Aktuálny čas je 25 Sep 2018, 14:46 Pokročilé hľadanie

Príprava na nový ročník

Príprava na nový ročník

Poslaťod Patres10 » 11 Apr 2015, 23:35

Obrázok

Čaute FMkáči,

dnešným dňom by som vám chcel odprezentovať novú víziu nášho smerovania. Pustil som sa do dosť pracného projektu, ktorý by nám zanietencom uľahčil jednak prácu na každoročnej aktualizácii databázy pre Slovenské ligy a kluby a na druhej strane Vám, hráčom tejto série, dal možnosť prispieť svojou troškou k jej dokonalosti.

Keďže nie všetci ste schopný pracovať v FM Pre-Game Editore, resp. nedarí sa vám vaše znalosti a nazbierané informácie správne zapísať do databázy, ktorá by aj následne fungovala, rozhodol som sa vytvoriť jednoduché formuláre v exeli (ten snáď v dnešnej dobe pozná každý), ktoré budú obsahovať všetko, čo sa v databáze nachádza resp. zadáva/vyplňuje. Kto niekedy skúšal pracovať v editore pochopí, koľko hodín práce, vzorcov a funkcií to je len na prípravu niečoho takého. Priznám sa že v exceli ešte nie som expert, ale s pomocou pár známych, ktorí experti sú, to určite bude veľmi "user fiendly" tak ako náš dobrý kamarát Windows.

Každý, kto sa bude chcieť zapojiť, si jednoducho od nás tento formulár stiahne, vyplní a pošle nám ho buď mailom alebo ho niekam nahrá a dá nám link na stiahnutie. Jeho informácie zo scautingu budú následne použité pri tvorbe našej databázy. Ak by ste už teraz mali záujem stať sa výhradným scoutom vášho obľúbeného tímu, neváhajte ma kontaktovať a tento bude výhradne váš.

Zatiaľ vám môžem prezradiť, že formuláre budú minimálne dva. Jeden pre informácie ohľadom tímu a druhý pre informácie ohľadom osôb. Nebudem vás zaťažovať technickou stránkou daných formulárov, ale už teraz hovorím, že v každom sa bude vyplňovať veľké množstvo údajov. Ale nemusíte sa báť. Všetky bunky, ktoré treba prideliť a majú nejakú škálu, sú robené formou rolovacieho menu, kde si len vyberiete vami požadovanú odpoveď. Ako keby ste vypĺňali nejaký dotazník s preddefinovanými odpoveďami.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Som fanúšikom:: FC Nitra & Arsenal FC

Re: Príprava na nový ročník

Poslaťod Chymus » 12 Apr 2015, 20:54

Tak toto bude veru riadne pracne :D Pockam si na dalsie informacie ;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Poslaťod Patres10 » 24 Apr 2015, 07:49

Opäť (snáď) mílový krok vpred v tomto smere. Konečne som našiel jedného šikovného človeka ovládajúceho HTML a PHP, s ktorým by som chcel spomínaný formulár vytvoriť priamo tu na fóre. Čiže by ste nemuseli nič sťahovať/nahrávať, všetko by ste robili na jednom mieste
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Poslaťod Patres10 » 29 Apr 2015, 01:59

Ak by mal niekto záujem pozrieť sa ako ten formulár vyzerá, nájde ho v aktualizovanom prvom príspevku.Tento bude použitý ako podklad pre vytvorenie webového online prostredia pre náš scouting. Ak k nemu máte nejaké pripomienky, sem s nimi.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Patres10
Site Admin
Site Admin

Poslaťod Chymus » 29 Apr 2015, 14:28

Ja mam jedinu vyhradu - kde zozenieme vsetky tie informacie? :sarcastic:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť