do klubu schopneho zaloznika, ktory by mal schopnosti dirigovat zalohu, no zatial ostava vsetko v rovine rokovani... Budeme sa tak nadalej spoliehat na 24 rocneho Jakuba Babica, ktory si za posledne roky vydobil slusne renome a stale patri k nasim najlepsim hracom. Vedla neho sa vsak bude striedat trojica Gaspar-Duraci-Havrla. Tu je vsak problem v nestalych vykonoch...
Utok... tu chvalabohu mame z coho vyberat :cookie: K Risovi Zupovi a Elekovi Hazimu, ktori zaziarili v jarnej casti minuleho rocnika sa pripojila nova posila, ktorou je iba 17 rocny talentovany Peter Szabo z Topolcian. Riso je silovy, samostatny hrac, zatial co Peto je viac tymovo a technicky zalozeny. Vedla nich je tu este Andrej Hrubec a Marek Gasperak. Teda stvorica vyrovnanych utocnikov, z ktorych kazdy dostane svoju sancu a verim, ze sa dokazu proti silnejsim obrancom presadit.
Obavam sa vsak, ci budu dostatocne zasobeny zo zalohy... stale totiz chyba hrac, co by dokazal rozdavat presne prihravky...
V ramci taktiky by sme sa mali drzat osvedceneho formatu: 4 obrancovia - 1 defenzivny zaloznik - 4 zaloznici a jeden utocnik. Vychadzat by sme chceli zo zabezpecenej obrany, vyrazat rychlo dopredu a hrat co najviac po kridlach...
Treba povedat, ze musim taktiku sit hlavne na hracov ktorych mam v kadri, kedze si nemozeme dovolit kupovat a lakat hracov, ktorych by som chcel...

Obrázok

A na uplny zaver pripajam stav nasich financii, kde je jasne vidiet v akej velkej sme prdeli... :mafia:

Prognoza pred sezonou k nam bola docela laskava! Nemozno popriet, ze nasim hlavnym cielom bude jednoznacne zachrana v III. lige, co vsak bude vyrazne stazene skutocnostou, ze budujeme novy tim a hraci si budu na taktiku a prostredie zvykat iba postupne... Z "tretej ligy - stred" vypadavaju posledne dva kluby, tak dufam, ze nebudeme na konci sezony jednym z nich...
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 09 Jan 2017, 18:17

Obrázok

Jesenna cast rocnika 2019/20

Obrázok
Hrinovcania sa historicky prvykrat predstavili v III. lige a jesenna cast sutaze jasne ukazala, ze novacik to zo zachranou nebude mat vobec jednoduche. Nezohratost tymu, neskusenost niektorych hracov, mnozstvo chyb a nepresnosti, ale hlavne strelecka impotencia... to boli hlavne znaky, ktore Spartak pocas prvych 15 zapasov sprevadzali...
Uvodne prehry proti Zilinskemu "Becku", doma proti Lucencu a opat vonku na pode favorizovaneho Dolneho Kubina sa ocakavali, no nasledne prisli dolezite suboje proti klubom, ktore mali podobne ciele ako Hrinova. To jest zachrana... respektive sa jej co najviac vzdialit. Odveta doma s Tisovcom, ktoremu sme chceli vratit "pozicane" s pred dvoch sezon sa vydarila iba ciastocne. Bezgolova remiza znamenala aspon zisk prveho bodu, no nasledna remiza v Salkovej uz bolela viac. Opat sa vsak ozyvali chlacholive hlasy, ze bod zvonku je vlastne nasou vyhrou...
V kolonke nasich strelenych golov vsak stale svietila nula!!!
Az konecne prisiel domaci zapas proti Namestovu a nase prve tri body :yahoo: o ktore sa postaral Martin Jonas a v druhom polcase vitaznym golom Andrej Hrubec! Keby som vsak vedel, ze to bude nasa jedina vyhra na jesen, asi by som ju oslavil este viac...
V dalsich subojoch sme totiz zbierali vacsinou po bode, no co je horsie, v 9 zapasoch sme dokazali strelit opat iba dva goly! a to je doslova strasne...
Je tak doslova zazrak, ze sme jesen zakoncili tesne nad pasmom zostupu, no ak sa chceme na jar zachranit, budeme musiet zabrat ovela viac. Pevne verim, ze kader sa po polroku uz dokazal zohrat a ze to bude uz len lepsie. Posily sa ocakavat nedaju, kedze nas mzdovy rozpocet je vycerpany a este stastie, ze zatial nikoho z vedenia nenapadlo ho mierne vylepsit a niekolko hracov prepustit...
Co vsak mrzi je navstevnost... oproti stvrtej lige ostavame stale na tych istych cislach. V Hrinovej zije "vraj" vyse 7000 obyvatelov, no na futbal chodi ledva 250 z nich... na vykrytie rozpoctu potrebujeme, aby ich chodilo omnoho viac...
A aby som nezabudol... slavna taktika...
Po troch zapasoch som si nou mohol vytriet rit a nezostavalo nic ine, nez opatovne improvizovanie. Bolo prakticky jedno, ci je na hrote jeden alebo dva utocnici, boli tak jednoducho strateni :facepalm:
Zaloha mala co robit, aby hasila superove sance pred vlastnou sestnastkou a tak velakrat nezostavali sily na hru dopredu. Navyse... ak si hraci nevedia presne prihrat, respektive podrzat loptu dlhsie nez sa uvolni niektori zo spoluhracov, tak nemozno cakat, ze by sme si vytvorili co i len ciastocny tlak...
Jar bude mimoriadne narocna, no stale verim, ze by sme sa mohli zachranit...

Obrázok

Obrázok
Pri aktualnych problemoch s nasou formou sa v narodnom pohari nie je velmi cim chvalit.
V prvom kole sme zo stastim vypoklonkovali tretoligovu Dubnicu ( 0:0 ) ako inac na pokutove kopy 4:3, no nasledne sme nezvladli suboj proti stvrtoligovemu Jablonovemu.
Po 90 minutach svietil na ukazovateli skore stav 1:1 a nasledovali pokutove kopy, v ktorych sme tentokrat tahali za kratsi koniec my. Domaci premenili vsetky svoje pokusy, zatial co u nas zavahali Marcinek aj Szabo a tak sme tentokrat skoncili uz v druhom kole...

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 09 Jan 2017, 18:19

Obrázok

Obrázok

Hned na uvod, dakujem vsetkym co Hrinovsky "partizansky" boj v III. lige sleduju :thanks:

Jesenna ligova cast nam realne ukazala, ako na tom skutocne sme! Ak sme sa chceli v III. lige zachranit, bolo treba klub bud posilnit, alebo zacat verit v zazraky. A peniaze v Hrinovej ako vieme nie su... :facepalm:
Marne som sa obzeral po posilach, predseda sa vyjadril jasne... uz ani cent navyse...
Na talentovanych juniorov z okolia som mohol taktiez zabudnut, predsa len, hrame tretiu ligu a superi su kvalitnejsi. No a aby toho nebolo malo, pocas zimneho prestupneho obdobia sa nam kader dokonca zuzil. Holt, nie kazdemu vonia hrat pod stresom, v zachranujucom sa klube...
Zamrzel najma odchod nasho najschopnejsieho utocnika. Szabo sa upisal Bardejovu v posledny prestupovy den a aj ked som mu pred prichodom slubil, ze ho nebudem brzdit ak pride lepsia ponuka, docela ma chlapec sklamal. U nas mal sancu pravidelne hrat, zatial co v Bardejove bude hrat akurat tak v juniorke...
Prichod naopak nebol ziaden...
Aj ked, velku radost mi spravili necakane dorastenci. Medzi 16 rocnymi novymi nadejami sa objavil chlapec s docela divnym menom Roderik Kelemen! A ja som nestacil zasnut! Talent ako hrom a z nasej Hrinovskej liahne, kam som uz ani nechodil, pretoze to nemalo zmysel. Dokonca som minuly rok uvazoval, ci nenavrhnem vedeniu jej zrusenie, cim by sa usetrilo kopu financii...
A mate to tu... juniorka ostane! Kto vie, ci sa neobjavi prave niekde za kopcom novy talent, ako Roderik.
Kazdopadne, smeroval rovno do Acka a aj ked sa Ondrej Miklian ( trener juniorky ) durdil, pretoze ho chcel mat vo svojom kadri on, posledne slovo som mal ja :thumbsup:
A ked uz som spominal Ondreja... toho zlanarili v marci funkcionari stvrtoligoveho Krasna nad Kysucou, aby im pomohol vytiahnut klub z posledneho miesta v lige! Dufal som, ze u nas vydrzi dlhsie :'(

Odisli pozas zimy:
- Juraj Duraci ( talentovany stredopoliar ) do Vysnych Opatskych - IV. liga
- Peter Szabo ( nas najlepsi strelec po jeseni... :tired: ) do Bardejova - II. liga

Prisli pocas zimy:
- nikto...

Jarna cast rocnika 2017/18

Obrázok
Jarnu odvetnu cast sme zacali ako inac prehrou :facepalm: Marna bola snaha prinutit hracov, aby si osvojili takticke pokyny... co z toho, ked si nevedeli presne prihrat, podrzat loptu a kopili hlupe chyby... utocnici boli strateni a s Hrinovou to nevyzeralo dobre :'(
Neostavalo nic ine, nez sa plne koncentrovat na rozhodujuce suboje proti Salkovej a Kalinovu, teda nasim priamym konkurentom v boji o zachranu. V 20 kole sa hral zapas o "sest bodov", ktory sme chvalabohu doma zvladli a spominanu Salkovu zdolali 2:1!!! To bolo v Hrinovej radosti :D
Treba vsak pripomenut, ze nam k vitazstvu vyrazne dopomohol samotny super... Od 60 minuty hrali iba v desiatich a aby toho nebolo malo o dve minuty odpiskal proti nim rozhodca penaltu! Nas obranca Vyskoc ju premenil a bolo vyrovnane 1:1! Tri minuty pred koncom sme navyse zurocili drvivy tlak, ked sa do utoku pri postrannej ciarne hrnul aj travnikar s kosackou a Andrej Hrubec nam zabezpecil mimoriadne cenne tri body!
Chlapci si zacali o nieco viac verit a v dalsom domacom zapase sme sa postarali o necakane prekvapenie, ked sme zdolali dovtedajsieho lidra z Novej Bane 1:0!!! Klasicky zapas prveho proti poslednemu :mafia:
Avsak... miesto toho aby sme dokazali euforiu vyuzit, prisla neprijemna seria piatich zapasov, v ktorych sme ziskali iba jediny bod a ja som sa navyse pohadal s niektorymi hracmi ( Zupa, Balla, Baricak za Acko viac nenastupili ). Moralka bola opat na bode mrazu no nastastie sme neboli jediny... Kalinovcania riesili podobne problemy a dve kola pred koncom sme ich navyse definitivne poslali do IV. ligy a ziskanymi tromi bodmi sa navyse v lige zachranili. Zaverecne vysoke vitazsvo proti rezerve Podbrezovej ( nastupili s dorastencami ) bolo zaroven rozluckou s niektorymi hracmi, ktory sa rozhodli po sezone z klubu odist...

Obrázok

Dolezite vsak je, ze sme sa zachranili! Aj ked nam pocas celej sezony tieklo do topanok, v rozhodujucich momentoch dokazali hraci zabrat a usetrili ma od infarktu.
Co prinesie nova sezona je vo hviezdach, pretoze viacero hracov ako som spominal chce zmenit dres a najst nahradu nebude jednoduche. Peniaze na rozdavanie rozhodne nemame a kvalitnejsi hraci vyzaduju niekedy az neuveritelne poziadavky.
A na zaver uz len dodam... Ondrejovi Miklianovi sa Krasno nad Kysucou zachranit nepodarilo a zrejme v klube skonci... uz sme stihli sadnut na poharik a kujeme spolu dalsie pikle :drink:

Obrázok

Buducu sezonu nas caka opat tuhy boj o zachranu a na nase stastie k nam do III. ligy nespadol ziaden z druholigistov! Naopak sme dostali nie dvoch ale rovno troch novacikov! Zo IV ligy Stred - sever pribudli OSK Banik Stranavy a SKM Liptovsky Hradok, no a z juznej vetvy sa konecne podarilo postupit Slovenskym Darmotam :D Poslednych 5 sezon skoncili vzdy v prvej trojke...

Obrázok

Obrázok

ps: lanaria ma silno uz aj tretoligove kluby a Martincania naslubovali hory - doly... ostavam vsak verny Hrinovcanom a beda dalsim odvazlivcom co pridu s podobnymi ponukami :killer:
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 09 Jan 2017, 18:22

Obrázok

Sezona 2019/20 - III. liga Stred

Prvu sezonu sme uspesne zvladli, no ta dalsia uz klope na dvere a nie nadarmo sa vravi, "pre novacika nie je narocna ta prva, ale az ta druha sezona..."
Cele leto som riesil prichody a odchody a bolo ich neurekom. Problem s peniazmi ostava a tak som musel opat spekulovat koho priviest, respektive ukecat a presvedcit ho, ze prave u nas mu bude dobre :popcorn:
Kopec hracov sklamalo a ked navyse niektori z nich mali tu drzost klopat mi na dvere a dozadovat sa premii, poslal som ich do ... vsak viete kam
S prichodmi som spokojny iba ciastocne, pretoze sa nam nepodarilo ulovit ziadnu velku rybu, ziadneho hraca, ktory by nad ostatnymi vycnieval... kto vie, mozno to bude tentokrat lepsie.
Medzi novymi menami su stari harcovnici, ale aj mlade pusky, tak uvidime co prinesie uvod sezony...

Tak tu su prestupove zmeny v kadri:

Odisli:

Frederik Baricak ( ukoncenie zmluvy na vlastnu ziadost )
Nicolas Balla ( ukoncenie zmluvy na vlastnu ziadost )
Richard Zupa ( ukoncenie zmluvy na vlastnu ziadost )
Jakub Chriastel ( ukoncenie zmluvy )
Andrej Duchon ( ukoncenie zmluvy )
David Gaspar ( ukoncenie zmluvy )
Elek Hazi ( prestup dohodnuty uz na zaciatku roka ) - do FK Poprad
Lukas Jakubec ( dorastenec - bez zmluvy )
Pavol Kovac ( dorastenec - bez zmluvy )
Adam Grega ( dorastenec - bez zmluvy )

Prisli:

Viktor Kral - 26 rokov - utocnik ( Lipany )
Lukas Buchanec- 27 rokov - utocnik ( Surovce )
Martin Duraci - 24 rokov - utocnik ( Kosice - Barca )
David Bobcek - 23 rokov - brankar ( Duslo Sala )
Adam Vasko- 19 rokov - lavy kridelnik ( FC VSS Kosice )
Jan Capla - 19 rokov - stredny zaloznik ( FC VSS Kosice )
Igor Dragula - 31 rokov - univerzalny kridelny obranca ( Dolny Kubin )
Walter Rischer - 33 rokov - stredny zaloznik - skaut( FK Lamac Bratislava )
David Meszaros - 19 rokov - lavy obranca ( AS Trencin )

V Hrinovej sa teda opatovne premiesal kader a uz priprava ukazala, ze nas caka dalsi narocny rok, v ktorom sa nase ciele nemenia. Opat sa budeme chciet zachranit v III. lige!

Obrázok

Pripravne zapasy:

MFK Hrinova 3:0 MFK Detva ( IV. liga )
MFK Roznava 0:0 MFK Hrinova ( IV. liga )
TJ Sokol Medzibrod 1:0 MFK Hrinova ( IV. liga )
MFK Hrinova 2:0 SK Partizan Cierny Balog( IV. liga )
TJ Banik Kalinovo 0:2 MFK Hrinova( IV. liga )
MFK Hrinova 1:2 FC Lokomotiva Kosice ( III. liga )

Na koniec dodam este jednu prijemnu spravu. Janko Jarovnicky - asistent pri kormidle, odisiel po sezone na zasluzeny dochodok a na jeho uvolnene miesto sa vracia Ondrej Miklian! Legenda je tak spat a dufam, ze to povzbudi nielen fanusikov, ale aj samotnych hracov :drink:
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 09 Jan 2017, 18:23

Obrázok

Jesenna cast rocnika 2020/21

Obrázok
Opat bola pred nami narocna sezona, navyse s kopou novych hracov, od ktorych sa samozrejme vela ocakavalo. Priprava ukazala rezervy, aj zlepsenia oproti minulemu rocniku, no zo skusenosti z minuleho roka som tomu nedaval az taky velky vyznam.
Uz prvy zapas na pode Kremnicky ukazal, ze obrana stoji na ovela pevnejsich nohach, nez tomu bolo v minulej sezone. V branke sa ukazala dalsia nova tvar - David Bobcek, ktory uvodny zapas zvladol s bravurou, no svoje miesto si este len mal zasluzit. Utok... Bohuzial, stale nevyrazny...
V dalsom zapase som zariskoval a premiesal nielen zostavou, ale aj taktikou, co nam prinieslo hladku prehru 0:2 s Namestovom, co fanusikovia niesli dost tazko. Chvalabohu, prisiel nasledujuci zapas v Dolnom Kubine a nase naopak necakane vitazstvo! Uvod jesene teda ako na hojdacke, co rozhodne mojim nervom neprispievalo...
Nasledujuce dva zapasy sme sa poriadne vytrapili a kedze utok nadalej nefungoval, dosla mi trpezlivost a bolo potrebne pristupit k radikalnym krokom. Odniesol si to Viktor Kral, ktory stihol odohrat na hrote 4 zapasy, no jeho vykon bol doslova zalostny. Na hraca s tretoligovymi skusenostami toho bolo az prilis malo. Po zapase v Teplicke uz ani nenastupil do autobusu...
Obrázok

Tato vystraha paradoxne splnila svoj ucel ovela viac, nez som cakal!
Nasledovala seria 5 zapasov bez prehry, z ktorych sme dokonca dva suboje vyhrali a to nas katapultovalo do stredu tabulky! Hrinovcanov si navyse zacali vsimat aj superi a hlavne ich skauti... Neuveritelnu formu od zaciatku roka tahal obranca Sebastian Vyskoc ( priemer 7,17 - 6x oceneny ako hrac zapasu! ), ku ktoremu sa postupne pridavali aj spoluhraci a dobra forma sa chvalabohu zacala prejavovat aj na ihrisku. Strelecky je to stale bieda, no to je skor vysledok nasej defenzivnej taktiky. V 15 zapasoch sme strelili 9 golov, no inkasovali iba 8, co je najmenej zo vsetkych tretoligistov! Zaver jesene sa niesol v znameni, "vonku rozdame - doma nic nedame", no aj to stacilo na to, aby sme prezimovali na fantastickom 8 mieste! Ale pozor, na zostupove priecky mame naskok "iba" siestich bodov, co nie je az tak vela na to, aby sme mohli uvod jari odflaknut.
Ako som spominal, o hracov zacina byt zaujem a hlavne nas najlepsi obranca Vyskoc je v hladaciku viacerych velkych klubov. Michalovcania za neho navyse ponukli lukrativne peniaze, no aj ked sme v cervenych cislach, ich ponuku som odmietol...
Zaujem vsak nebol iba o hracov! Po poslednom jesennom zapase sa za mnou zastavili predstavitelia madarskeho prvoligoveho klubu Dunaujvaros ASE a ich ponuke neslo odolat. Zabezpeceny, ale hlavne prvoligovy klub? To by bol velky krok dopredu :vv:
Z vybranych uchadzacov sme nakoniec ostali iba dvaja, no na ziadost fanusikov sa rozhodli pre trenera ich juniorky. Napriek tomu tento pokus nelutujem :thumbsup:
V ramci zimneho prestupoveho obdobia zrejme ostanem opat bez posil, nie ze by som nechcel... vsetko vsak brzdia financie... mzdovy rozpocet je vycerpany a kvalitnejsi hraci chcu viac, nez si mozeme aktualne dovolit...
Hlavnym cielom tak bude udrzat kader pokope a nepustit ziadnu z opor... snad sa to podari :mafia:

Obrázok

Obrázok
Skvelu formu z ligy sme dokazali pretavit aj do narodneho pohara, v ktorom sme sa stali doslova penaltovymi kralmi!
V prvom kole sme najprv vyradili stvrtoligove Jarovce, ambiciozneho novacika z Bratislavy, v ktoreho drese sa objavilo zopar znamych mien! Po blaznivom priebehu sa zapas skoncil 3:3 ( na nase pomery skutocne nezvycajne lol2 ) a v naslednej penaltovej loterii sa zurocil trenink pred sezonou! Vsetci nasi hraci premenili, zatial co Jarovcania v siestej serii zlyhali a tak sme sa mohli chystat na druhe kolo!
Tam nas cakala druholigova Nitra, co znamenalo velku oslavu futbalu pod Polanou :yahoo:
Defenzivna taktika slavila navyse necakany uspech a po bezgolovom priebehu nasledovali opat penalty! Stvorica nasich bola opat bezchybna, zatial co dvaja Nitrania svoje pokusy nezvladli a Hrinova mohla slavit senzacny postup do tretieho kola!!!
Obrázok
Dalsim superom boli tretoligove Borcice a priebeh bol rovnaky ako v predchadzajucom zapase. Opat bezgolova remiza a penalty! Tentokrat to bolo o chlp narocnejsie, pretoze sa zaskvel hostujuci brankar, no na nasej strane sa nedal zahanbit Bobcek a po vitazstve 3:2 sme pokracovali dalej!!! :thumbsup:
To uz nas cakalo historicke osemfinale a na nase stastie sme dostali dalsieho tretoligistu, dokonca z nasej ligy - OSK Banik Stranavy! Do hladiska navyse prislo viac nez 500 divakov, co je presne o polovicu viac, nez kolko chodi na nase ligove suboje! Taktika sa nemenila, a nemenil sa ani vysledok! Opat bez golov a opat penalty a opat so stastnym koncom pre nas. 4 nasi dali, akurat mlady Meszaros prestrelil, co az tak nevadilo, pretoze Stranavcania zlyhali dva krat, co odstartovalo burlive oslavy.
Hrinovcania sa predstavia v narodnom pohari aj na jar a tam ich bude cakat druholige AFC Nove Mesto nad Vahom. Necakane, ale o to krajsie...

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 09 Jan 2017, 18:28

Obrázok

Obrázok

S miernymi obavami som posielal hracov na dlhsiu zimnu dovolenku, pretoze nebolo iste, ze sa vsetci vratia...
Nie ze by sme sa niektoreho z nich potrebovali "zbavit", skor islo o zaujem inych klubov a mne rozhodne nevonala myslienka, ze by som o niektoru z opor pred jarou prisiel.
Chvalabohu, chlapci boli vdaka skvelej jeseni "kralmi" Hrinovej ( teda aspon v okoli stadiona... ) co im zrejme vyhovovalo viac, nez aby sa stali iba dalsim z "novych" hracov v niektorom z vacsich klubov.
A tak sa stalo, ze sa na predpripravne stretnutie dostavili vsetci hraci! :yahoo:
Vsetka cest... medzi fanusikmi totiz koluju vselijake reci ohladne buducnosti Hrinovskeho futbalu. Pravda je totiz taka, ze to s klubom vyzera byt kazdym rokom horsie a horsie a predsedovi sa stale nepodarilo najst takeho sponzora, ktory by dokazal vykryt naklady tak, aby sme nekoncili po sezone v cervenych cislach...
Necham sa prekvapit, co prinesie samotna jesen, no pre nas bolo hlavne to, co predvedieme na ihrisku, pretoze bola pred nami narocna jarna cast, v ktorej sme chceli nadviazat na skvele vykony z uvodu ligoveho rocnika. Ciel bol stale rovnaky, zachranit sa!

Vdaka financnym suchotam pocas zimneho prestupneho obdobia nikto novy do klubu neprisiel...

Odisli pozas zimy:
- nikto

Prisli pocas zimy:
- nikto...

Jarna cast rocnika 2020/21

Obrázok
Bez novych posil, ale s rovnakym kadrom, ktory tak potesil na jesen sme vykrocili ku "krajsim zajtrajskom", ako sa kedysi hovorilo :potlesk:
Uz prve kola ukazali, ze chlapci nic nestratili z dobrej formy a v kabine po dlhej dobe vladla skvela nalada. Vitazstvo v prvom zapase proti Kremnicke chlapcov poriadne navnadilo, pretoze uz o par dni nas cakal mimoriadne dolezity, no rovnako narocny suboj v narodnom pohari. A tam uz islo o vela, Hrinovcania totiz bojovali o postup do semifinale!!!
Pred svelou divackou kulisou ( nieco vyse 500 divakov :rofl: ) Spartak od 68 viedol golom Buchanca, no v uplnom zavere podlahol tlaku favorita a Marcel Jass v 89 minute vyrovnal a zapas tak opat museli rozhodovat pokutove kopy :vrr: V piatej serii Bohuzial zlyhal Laco Chvostek a kedze super premenil vsetky svoje pokusy, lucit sa s poharovou sutazou museli Hrinovcania. Velka skoda, no za ucinkovanie a vykony treba vzdat hold. Napriek prehre fanusikovia svojich hracov vytlieskali a chlapci sa mohli zamerat na ligovu sutaz, kde nas cakalo este vela zapasov do jej konca.
Spartak dalej strasil superov v III. lige a prvu jarnu prehru zaznamenal az na pode Zilinskej rezervy! To uz sa pohyboval v pokojnom strede tabulky a zostupove priecky sa mu vzdalovali jedna radost.
Spokojnost v kabine sa preniesla na ihrisko v takom meradle, ze Hrinovcania nacali fantasticku seriu bez prehry, ktora sa natiahla na 7 zapasov :happy:
Na nieco podobne sme si pamatali akurat tak zo IV ligy, respektive z premierovej sezony v III. lige - no v opacnom garde...

Co vsak bolo skutocne za uspechmi? Ako inac - nova taktika!
Po experimentovani s viacerymi variantami a schemami, skusani obrannych aj utocnych taktik, ked nepomohli ani nadobudnute skusenosti z kurzov taktickeho myslenia od Lacka Borbelyho, som sa rozhodol vykaslat na mnozstvo pokynov a nechal som hracov hrat...
Zmenila sa aj formacia - z klasickeho 4-4-1-1 som presiel na system 4-1-2-2-1!
Obranna stvorica ostala nezmenena, pred nimi vsak pribudol defenzivny zaloznik, ktory ucinne vypomahal rozbijat utocne snahy supera. V strede pola ostali dvaja zaloznici, ktori mali na starost hlavne podporu vysunutych kridiel a jedineho hrotoveho utocnika.
A cuduj sa svetu, ono to zacalo fungovat :thumbsup:

[align=center]Obrázok[/align]

A fungovalo to az tak dobre, ze sme mali uz 4 kola pred koncom sutaze istotu zachrany v III. lige a uspesne atakovali priecky v hornej patke sutaze! A to by pred sezonou cakal skutocne malokto.
Doma sme ostali pocas celej jari neporazeny! a iba vdaka vypustenemu zaveru sme neskoncili v prvej trojke. O postupujucom do II. ligy vsak bolo rozhodnute uz davnejsie a vo financnej situacii v akej klub je boli akekolvek myslienky na vyssiu sutaz nerealne.
Spartak Hrinova skoncil na fantastickom piatom mieste a vedla uspesneho ucinkovnia v narodnom pohari to bol dalsi dovod na posezonne oslavy. Hraci pochopili, ze uspech sa da dosiahnut iba kolektivnym vykonom a tak ma ani neprekvapilo, ked sa hned niekolko z nich ozvalo, ze by chceli v klube ostat aj nadalej...

Strelca sme sice nenasli, no co je pozitivne, oproti minulej sezone zabrali prakticky vsetky posily, ktore sme pred sezonou do klubu dotiahli. Bobcek v branke odchytal vsetky zapasy a Petovi Chriastelovi prakticky ani nedal sancu dostat sa medzi tri zrde. Obrane kralovala pocas celej sezony dvojica Chvostek - Vyskoc, zatial co na kridlach si svoje miesto vybojoval ci uz skuseny Dragula, alebo sa na lavej strane striedala dvojica Meszaros - Kelemen.
Zo stredu pola prekvapujuco vypadol Babic, ktory sa este na jesen zranil a jeho miesto zaujal Kosicny odchovanec Janko Capla. Spolu s Balogom vytvorili skvelu dispecersku dvojicu, ktora strazila stred pola.
Dolezitym hracom, ( aj ked fanusikovia mali pocas celej sezony iny nazor ) bol ale veteran Walter Rischer, ktory na poste defenzivneho zaloznika dokonale splnil ulohy, ktore si tento post vyzadoval. Zatial co obrana odvracala superove pokusy on bol ten, kto odrazene lopty ziskaval a super tak nemal moznost pokracovat v sustavnom tlaku, ktory nas pocas minulej sezony doslova nicil. Darilo sa mu taktiez ucinne likvidovat prieniky a spolu s rychlym Vyskocom dokazali utocnikov ucinne zdvojovat.
Od kridelnikov som sice cakal viac, hlavne centrov... no ich pomoc pri rychlych protiutokoch bola neocenitelna.
Z utocnikov niektori sklamali, dalsi potesili, no keby som mal co i len jedneho vyzdvyhnut, asi by som hladal marne. Nestabilita vykonov je staly problem a tak som bol rad, ked goly strielal cely tym a bolo uplne jedno ci to bol obranca, alebo utocnik...
Citelny rozdiel vsak bol v sile lavicky, pretoze sme velakrat dokazali ziskat body prave v zavere zapasov!

Obrázok
Zaver sezony tak mozem zhodnotit jednoznacne kladne!
O to viac mrzelo narastanie napatia zo strany fanusikov, ale aj vedenia klubu...
Dovod vysiel najavo az po skonceni ligoveho rocnika. Nastastie...
Neviem si predstavit, aky by to malo ucinok na hracov, keby museli bojovat s pocitom, ze klub mozno po sezone ziska noveho majitela. A tam nikdy nie je iste, ci to bude s financiami lepsie, alebo naopak horsie...

V aprili sa objavili prve spravy o moznom novom majitelovi klubu... a rozhodne to nebol zart...

[align=center]Obrázok

Majove pokracovanie vsak ukazalo, ze danym "investorom" nebude ziaden podnikatel, ale skupinka fanusikov! :drink:

Obrázok

No a prisiel jun a konecne sa objavil aj clovek, ktory za vsetkym stal. Mam vsak mierne pochybnosti, ci to klubu pomoze. Podla informacii, ktore mam od miestnych je to skor prekvapenie a nemozno povedat, ze by samotny pan. Slavik mal dostatok financii na splatenie dlhu ( ktory sa vysplhal na zavratnych 100 tisic eur! ) no otazkou je, co potom? Aj keby sa mu dlh podarilo splatit, stale nepredstavil sponzora, ktory by dokazal pokryt naklady klubu a tie nie su vobec male. Tretia liga je hold financne narocnejsia nez nizsie sutaze...

Obrázok[/align]

Kazdopadne... do novej sezony som od predsedu dostal o stvrtinu nizsi rozpocet nez tomu bolo v ramci minulej sezony a to uz vobec nie je vtipne! Navyse... budem musiet pustit zopar hracov :angry:
Tak sa necham prekvapit, co horuce futbalove leto prinesie!
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 15 Jan 2017, 14:55

Obrázok

Po uspesnej sezone neostalo vela casu na oddych. Ak sme chceli pomyslat na zopakovanie dobrych vysledkov, bolo treba zapracovat na posilneni kadra. V situacii v akej sa vsak klub nachadzal to vsak nebolo jednoduche.
Dusna atmosfera sposobena moznou zmenou majitela a otazna buducnost hracov a samotneho klubu vobec bola citit. Bohuzial, ci nastastie... v juni sa za mnou zastavili predstavitelia uz druholigoveho klubu z Namestova a predstavili mi svoju viziu. Ambiciozny, dobre fungujuci klub s kvalitnym kadrom...
Obrázok

nechal som si tyzden na rozmyslenie a kedze v Hrinovej to smerovalo presne tam, kam som nechcel ( prebratie klubu skupinkou miestnych fanusikov ) s bolavym srdcom som sa teda rozhodol opustit milovany Spartak aj cele Podpolanie a vybrat sa na sever, az k Oravskej priehrade :'(
Pocas 5 sezon sa podarilo uspesne dotiahnut Hrinovcanov do tretej ligy, aj ked to v konecnom dosledku znamenalo nemale zadlzenie klubu, co je vsak skor starost vedenia klubu... pri odchode z klubu som si vypocul na svoj ucet mnozstvo narazok, no verim, ze mi casom fanusikovia odpustia a snad sa bude Hrinovcanom pod novym vedenim darit a nepadnu tak strmo ako sa to podarilo susednej Detve.

Je tak predo mnou novy klub - co je nova vyzva - a samozrejme napredovanie... ak som sa totiz chcel niekam posunut, bolo treba sancu prijat... V Hrinovej sa podarilo spravit kus roboty, len skoda, ze aj v tomto pripade mali posledne slovo peniaze.

MSK Namestovo

Obrázok

Datum vzniku: 27. aprila 1931
Obrázok

Klubove farby: zlta a cierna
Stadion: "mestsky stadion" - postaveny v roku 1962 ( rekonstrukcia 1977 )
Kapacita: 2000 divakov ( 500 sedadiel )
2020/2021: 1. miesto ( Tretia liga stred )
Prezyvka: "Bielooravci"
Rivali: MFK Dolny Kubin, SK Tvrdosin
Derby: "bitka o Oravu" proti Dolnemu Kubinu resp. Tvrdosinu

Historiou klubu Vas zatazovat nebudem, staci len spomenut, ze sa klubu po dlhorocnom posobeni v III. lige podarilo premierovo postupit do druhej najvyssej slovenskej sutaze, kde vsak ako novacik nechce byt iba do poctu. Klub kedysi uzko spolupracoval s miestnymi strojarnami, k comu by sa funkcionari radi vratili...
Mimochodom... klubu od roku 1989 sefuje Silvester Habinak! Byvaly skvely futbalista, brankar, ktory si zachytal prvu ceskoslovensku ligu za VSS Kosice. Klub ako som spominal vyhral v minulom roku III. ligu, este pod trenerom Stasiniakom, ktory tak dokoncil svoju dlhorocnu misiu, no po sezone sa upisal klubu zo Serede. Inac, tiez ucastnika druhej ligy.
Kader novacika je dobre zohraty, ovplyva skusenymi harcovnikmi a je dokonca dostatovne kvalitny, no predsa len bude potrebovat posilnit, aby sa podarilo splnit predsezonne ciele, ktorymi su zachrana a stabilizovanie klubu v II. lige.

Obrázok

Kader MSK Namestovo:

brankari:
- Patrik Klimo 30 rocna opora troch zrdi. Pred tromi rokmi sa vratil na Slovensko po dlhorocnom posobeni v nizsich nemeckych sutaziach, aby klubu vyraznou mierou pomohol k uspesnemu postupu. ( sezona 2020/21 - 30 zapasov )
Obrázok

- David Vigh 17 rocny junior, odchovanec klubu. ( sezona 2020/21 - bez ucasti )

obrancovia:
- Richard Krizan 23 rocny odchovanec Nitry, stredny obranca, ktory prisiel do klubu minuly rok ( sezona 2020/21 - 27 zapasov )
- Patrik Sailer 32 rocny skuseny stredny obranca, ktory prisiel taktiez iba pred rokom z tretoligovej Hanisky a okamzite sa stal pilierom zadnych radov! Jeho priemerne hodnotenie 7,24 v 27 zapasoch je tomu jasnou vizitkou. ( sezona 2020/21 - 27 zapasov )
- Matej Gorelka 31 rocny kapitan, ktory posobi v klube uz piatu sezonu. Neodmyslitelna sucast stredu obrany poslednych sezon! ( sezona 2020/21 - 30 zapasov )
- Igor Komjaty 28 rocny pravy obranca, velka opora na kridle. ( sezona 2020/21 - 29 zapasov )
- Pavel Hlava 18 rocny stredny obranca, odchovanec klubu ( sezona 2020/21 - 10 zapasov )
- Michal Ondrus 17 rocny pravy obranca, odchovanec klubu ( sezona 2020/21 - 1 zapas )
Obrázok

Zaloznici:
- Patrik Abraham 29 rocny skuseny lavy zaloznik, jeden z mala zo skusenostami z najvyssej sutaze, v ktorej hraval za Myjavu ( sezona 2020/21 - 30 zapasov )
- Obrad Popara 25 rocny srbsky stredny zaloznik, taha za klub uz stvrtu sezonu. ( sezona 2020/21 - 25 zapasov )
- Jakub Tomascik 26 rocny defenzivny zaloznik ( sezona 2020/21 - 28 zapasov )
- Samuel Liptak 24 rocne prave ofenzivne kridlo, do klubu prisiel minuly rok z tretoligovej Sale ( sezona 2020/21 - 9 zapasov )
- Rene Duda 24 rocny ofenzivny stredny zaloznik - odchovanec Podbrezovej za ktoru si zahral aj v najvyssej sutazi! ( sezona 2020/21 - 30 zapasov )
Obrázok

- Robert Lapos 27 rocny ofenzivny stredny zaloznik. ( sezona 2020/21 - 22 zapasov )
- Adam Petrik 24 rocne lave ofenzivne kridlo - dalsi odchovanec Podbrezovej so skusenostami z najvyssej sutaze ( sezona 2020/21 - 28 zapasov )
- Matej Hovancik 24 rocny stredny zaloznik ( sezona 2020/21 - 13 zapasov )

Utocnici:
- Samuel Kurtulik 24 rocny odchovanec klubu - ofenzivne tornado na hrote. Na konte ma 72 golov v 160 zapasoch :yahoo: Iba v minulej sezone ich nastrielal v 30 zapasoch 19 a bol tak jednou z najvyraznejsich postav vitaza III. ligy.
- Michal Bellay 19 rocny odchovanec klubu a velka nadej do buducnosti ( sezona 2020/21 - 21 zapasov - 5 golov )

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Poslaťod Tefal » 15 Jan 2017, 14:57

Obrázok

Sezona 2021/22 - II. liga

Po uvodnom antre sa konecne mozem zacat naplno venovat novemu klubu! Ako som spominal, uz pri prichode som bol prekvapeny silou muzstva. Na jednej strane ma to pri vykonoch Namestovcanov v III. lige ani neprekvapuje, na druhej som bol zvedavy, ako to dokazali financne utiahnut?
Cuduj sa svetu, mzdovo sa az tak velmi od toho Hrinovskeho nelisi, no napriek tomu je klub v zelenych cislach, dokonca s vyrovnanym rozpoctom! A este cosi ostalo aj na posilnenie kadra, v com mi predseda, ci teda prezident :mafia: ani velmi nebranil.
Rozbijat zohraty kolektiv som velmi nechcel, takze sa podarilo uspesne odrazit zaujemcov a vsetkych dolezitych hracov si ponechat...
Odisli akurat tak juniori, ktori v klube pri svojej vykonnosti nemali buducnost...

zmeny v kadri:

Odisli:
Obrázok

David Vigh ( odisiel do klubu Celadice )

Pavol Hlava ( odisiel do klubu Parchovany )

Lubomir Schmiedl ( odisiel do klubu Kovacova )

Prisli:

Matej Dybala ( MSK Zilina ) - 22 rocny lavy obranca, ktory presiel Zilinskou liahnou, pripisal si starty aj za mladeznicku repre Slovenska ( U16, U17 ) no sancu v Acku si nevybojoval a tak sme po nom po skonceni jeho zmluvy siahli.

Obrázok
Marek Prosovsky ( Rimavska Sobota ) - skuseny 34 rocny brankar, dlhorocna opora Rimavskej Soboty by mala kryt chrbat Patrikovi Klimovi.

Milan Nestorik ( Senica ) 24 rocny rychly pravy kridelnik, odchovanec Starej Lubovne, ktory vsak futbalovo vyrastol v Senici. Mimochodom, pocas vysokej skoly v Bratislave hral ligovy futsal za FTVS!

Peter Strucka ( Haniska ) 23 rocny utocnik odchovany skvelou Trencianskou liahnou!

Tomas Homola ( Nitra ) 23 rocny stredny obranca, opat jeden z talentov, odchovancov Nitry, ktory vsak posledne tri sezony hraval iba za Nitriansku rezervu.

Priprava pre sezonou:

Obrázok
MSK Namestovo 2:0 MFK Fridek-Mystek ( II. ceska liga )
- strelci: Petrik, Kurtulik
FK Salkova 3:0 MFK Namestovo ( III. liga )
MSK Namestovo 1:0 MKS Trzebinia/Siersza ( IV. polska liga )
- strelci: Abraham
MSK Namestovo 2:0 Budafoki LC ( III. madarska liga )
- strelci: Strucka, Nestorik
MSK Namestovo 2:0 TJ Tatran Krasno nad Kysucou ( V. liga )
- strelci: Strucka[/center]

II liga - prognoza:

Obrázok

Ako som uz kedysi spominal, na nejake prognozy sa mozem zvysoka vy...
Pred supermi vsak mame respekt, pretoze viaceri su nabity skusenymi harcovnikmi a ziaden z klubov sa nechce nechat namocit do zostupovych vod. Naopak, vidina postupu do najvyssej sutaze je lakava! :yahoo:
Uz len informacne - do III. ligy zostupuje stvorica tymov, zatial co do najvyssej postupuje iba vitaz.
Nam sa vela sanci nedava, no stale verim v kvalitu nasho kadra a hlavne to, ze sme novacik a teda neokukany klub, od ktoreho nikto nevie co cakat. Rozhodne to chceme vyuzit v nas prospech :killer:
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

Stredoslovenske futbalove tango

Poslaťod Tefal » 15 Jan 2017, 15:02

Obrázok

Jesenna cast rocnika 2021/22

Po dobre zvladnutej priprave, ked sme z piatich zapasov 4 vyhrali a zavahali iba v Salkovej sme mohli smelo vykrocit do bojov v II. lige. Vela sa ocakavalo od novych posil, ale hlavne od noveho trenera :thumbsup:
Taktiku som oproti poslednemu roku v Hrinovej nemenil, nasadil som ju aj na hracov Namestova. Ziadne zbytocne zatazovanie roznymi pokynmi, ale naopak - jednoduchost! Menila sa jedina mentalita a to podla toho ci sme hrali doma "ovladanie hry", alebo naopak vonku "rychle protiutoky". Obcas som sa samozrejme nechal uniest a vyskusal ci chlapci zvladnu aj nieco navyse... no hravo ma presvedcili, ze by som mal na to rychlo zabudnut :facepalm:
Uz august vsak naznacil, ze by novacik nemusel strazit posledne priecky, ale pokojne by sa mohol stat akymsi ciernym konom sutaze!

Obrázok

Obrázok
Uz prvy zapas proti Popradu ukazal, ze sa da hrat aj proti favoritom. Proti prvemu superovi islo zatial skor iba o akesi zoznamovanie sa s II. ligou, no po vyrovnanom priebehu sme boli spokojny aj s prvym bodom. Nasledoval dalsi super z vychodu, proti ktoremu sme si verili, no do nasich planov vyrazne zasiahlo zranenie Hovancika hned v uvode zapasu a nasledne sme sa nevedeli vymanit z tlaku domacich.
Bardejovcania nas dusili, nicili, trapili... no napriek tomu sme si domov odniesli dalsi bodik. Na 4 tyzdne sme vsak stratili Hovancika, co pri nasom uzkom kadri nevestilo nic dobre...
Treti zapas a nase historicky prve vitazstvo doma proti silnej Podbrezovej! S hrdostou mozem povedat, ze sme dokazali ubranit nebezpecneho Rendlu na hrote hosti a konecne strelit viac nez jeden gol v zapase. Po troch kolach sme tak drzali v strede tabulky, no co bolo dolezitejsie, v kabine opadla nervozita a hraci si zacali viac verit, co malo velky vplyv na dalsie priebeh jesene...

1. kolo - Obrázok
2. kolo - Obrázok
3. kolo - Obrázok

Obrázok
V 1. kole narodneho pohara sme narazili na tretoligovu Sninu, ktora vsak prezivala doslova katastrofalny vstup do noveho rocnika ( 3 zapasy - 3 prehry ), co sa ukazalo aj na ihrisku. Domaci Snincania nedokazali za 90 minut ani raz trafit do priestoru Klimovej brany, no vdaka nemohucnosti nasich utocnikov sme sa opat raz dockali pokutovych kopov. Nervy na dranc... hlavne po dramatickom priebehu, ked sa hostujuci aj nasi hraci snazili dostat oboch trenerov do hrobu, no nakoniec sa stastena priklonila na stranu favorita a Namestovo sa tak mohlo tesit na II. kolo a dalsieho supera...

Obrázok

Po euforii z postupu nasledoval navrat do ligy, kde nas doma cakalo Nove Mesto a na hracoch bolo citit odhodlanie vybojovat proti 7 celku tabulky vsetky body.
To bolo sice pekne, no prehnane chcenie uz v prvej minute schladil otvaracim golom hostujuci kanonier Onody a trvalo niekolko minut, kym sa hraci uvedomili a sliapli na plyn. V 18 minute necakane z kridla zautocil Milan Nestorik a utesenou strelou spoza sestnastky prekvapil hostujuceho brankara, ktory cakal skor center. Popravde... centrovat chcel aj Milan, ale hlavne ze to tam padlo :ok: V druhom polcase Namestovcania poriadne supera pritlacili, no gol nie a nie prist, az v uplnom zavere si Obrad Popara, nas jediny legionar v kadri drzo vypytal penaltu, no ako sa vravi... "faulujuci hrac by ju kopat nemal"... prestrelil a la Beckham. Este sa chlapec ma co ucit...
Nasledoval "vylet" do Dunajskej Stredy, kde nas cakala miestna rezerva, ktora vsak tento rok nepredstavuje az taku hrozbu ako tomu byvalo po minule roky a novacik toho dokonale vyuzil!
Po paradnom ofenzivnom vykone, ked jedna pekna akcia striedala druhu sme si domov odviezli dalsie tri body a novacik sa razom vysvihol na fantasticke 4 miesto! A nadalej "neochutnal" porazku!!!

4. kolo - Obrázok
5. kolo - Obrázok

Obrázok
Liga je jedna vec, narodny pohar druha... tam je jedno ci ste favoritom, ci outsiderom... nikdy neviete co od supera ocakavat. V II. kole sme cestovali tentokrat na zapad Slovenska, konkretne do stvrtoligoveho Mostu pri Bratislave. Nas super sice v lige okupoval posledne priecky ( 5 zapasov / 2 remizy - 3 prehry ), no v prvom kole vyprevadil z pohara Banskobystricku Duklu! a tak sme nechceli zopakovat jej osud, ale naopak sme si davali od uvodu na domacich riadny pozor. Aj vdaka tomu sa super pred nasou branou nedokazal presadit a kedze z nasej strany sa trafil v uvode zapasu Peter Strucka, zvladli sme dalsie poharove kolo a mohli sme sa tesit na dalsieho supera!

Obrázok

Kazda rozpravka sa raz skonci a tej Namestovskej "o neporazitelnosti" zazvonili v Zlatych Moravciach. ViOn nabity cudzincami okupoval v lige az siedmu priecku a ak chceli pomyslat na navrat do najvyssej sutaze, z ktorej cerstvo vypadli, potrebovali body. Domacich potiahol zaloznik Dejan Pesevski, ktoreho sa nam nedarilo pocas celeho zapasu zastavit a jeho prihravky mali cenu zlata... samozrejme pre ViOn...
Tesna prehra sice bolela, no bolo sa treba sustredit na dalsie zapasy, pretoze liga bola stale este len na zaciatku...
Den po navrate zo Zlatych Moraviec prisla dalsia neprijemna sprava - nas najlepsi strelec poslednych sezon Samo Kurtulik odchadza do Vranova! Fakt netusim co ho presvedcilo, aby vymenil klub kde ho fanusikovia milovali za celok z nizsej sutaze... kazdopadne, bolo treba rychlo zapracovat na nahrade a tak sme siahli po 22 rocnom mladikovi - Martinovi Kovalovi zo Senice, ktory sa zo svojim klubom akosi nevedel dohodnut... snad ukaze svoje kvality... trapi ma vsak, ze si v prvej ci druhej lige za Senicu pripisal iba jediny start...
Nasledovalo siedme kolo a nas ukoristeny bodik z Banskej Bystrice. Ukoristeny hlavne preto, ze sme sa k nemu dostali ako slepe kura k zrnu... bez strely na branu... :facepalm:
Obrázok
Chvalabohu, narocny tyzden bol za nami a nasledoval tyzden oddychnu v ktorom sme nacerpali nove sily a odniesol si to dalsi novacik zo Straze! Vdaka zlepsenemu vykonu v druhom polcase a hlavne vdaka striedajucemu Kovalovi, ( ktory necakal, kym sa spoluhraci psychicky pozbieraju z vyrovnavajuceho golu, ale pohotovo vratil vedenie na stranu domacich ) sme mohli oslavovat cenne vitazstvo, no hlavne tri body, ktore nas opat posunuli dalej od zostupovych priecok!
Nasledovala trojzapasova seria bez porazky, no zaroven aj bez vitazstva a bohuzial aj bez golov... tri bezgolove remizy postupne proti Haniske, Nitre a Liptovskemu Mikulasu boli sice fajn, no vysvetlite to nudiacim sa fanusikom. Viac zabavy videli v bufete, nez na ihrisku... a to nas cakal suboj v narodnom pohari!

6. kolo - Obrázok
7. kolo - Obrázok
8. kolo - Obrázok
9. kolo - Obrázok
10. kolo - Obrázok
11. kolo - Obrázok

Obrázok
Ako som spominal, bolo tu tretie kolo narodneho pohara, na ktore sme cestovali do Lipian. Tretoligovy klub z vychodu sa v lige strelecky trapil a kedze sme mali podobne starosti aj u nas, asi tusite ako to dopadlo...
Klasika 0:0 a opat raz penalty. Uz sa mi to ani nechce ratat, kolko som ich za tych 5 sezon zazil, no radsej by som privital iny priebeh, pretoze toto je na moje nervy fakt prilis :wall:
Nastastie, rozhodlo sa velmi rychlo, ked na superovej strane zlyhali dvaja hraci, zatial co nasi boli stopercentny! Znamena to, ze sa pozrieme do osemfinale, kde nas bude cakat poriadne derby. Narazime totiz na druholigovu Sered, ktoru vsak vedie Andrej Stasiniak, byvaly kormidelnik Namestova!!!

Obrázok

Nasledoval navrat na ligove travniky a domaci zapas proti Trnavskej rezerve! Po 4 zapasoch bez streleneho golu sme sa nakoniec predsa len dockali, aj to v nadstavenom case. Stadion rozjasal golom Adam Petrik a zabezpecil nam dalsie tri body, co znamenalo nas opatovny posun na stvrtu priecku! Vedenie jasalo, fanusikovia sa tesili a niektori uz uz zacali pripravovat choreo na temu "Orava do prvej ligy" :D
Tam sa vsak nehrnieme... aspon zatial :vrr:
Uz v dalsom zapase na pode Zvolena nas totiz domaci pekne uzemnili a vratili z oblakov pekne krasne na zem - do reality. Prehra zanechala na hracoch stopy a v 14 kole, doma proti Samorinu sme mohli dakovat stastiu, ze sme ziskali necakane tri body. Snad ani hostia netusili, ako to mohli tak zbabrat. Pre nas to bol navyse impulz pred dolezitym dvojzapasom proti Seredi! ( doma pohar - vonku liga )

12. kolo - Obrázok
13. kolo - Obrázok
14. kolo - Obrázok

Obrázok
Na poharovy zapas prisla rekordna navsteva, vyse 1000 platiacich divakov!!! a hraci sa im odvdacili paradnym vykonom, ktory bol zatial tym najlepsim co som od Namestovcanom zatial videl. Seredcanom klapli zuby naprazdno a zrejme az po zapase pochopili, aku velku sancu prepasli. Vdaka golom Strucku, Hovancika a Dudovmu poistovacieho golu v zavere druheho polcasu sme slavili necakane vitazstvo 3:1! Hraci sa fanusikom ani lepsie odvdacit nemohli :potlesk:
V dalsom kole pohara, co uz bude stvrtfinale, sme totiz dostali tretoligistu zo Slovenskych Darmot a nasa sanca na postup do semifinale je viac nez velka :yahoo:

Obrázok

Obrázok
Euforia z postupu, no hlavne narocna porcia zapasov si zacala vyberat svoju dan. Pribudali zranenia, zo zostavy vypadavali hraci a neustale menenie taktiky nestrasilo iba superovych trenerov, ale zacalo sa prejavovat aj na nasich vykonoch. V poslednych jesennych zapasoch nas navyse cakali narocni superi.
Seredcania sa doma chceli pomstit za potupnu porazku z pohara, no s opatovnom davkou stastia sme si z ich pody odniesli cenny bod! V Poprade sme bohuzial vysli na prazdno... neprijemne zaujala akurat stastika pomeru faulov. 21 na strane domacich - 6 na strane nasej... a iba jedina zlta karta... nas vsak stala body...
Nasledne sme doma proti tabulkovemu susedovi z Bardejova uhrali opat "iba" remizu, ktoru pre nas v uplnom zavere zachranoval Duda!
V poslednom jesennom kole sme vsak uz nenasli silu na pokorenie Podbrezovej a uspesny rok tak bol zakonceny prehrou...

15. kolo - Obrázok
16. kolo - Obrázok
17. kolo - Obrázok
18. kolo - Obrázok

Tabulka II. ligy po jesennej casti

Napriek pokazenemu zaveru roka mozeme byt so sezonou spokojny, drzime sa nad pasmom zostupu ( aj ked naskok 4 bodov nie je vobec vela ) no pokracujeme nadalej aj v narodnom pohari!
Pocas zimnej prestavky sa budeme snazit dotiahnut do klubu zopar posil, zrejme niektori hraci odidu, kedze je o viacerych velky zaujem, tak som sam zvedavy, co zima prinesie a ako sa nam podari pripravit na dolezitu jarnu odvetnu cast!

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Tefal
Sponzor
Sponzor

PredchádzajúciĎalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť