Aktuálny čas je 29 Mar 2017, 22:58 Pokročilé hľadanie

Vaša hra

Vaša hra

Poslaťod Chymus » 30 Apr 2015, 00:48

Ako už názov napovedá budeme radi, ak sa v tejto téme podelíte s nami o vaše úspechy či pády počas hrania EHM. Je jasné, že táto téma nebude tak populárna ako jej "súrodenec" pre FM, ale možnože blížiaci sa šampionát vás zláka hru aspoň vyskúšať. Samotný obsah je úplne na každom z vás. Ako sa hovorí "niekedy je menej viac" a preto kto sa necíti (prípadne nemá čas) na písanie vlastného denníka môže využiť tento priestor.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Som fanúšikom:: FC Parma, AJ Auxerre, Crystal Palace

Re: Vaša hra

Poslaťod Chymus » 30 Apr 2015, 01:41

Obrázok

Malmö Redhawks 2014/15 #1

Stručné predstavenie klubu:
Malmö Redhawks alebo skrátene MIF hráva v súčasnosti druhú švédsku ligu, ktorá sa volá Allsvenskan. Pôsobí v nej už pár rokov, keďže naposledy sa v prvej lige (SHL) predstavilo ešte v sezóne 2006-07. Najúspešnejšie obdobie klubu predstavujú 90-te roky minulého storočia, počas ktorých sa Malmö dvakrát tešilo z titulu v SHL. V tom období ťahalo aj slušnú 19-ročnú sériu účinkovania v prvej lige. Veľa nechýbalo a SHL sa mohla hrať v Malmö aj v aktuálnom ročníku, ale po zisku prvého miesta v základnej časti Allsvenskan v sezóne 2013-14 nasledovalo neúspešné playoff. V realite sa sezóna 2014-15 už skončila a tentokrát už tímu postup neušiel. Po 7 zápasovej dráme s prvoligovým Leksandom v playoff sa z postupu tešili Redhawks.

Obrázok

Ciele
Zopakovať základnú časť z predchádzajúcej sezóny 2013-14 a pridať k tomu tentokrát aj úspech v playoff. Inými slovami postúpiť do SHL a dosiahnuť tak rovnaký výsledok, aký sa podaril klubu aj v realite.

Transfery a zloženie tímu
Obrázok
Obrázok
Pôvodne som nemal v pláne robiť veľké zmeny, keďže sme podľa médií boli pasovaní za najväčšieho favorita na postup, no či už na trhu voľných hráčov, alebo v kádroch iných tímov sa našli mimoriadne kvalitné a lacné posily. Najviac sme "vysolili" za 16-ročného mladíka Asplunda, ktorému moji skauti sľubujú nádhernú budúcnosť a o 2 roky by nemal chýbať vo vstupnom drafte NHL. Samozrejme zatiaľ sa zaradil iba do našej juniorky, keďže potrebuje veľa hrávať a to by mu v prvom tíme nebolo dopriate. Parádnymi nákupmi boli však aj príchody Tylera Johnsona (menovec hviezdneho útočníka Tampy Bay), Filipa Macejku a Erika Gustafssona. Táto trojica pribudla do tímu už po odohratí prvej štvrtiny súťaže a hneď po príchode sa stali kľúčovými postavami tímu. V podstate od ich príchodu hráme úplne inú ligu ako zvyšok "pelotónu". Čo sa týka odchodov opustili nás iba dvaja hráči, s ktorými sme rozviazali zmluvy. Obaja výrazne zaťažovali platový strop a stali sa nepotrebnými.
Momentálna skladba tímu zo štatistického hľadiska vyzerá takto:

Obrázok

Allsvenskan
Sezónu sme začali vydretou výhrou 4:3 v Karlskrone, ktorá mala byť ľahkým orieškom, no doterajší priebeh súťaže ukazuje opak. Hneď v druhom kole sme pred domácimi fanúšikmi utŕžili s Morou hladkú prehru 2:5 a v tom čase asi málokto tušil, čo tá prehra v našom tíme rozpúta. Nasledovala totiž séria piatich výhier, počas ktorých si to odniesli aj favoriti na postup Rögle (mimochodom náš najväčší rival, čo vypredalo domácu Malmö Arenu) po výsledku 5:2, Södertälje (prestrelka 6:4) či AIK (prvý shutout po výhre 5:0). Táto séria výhier nás katapultovala na prvé miesto v súťaži, na ktorom sa vlastne nachádzame dodnes. Prvý mesiac sme ukončili prehrou 4:5 po predĺžení s Asplövenom. V októbri sme chytili menšiu krízu, keď sme nedokázali vyhrať v troch zápasoch po sebe, navyše so súpermi, ktorých sme papierovo mali zdolať. To ma nejak prinútilo posilniť káder o už spomínanú trojicu Gustafsson - Macejka - Johnson a od tej chvíle sa pre nás zápasy zmenili nie na otázku "Podarí sa nám vyhrať?" ale na otázku "Koľko súperovi dnes naložíme?". 7- či 8-gólové nádielky sa stali bežnou vecou a celkovo v lige nemáme konkurenciu. Pohľad na tabuľku je veľavravný. Za celú prvú polovicu súťaže sme nebodovali iba v dvoch zápasoch! Okrem toho sme súperom nastrieľali takmer 120 gólov a inkasovali zo všetkých tímov najmenej. Náskok pred druhou Karlskronou je už 13-bodový a pred štvrtým tímom, prvým pod čiarou, dokonca 22-bodový!! Dôležité je však nepoľaviť a hlavne ostať nohami pevne na zemi. Playoff môže byť veľmi zradné.

Tabuľka po prvej polovici základnej časti:
Obrázok

Hráčske štatistiky sme v podstate tiež úplne ovládli. Pôvodne som mal v pláne dať sem top #20, ale na 21. priečke je Tyler Johnson, tak sa do screenshotu vošiel aj on. Útok Persson - Tenute - Brunnström bol zo začiatku prvou lajnou, ale po príchode Johnsona s Macejkom sa stal číslom 2. Aj napriek tomu Tenute s Perssonom podávajú fantastické výkony a pravidelne bodujú takmer v každom zápase. O Perssona už prejavila záujem prvoligová Frölunda, ale najlepšieho strelca ligy som jednoducho nemohol pustiť.

Obrázok

A ešte pridávam detailný pohľad na produktivitu tímu:
Obrázok

Prvú polovicu sezóny zhodnotil náš maskot takto:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Poslaťod cervo06 » 30 Apr 2015, 21:19

Som zvedavý či sa to uchytí a aj ďalší sa podelia so svojimi hrami :) Švédska liga a tobôž až 2. liga idú mimo mňa, no vyzerá to, že by si mal hladko postúpiť do 1. ligy, tam to už bude o inom...
Obrázok
Obrázok užívateľa
cervo06
Veľká nádej
Veľká nádej

Som fanúšikom:: Borussia Dortmund

Poslaťod Marosh08 » 01 Máj 2015, 19:28

Ja zatial len kus som pohral tu hru na karieru sa este nechystam pockam si este na dalsie updaty. :D
Marosh08
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: Deportivo La Coruna

Poslaťod Chymus » 01 Máj 2015, 23:58

cervo06 píše:Som zvedavý či sa to uchytí a aj ďalší sa podelia so svojimi hrami :) Švédska liga a tobôž až 2. liga idú mimo mňa, no vyzerá to, že by si mal hladko postúpiť do 1. ligy, tam to už bude o inom...

Pravdupovediac tato liga ide tiez uplne mimo mna, ale povedal som si, ze zacnem v nejakej nizsej sutazi a tym padom v case ked som tento sejv zacinal pripadali do uvahy iba druha finska a druha svedska tak som sa rozhodol spontanne pre svedsku. Tim som si vybral na zaklade loga a sam som ostal prekvapeny, ked som zistil, ze som najvacsim favoritom na postup :sarcastic:

Marosh08 píše:Ja zatial len kus som pohral tu hru na karieru sa este nechystam pockam si este na dalsie updaty. :D

Updaty sice vychadzaju kazde 2 tyzdne, ale mne sa nechcelo cakat :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Chymus
Moderator
Moderator

Poslaťod Marosh08 » 02 Máj 2015, 00:41

Mne tiez ne, no momentalne mi to pripada este horsie ako FM05 a strasne vela veci mi tam chyba :D
Marosh08
Mladík
Mladík

Som fanúšikom:: Deportivo La Coruna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť