Aktuálny čas je 18 Okt 2017, 03:48 Pokročilé hľadanie

Salford City FC - Levy dobývajú svet! #02 (16/17) [FM16]

Podeľte sa s nami o vašu hru. Najlepší denník získa FM 2017

Salford City FC - Levy dobývajú svet! #02 (16/17) [FM16]

Poslaťod luckyman » 23 Sep 2017, 12:50

Na úvod krátke predstavenie klubu. Pre hru som si vybral klub Salford City FC. Ide o klub sídliaci v meste Salford, ktoré sa nachádza neďaleko Manchestru, dokonca sa radí do jeho aglomerácie. Samotný klub vznikol v roku 1940 a na nejaký výraznejší úspech stále čaká. V podstate drvivú väčšinu svojej histórie hral len v amatérskych súťažiach. Postupom času sa v týchto súťažiach dostával stále vyššie a vyššie až prišiel rok 2008 a ten bol zlomový. Klubu sa podarilo postúpiť do Division One North, čo je 8. najvyššia liga v Anglicku. Prvý veľký úspech, avšak mimo ihriska, prišiel v roku 2014, keď sa majiteľmi klubu stali Peter Lim (50%), ktorý je vlastníkom španielskej Valencie a takisto pätica bývalých hráčov Manchestru United - bratia Nevillovci, Nicky Butt, Paul Scholes a Ryan Giggs. Každý z nich vlastní 10% klubu. V súčasnosti (v FM16 sezóna 15/16) hráva klub v Northern Premier League (7. liga).

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Po príchode do klubu som bol milo prekvapený kvalitou kádra. Na 7. ligu som mal k dispozícii naozaj dobrých hráčov (aby ste si mohli utvoriť akú-takú mienku o hráčoch tak prikladám 5 opôr - Carragher, Clark, Lynch, Mwasile, Poole), no káder bolo potrebné rozšíriť. Počas sezóny som ukončil zmluvu s troma nepotrebnými hráčmi (Smalley, Burton, Dean) a dvoch hráčov som poslal na hosťovanie (Livesey, Hulme). Naopak, do klubu pribudlo hneď 7 hráčov, tak, aby bol každý post zdvojený:

• Macauley Booth (RB) - 20ročný bek prišiel do základu a svoju úlohu splnil do bodky. Bol platný aj v ofenzíve, maximálna spokojnosť.
  • Hamish Falconer (CB) - rovnako starý Falconer je hráč s veľkým potenciálom, no zatiaľ úplne nepresvedčil. Do budúcna sa bude musieť zlepšiť.[/font]
  • Calum Flanagan (CB) - stred obrany bola naša najväčšia slabina a ani Flanaganovi sa veľmi nedarilo. Navyše, jeho potenciál nie je taký vysoký ako v prípade Falconera, takže je možné, že toto bola jeho jediná sezóna u nás.[/font]
  • Jordan Holt (LB) - risk, ktorý vyšiel. Hráč s fyzičkou 4! brázdil ľavú lajnu ako keby mal dvoje pľúca a rovnako ako jeho kolega na pravej strane bol dosť platný v defenzíve i ofenzíve. Walesan pozitívne prekvapil![/font]
  • John McGrath (CM) - v strede zálohy nám chýbala kvalita a tú priniesol práve skúsený Ír. Síce je to posila len na 2-3 sezóny, ale tá prvá mu vyšla slušne a bol platnou posilou.[/font]
  • Ryan Smith (RM) - smoliar roka. Prišiel na hosťovanie, v prvom zápase sa zranil na rok a tak sme ho hneď poslali späť.
    Škoda.
  • Lionel Stone (CB) - keďže nám nefungoval stred obrany, v zime nás posilnil Stone. Ani on až tak nežiaril, ale predsa len bol zo stopérov najlepší.[/font]
Prestupy | A-tím | U21 | U18

Okrem hráčskeho kádra som posilnil aj ten trénersky. Odišiel nadbytočný Morrey (tréner brankárov), naopak privítali sme hneď päticu kolegov - Osborna a Smitha ako skautov, Hockhama a Overtona ako fyzioterapeutov a Richardsona ako kondičného trénera.

Prestupy | Tréning | Zamestnanci

Obrázok

Obrázok

V lete som naplánoval 4 stretnutia, z toho dva na domácom Emmett Cupe, z ktorého sa postupne stal tradičný letný turnaj. Úvodný ročník sme pohodlne vyhrali. Vrcholom prípravy bol jednoznačne zápas s Millwallom, ktorý sme síce prehrali 1:4, ale fanúšikovia i klubová kasa si prišli na svoje.

Zápasy

Obrázok

Obrázok

Keďže sme boli jedným z troch najväčších favoritov na postup, nič iné ako splnenie tohto cieľa som si nepripúšťal. Za postupom sme vyrazili rázne, keď sme mali po troch kolách 9 bodov a skóre 10:1. Neskôr sme sa samozrejme nevyhli občasným stratám bodov, ale keď sme v období od polovice septembra do konca novembra neprehrali desať zápasov v rade, suverénne sme kraľovali lige. Potom však prišiel menší zádrhel. Z ôsmych zápasov sme vyhrali len dva a naši konkurenti v boji o postup nás bodovo dobehli. Neviem čím to bolo spôsobené, ale možno aj preto, že sa nám zranila naša len 17ročná hviezda Martin Carragher. Z tejto krízy sme sa našťastie dokázali oklepať a opäť sme nabehli na víťaznú vlnu. V "jarnej časti" síce nebola taká dominantná ako na jeseň, ale body pribúdali pravidelne. Bohužiaľ pribudlo aj niekoľko zbytočných remíz a to znamenalo, že sme po 46. kole figurovali "len" na 2. mieste, 2 body za prvým Frickley.

Zápasy | Tabuľka | Hráči | Tímy

Šanca na postup však stále žila, keďže sme sa kvalifikovali aspoň do play-off. V semifinále nás čakal Ilkeston s ktorým sme mali bilanciu 1 výhra, 1 prehra. Zápas nemal favorita, no napokon dopadol lepšie pre nás, keď sme mali famózny 1. polčas, ktorý sme vyhrali 3:0, zápas napokon 4:2.

Vo finále hranom v Desborough nás čakala veľká neznáma v podobe Canvey Island, ktorí hrali v inej skupine, takže išlo o náš prvý vzájomný zápas. Duel bez favorita sme napokon zvládli lepšie my a to opäť vďaka výbornému prvému polčasu. Po výhre 3:1 sa radujeme z postupu do National League North.

Salford - Ilkeston | Salford - Canvey Island

Obrázok

Obrázok

2. súťažou v ktorej sme sa predstavili bol FA Cup. Ak mám byť úprimný tak v tejto súťaži som nemal žiaden extra cieľ, no tajne som dúfal, že nakukneme aj do hlavnej súťaže, keďže sme začínali už v 2. kvalifikačnom kole. Chlapci to napokon zvládli, postupne vyradili Barwell, Telford i Darlington a odmenou im bol zápas so St. Albans v ktorom už ale na súpera nestačili a prehrali 1:2.

Zápasy

Obrázok

Obrázok

S prvou sezónou na lavičke Salfordu nemôžem byť nespokojný. Hlavný cieľ sme splnili a v budúcej sezóne si zahráme o ligu vyššie. Ak mám vyzdvihnúť pár jednotlivcov tak to bol určite pravý bek Booth, stred poľa výborne dirigovali McGrath s Clarkom, na kraji zálohy sa darilo mladému Carragherovi, v útoku sa skvelo dopĺňalo duo Poole-Webber. Za najväčšiu hviezdu však musím označiť nenápadného pravého záložníka Josepha Mwasileho, ktorý atribútmi nijako nevyčnieva, ale jeho bilancia 28+10 je famózna. Čo už nie je také famózne je naša finančná situácia, ktorú aspoň trochu zachránil majiteľ finančnou injekciou. Na záver aj dve správy priamo z kuchyne, dvojica Dootson - Seddon ukončila kariéru, no kto rozhodne nekončí som ja, keďže som dostal novú zmluvu na ďalšiu sezónu.

Permanentky | Ceny | Štatistiky | Prehľad sezóny | Financie | Salford City FC

++famózny Joseph Mwasile
-stred obrany
+postup
-postup bez titulu
+produktívny útok
-financie
+1. kolo FA Cupu
+Booth, McGrath, Carragher, Poole, Clark, Webber
Naposledy upravil luckyman dňa 25 Sep 2017, 12:22, celkovo upravené 1
luckyman
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC Barcelona

Re: Salford City FC - Levy dobývajú svet! #01 (15/16) [FM16]

Poslaťod luckyman » 25 Sep 2017, 12:21

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Po prvej sezóne v klube som už vedel, s kým môžem rátať a s kým sa budem musieť rozlúčiť. Z klubu v podstate odišli len hráči, ktorí pendlovali medzi áčkom a béčkom, pričom prevažnú časť sezóny odohrali práve v rezervnom tíme. Išlo o Stopfortha, Liveseyho, Howsona a Chadwicka. Jediný hráč, ktorý toho v áčku odohral viac bol Giverin, no ten nebol spokojný so svojou zápasovou minutážou a tak sa porúčal tiež. Na hosťovanie bol poslaný Hulme. Keďže väčšina kádra ostala pokope, nebolo potrebné ho nejako extra vylepšovať. Preto prišli len 4 hráči:

• Martin Carragher (LM) - že vám toto meno niečo hovorí? Áno, naša vychádzajúca hviezda sa rozhodla nepredĺžiť zmluvu takže v lete nás opustil. Po dvoch týždňoch bez klubu som mu navrhol návrat a Martin prikývol. Výborná správa pred začiatkom sezóny!
  • Lewis Hall (LM) - 21ročný Hall prišiel aby vytvoril konkurenciu pre Carraghera a zároveň aby bol post ľavého záložníka zdvojený. Hráč s dobrou fyzičkou i centrami nesklamal.
  • Huw Johnson (CM) - stredný záložník so slušnou technikou. Okamžite sa zaradil do základu a jeho prítomnosť bola cítiť.
  • Matt Urwin (GK) - prišiel zabojovať o post brankárskej jednotky, no v prvej sezóne sa mu to nepodarilo a tak chytal viac za rezervu.
Prestupy | A-tím

V lete sa mi podarilo rozšíriť aj zamestnanecký tím a to konkrétne o dvoch skautov. Nové talenty pre nás od teraz hľadajú Marcel Simpson a Danny Edwards.

Prestupy | Tréning | Zamestnanci

Obrázok

Obrázok

V lete sme si pre fanúšikov pripravili veľký bonbónik v podaní domáceho Emmett Cupu, na ktorý prijali pozvanie Everton, Bournemouth a Aston Villa, teda kluby, ktoré sú kvalitou niekde úplne inde ako my. Bolo jasné, že veľa vody nenamútime, no diváci boli aj napriek dvom prehrám 0:7 spokojní. Zvyšné zápasy už boli proti tímom na našej alebo nižšej úrovni.

Zápasy

Obrázok

Obrázok

Pred začiatkom sezóny nás média tipovali na 8. miesto v tabuľke a to aj napriek tomu, že sme boli nováčikom súťaže. Káder sme však mali dobrí, takže ja som sa rozhodne nebál, že by sme túto predpoveď nedokázali naplniť. A úvod sezóny mi dal za pravdu. Z úvodných desiatich zápasov sme mali na konte 28 bodov, pričom sme ligu uchvacovali najmä našou neskutočnou ofenzívou. Napríklad taký tím Brackley od nás inkasoval hneď 9 gólov! Bolo jasné, že takúto formu si neudržíme večne a tak sa aj stalo. Do konca kalendárneho roka sme však podávali dobré výkony a aj keď prišli straty, stále sme sa držali na čele tabuľky.

Druhá polovica sezóny už taká úspešná nebola. Veľká kríza nás postihla na konci februára a v marci, keď sme nedokázali vyhrať 5 zápasov v rade. Na jar sme si vyslúžili prezývku remízoví králi, čo znamenalo len jediné a to, že náš náskok na čele sa postupne stenšoval. Napokon sme to však zvládli a po roku sa môžme radovať z ďalšiho postupu, tentokrát aj s titulom. Treba však povedať, že vďaka skvelej jeseni, na jar sme už boli iba priemerné mužstvo.

Zápasy | Tabuľka | Hráči | Tímy

Obrázok

Obrázok

Aj v tejto sezóne sme sa mohli tešiť na boje v FA Cupe. Cieľ ostal rovnaký ako vlani a to postup do 1. kola. Cieľ sa nám podarilo splniť aj tentokrát, keď sme postupne vyradili Leek, Workington a v ťažkom dvojzápase aj Lowestoft.
V 1. kole sme si mohli zmerať sily s treťoligovými profíkmi zo Shrewsbury, ktorým sme napokon po dobrom výkone podľahli 1:0.

Zápasy

Obrázok

Obrázok

Tohtoročnou novinkou pre nás bolo účinkovanie v FA Trophy. V tejto súťaži sme nemali žiadne ciele a napokon sme uhrali 1. kolo, keď sme v kvalifikácii zdolali North Ferriby aby sme následne vypadli s tímom Chester.

Zápasy

Obrázok

Obrázok

Aj po druhej sezóne v klube môžem skonštatovať, že som so sezónou spokojný. Postup s titulom je veľká vec, aj keď kvalita kádra nám velila hrať o popredné priečky. Nesklamali sme ani v pohároch, v oboch sme sa dokázali prebojovať do hlavnej súťaže a tým zarobiť nejaké peniaze navyše. Z jednotlivcov musím opäť vyzdvihnúť krajných bekov Holta s Boothom, výborné sa chytila posila Johnson, v útoku nás ťahal skvelý Poole. Zabudnúť nesmiem ani na krídelníkov Carraghera s Mwasilem, ktorý si už druhý rok drží vysoký štandard. To, že naši hráči v lige dominovali potvrdzuje aj záverečná nominácia do ankety o Hráča roka. Z víťazstva sa napokon tešil útočník James Poole, ktorý bol zároveň aj najlepším strelcom ligy. Z prvého individuálneho ocenenia v kariére sa teším aj ja, pričom sa zároveň teším aj z predĺženia zmluvy o ďalší rok.

Permanentky | Ceny | Štatistiky | Prehľad sezóny | Financie | Salford City FC

+postup s titulom
-stred obrany
+1. kolo FA Cupu
-2. ťažké zranenie Carraghera za 2 roky
+produktívny útok
-zranenie Lewisa Halla
+manager roka
-financie
+Booth, Holt, Johnson, Carragher, Mwasile, Poole
-odložené rozšírenie kapacity štadióna
luckyman
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: FC Barcelona

Re: Salford City FC - Levy dobývajú svet! #02 (16/17) [FM16]

Poslaťod Claravel » 04 Okt 2017, 13:00

Super dva postupy po sebe, palček hore, ale nerozumiem prečo dennik z FM 16.
Claravel
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: Real Madrid, AC Milan, Arsenal

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť